زمان تصميم‌گيري بزرگ

حسين طاهري‌فرد

وکیل ملت: آخرين مناظره انتخاباتي نامزدهاي رياست‌جمهوري با موضوع « مسائل اقتصادي » برگزار گرديد. همانطور که پيش‌بيني مي‌شد مناظره سوم با توجه به اقتصادي بودن چالشي‌تر آغاز شد. مناظره سوم مي‌توانست ميداني براي بررسي برنامه‌هاي اقتصادي نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري شود اما اين مناظره همانند مناظرهاي قبلي با حاشيه‌هاي زيادي همراه شد و اصل موضوع مناظره تحت تأثير اتهام‌زني، دروغ و بداخلاقي سياسي قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 24ارديبهشت1396|23:48

زمان تصميم‌گيري بزرگ
| کد خبر: 229684

درحالی که مناظره سوم مي‌توانست بهترين فرصت براي ارائه آرا و نظرات اقتصادی نامزدها شود، اما متاسفانه اين مناظره هم به مجموعه‌اي از اتهامات واهي و ناروا از سوي محمد باقر قاليباف و نامزدهاي همسو تبديل شد.

آنچه در مناظره سوم اتفاق افتاد تلاش بي‌وقفه قاليباف براي تخريب کانديداهاي دولتي بود. او تلاش کرد تا با حمله ناجوانمردانه به دولت اقبال عمومي افکار عمومي را به خود جلب نمايد. قاليباف نشان داد که در حوزه اقتصاد هيچ برنامه اجرايي و طرح قابل تاملي ندارد. وعده‌هاي پوپوليستي او با واقعيت‌هاي اقتصادي ايران همخواني ندارند و طرح اين مسائل تنها يک ادعا و با هدف جذب آراء رأي‌دهندگان خاکستري مي‌باشد.

در مجموع قاليباف بازنده اصلي مناظره‌ها بود، چراکه او نشان داد که براي بالا رفتن از پله‌هاي قدرت مي‌توان از همه مرزها عبور کرد، هرکار و صحبتي را مطرح کرد، مي‌توان ادب انتخاباتي رو کنار گذاشت و راه بي‌ادبي و بد‌اخلاقي سياسي را پيشه کرد. می‌توان برای پيروزی در انتخابات و فريب افکار عمومی دست به هر اقدام انحراف کننده‌ای ‌زند.

قطعاً پيروز قطعی مناظره سوم نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري، روحاني بود، چراکه او به درستي نشان داد که شعارزدگي آفتي براي فضاي سياسي کشور است. روحاني با تسلط آماري و کارشناسي بر مسايل کلان اقتصادي نشان داد که قادر است در 4 سال آينده با قدرت بيشتري برنامه‌هاي فعلي خود را پيش ببرد. روحاني نشان داد راه‌حل برون رفت از اين وضعيت بغرنج، محروميت، فقر و بيكاري برنامه‌ريزي اجرايي بلند‌مدت و تدريجي است. روحاني به‌درستي نشان داد که وعده‌هاي پوپوليست‌ها يکبار ديگر کشور در سراشيبي سقوط قرار خواهد گرفت.

اينک انتخابات رياست‌جمهوري فرصتي است که در آينه‌ي آن, مي‌توان چشم انداز اقتدار ملت و تجلي مردم‌سالاري را ديگربار به نظاره نشست. کشور در آستانه يك تغيير و دوراهي سرنوشت‌ساز قرار گرفته است. در انتخابات 29 ارديبشهت قرار است « آينده ايران » را ترسيم کنيم. مناظره سوم بخوبي نشان داد که زمان تصميم‌گيري بزرگ فرا رسيده است. پوپوليست‌ها و افراطيون با تمام توان برای انهدام و ورشکستگی اين مملکت وارد ميدان شده‌اند. آنان آگاهانه براي اعاده قدرت، زندگي مردم، اقتصاد و آينده کشور را براي بازي‌هاي سياسي هزينه مي‌کنند. بنابراين پس تا فرصت باقي‌است بايد با هشياري و انتخاب درست، يك اشتباه را دوبار تكرار نكنيم و نگذاريم فرصت‌طلبان و تندروها با پوپوليسم فريبکارانه کشور از راه درستي که پيش گرفته است برگردانند.

و سخن پايانی؛

در شرايط کنونی شرکت در انتخابات ضرورتي عقلاني است و برآيند حضور حداکثری در انتخابات، تداوم دهنده اعتدال و عقلانيت خواهد بود. بي‌شك مردم علي‌رغم برخي کاستي‌ها و مشکلات، آگاهانه با اميد به آينده بهتر، بار ديگر به اعتدال و عقلانيت روحاني اعتماد خواهند کرد. چراکه مي‌دانند تداوم و استمرار حاکميت اعتدال و عقلانيت موجب باز شدن درهاي پيشرفت، ثبات و توسعه اقتصادي، امنيت سياسي و اجتماعي، بهبود منزلت و اقتدار ايران در عرصه جهاني و منطقه و دموکراسي و آزادي و فرهنگ خواهد شد.

دسته بندی یادداشت , اخبار داغ , اخبار ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top