تبريك به وكيل دادگستري،سپاس ازانتخاب ملت

"سعيدباقري"

وکیل ملت: انتخاب جناب وكيل دكترحسن روحاني به عنوان ريييس جمهور دولت دوازدهم توسط ملت ايران يك اتفاق ونقطه عطفي تاريخي است ،پيام اين رفراندوم اعتماد ملت به اعتدال وعقلانيت ومردقانون ونه گفتن به وعده معامله آب ونان وعوام فريبي دربرابر راي بود.

تاریخ انتشار: 1خرداد1396|00:06

تبريك به وكيل دادگستري،سپاس ازانتخاب ملت
| کد خبر: 230462

مشاركت گسترده مردم علي رغم اوضاع نامطلوب معيشتي قشرعظيمي از راي دهندگان به دكتر روحاني اما يك فرياداعتراض بلند به تفكرات افراطي واسلام منهاي رحمانيت وتساهل وتسامح نيزبود.
خروش مردمي كه عمدتا از شرايط اقتصادي ناراضي اند در پاي صندوق هاي راي نشان دادامنيت رواني وآرامش اجتماعي وتعاملات سياسي در سطح بين المللي در اولويت مطالبات ملت است.


ضمن تبريك به حسن انتخاب ملت بزرگ ايران وجناب وكيل دكتر روحاني ،اميدوارم رييس جمهور منتخب قدرشناس وپاسدارآراءملت باشند وتمام توان خود را در رفع مشكلات مردم واعتلاي منزلت ايران وايراني درجهان مصروف دارند.


دراين انتخابات حمايت جامعه وكالت به صورت گسترده ازهمكارصنفي خودكاملا متفاوت ازدوره قبل بودچرا كه جناب وكيل روحاني دربازگشتي باشكوه به خانه صنفي خودوشركت درجشن استقلال وكلابارقه اميدي در دل اين نهاد كهن وسترگ مدني دميد ،متقابلابزرگان نهادوكالت باحمايت علني وشخصي خودحتي باشركت در مراسم حاميان وكيل دكترروحاني ضمن پيوستن به امواج بلندوخروشانً ملت درحمايت از اين وكيل دادگستري وحقوق دان كه درسخنراني هاي انتخاباتي اش به وكيل بودنش افتخار ميكرد وازمردم ميخواست بين وكيل وقاضي يكي راانتخاب كنددرحمايت ازايشان سنگ تمام گذاشتند،دكترروحاني اعتبارنام وكيل دادگستري را از تريبونهاي پرمخاطب احياء كردومردم نيز با انتخاب وكيل دادگستري به عنوان منتخب خود نداي ياري طلبيدن اورااجابت كردند.


ضمن سپاس وتقديرازتمام وكلاي معززي كه طي مدت تبليغات انتخابات به انحاء مختلف درفضاهاي عمومي وتشكيل گروه هاي متعددمجازي از جناب وكيل دكترروحاني حمايت
كردند،اميدواريم منتخب ملت درمسيراجراي وعده هاي خودبه ملت موفق باشد وبه اعتماد ملت پاسخي درخوردهد.


درپايان خاطرنشان مي سازدنهاد وكالت بايدباهوشياري وتدبيراز اين فرصت مغتنم وطلايي كه نصيب  اش شده وبراي اولين بار يكي از اعضاي صنف وكالت به مقام رياست جمهوري نايل شده است درراه تقويت وتثبيت جايگاه اين نهادمدني كه موجب توسعه عدالت وحق دفاع مي گردداستفاده مطلوب رادرانتقال مطالبات بحق جامعه وكالت به دكتر روحاني بنمايد،اينجانب نيزكه سهم كوچكي درسامان دهي حمايت وكلاي فرهيخته وحقوق دانان درحمايت ازنامزدي جناب دكترروحاني داشته ام حتما به سهم خودمطالبات همكاران محترم رابه منتخب ملت منتقل خواهم كرد.


زنده بادايران
پاينده باد استقلال كانون وكلا
 


مسئول ستاد وكلا وحقوق دانان جوان حامي دكترحسن روحاني

دسته بندی با وکلا , حقوقی , وکالت ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 4

امید
|
1خرداد ماه 1396
0
4
ایشان طبق فرموده خودشان از حقوقدانان به صورت عام تشکر کردن نه فقط از صنف خاص وکلا لذا این امر به منزله حمایت صنفی از کانون در پذیرش کم وکیل نیست چون درامد انحصار در کشور یا هر جای جهان بنا بر بنای عقلا بهینه برای عموم مردم ایران نیست به هر حال انشالله در 4 سال اتی مشکل هزاران حقوقدان بی کار در حرفه ازاد وکالت حل توسط ریاست محترم کل مردم ایران حل خواهد شد یادمان باشد وکیل فرضا بی کار بسیار بهتر است از حقوقدان قطعا سرگردان
رضا
|
1خرداد ماه 1396
0
3
کمپین حذف ظرفیت وکالت با رای اکثریت قاطع خود به جناب اقای روحانی انتظار دارد مشکل انحصار در وکالت را حل کرده و مانع القائات منافع صنفی به ضرر هزاران حقوقدان در شغل ازاد وکالت شود
یک داوطلب وکالت
|
1خرداد ماه 1396
0
4
به نام خدا
ریاست جمهور منتخب و وعده افزایش وکیل
در گرماگرم انتخابات و در اکثر مناظرات شاهد بودیم که یکی از وعده ها و دغدغده اصلی کاندیداهای ریاست جمهوری اذعان به این امر بود که تلاش خواهند کرد تا برای جوانان خصوصا تحصیلکرده ها ایجاد اشتغال کنند و بعضی از کاندیداهای محترم اینقدر بر این امر تاکید می کردند که بعضا وعده حجم زیاد اشتغال برای جوانان وعده ای پوپولیستی تلقی می شد و بیان می شد که برای ایجاد فلان مقدار اشتغال برای هر شغل بودجه زیادی لازم است که در کوتاه مدت در توان هیچ دولتی نیست لذا بیشتر شنیده شد که جناب آقایان دکتر روحانی و جهانگیری در مناظرات ایجاد اشتغال را از اولویتهای خود البته با توجه به توان مالی و بودجه کشور می دانستند.
خوشبختانه افزایش تعداد وکیل یکی از مواردی است که می تواند صحت ادعای کاندیدای پیروز را ثابت نماید چون جزو موارد نادری است که با وعده اشتغال بر اساس توان مادی کشور همسو است بنا بر وعده های داده شده در انتخابات شغل وکالت همانند سایر مشاغل آزاد مانند پزشکی یا ........ برای اشتغال نیازی به بودجه بیت المال ندارد وعده افزایش اشتغال حقوقدانان قطعا برخلاف اشتغال در سایر مشاغل دولتی یا حاکمیتی راحتترین روش برای اشتغال با توجه به حجم وسیع پرونده های ورودی به دادگستری است ، لذا افزایش حداکثری وکیل در آینده نزدیک یکی از موارد ثابت کننده وعده اشتغال دولت خدمتگزار با توجه به توان بودجه بیت المال خواهد بود .
داوطلبان وکالت استحضار دارند که در سال قبل از حدود هفتاد هزار نفر فارغ التحصیل شرکت کننده در آزمون وکالت حدود هزار و هفتصد نفر توانستند پروانه وکالت بگیرند یعنی کمی بیش از دو نفر از هر صد نفر که به نظر اکثریت حقوقدانان بی کار با عدالت و روح قانون اساسی و قوانین کسب و کار آزاد سازگار نیست و با توجه به وعده های داده شده در مناظرات نیاز به تجدید نظر دارد .
در طرف مقابل کانون وکلا ادعا دارد که افزایش وکیل منجر به تبدیل حقوقدان بی کار به وکیل بی کار خواهد بود و این امر را کارآفرینی نمی داند پاسخ این است که بنا بر تجربیات مشابه اکثر صنوف آزاد مایل به افزایش رقیب کاری نیست ولی با عنایت به اینکه درکسب و کار آزاد کسی جلوی اشتغال فرد دیگر را نمی گیرد و در بازار رقابتی این مردمند که تشخیص خواهند داد که به چه وکیلی مراجعه کنند یا خیر معمولا کسی که توانایی رقابت در بازار رقابتی کامل را نداشته باشد از بازار خارج شده و دنبال شغل دیگری خواهد رفت لذا حقوقدانان لازم نیست برای دستیابی و اشتغال در حرفه آزاد وکالت سالیان زیادی از عمرشان را سرگردان باشند چون این یک واقعیت است که وکیل فرضی بیکار بسیار بهتر است از حقوقدان قطعا سرگردان آنهم در شغلی که هیچ نیازی به بودجه بیت المال ندارد.
ریاست محترم جمهور منتخب طبق فرموده دولتشان دولت تدبیر و امید است لذا قطعا حقوقدانان بی کار کشور را نا امید نخواهند کرد و با کمک به افزایش حداکثری ظرفیت وکالت در کشور کاری خواهد کرد که مردم ایران دسترسی حداکثری به وکیل با حداقل حق الوکاله داشته باشند ایشان رئیس جمهور تمام مردم ایران هستند و هیچگاه اجازه نخواهند داد منافع صنفی هیچ فرد یا گروهی بر منافع جامعه ترجیح داده شود چرا که دولت تدبیر و امید تلاشش برای ایجاد اشتغال قطعی است و چه تدبیری نیکوتر و قابل اجراتر از این است در مشاغلی همانند وکالت یا ......که نیاز به بودجه بیت المال ندارد حداکثر اشتغال بوجود آید. همچنین افزایش وکیل به نفع مردم و دولت است چون مردم با هزینه کمتر به حقوقدان دسترسی و به تبع آن با افزایش وکیل حجم مالیات اخذ شده از وکلا برای افزایش بودجه بیت المال بیشتر خواهد شد.
اکنون با توجه به وعده های داده شده حقوقدانان و خانواده هایشان چشم امید به اجرای وعده اشتغال جوانان خصوصا در شغل آزاد وکالت آنهم در سال اشتغال دوخته اند ریاست محترم جمهور نیز خودشان حقوقدان هستند و قطعا به فکر اکثریت حقوقدانان کشور خواهند بود انشالله در سال جاری امید حقوقدانان بی کار برای اشتغال حداکثری توسط دولت تدبیر و امید تحقق خواهد یافت.
نویسنده : یک داوطلب وکالت
یک حقوق خوانده
|
2خرداد ماه 1396
0
2
به نام خدا
ریاست جمهور منتخب یا وکیل دادگستری منتخب
اخیرا مشاهده شده که بعضی از دوستان وکیل در نوشته های خود پیروزی کل مردم ایران در انتخابات را دارند با القائات ذهنی مصادره به مطلوب می کنند بعضا بدین گونه که می گویند پیروزی وکیل بر قاضی و ........ در صورتیکه ریاست محترم جمهور بارها فرمودند که من ریاست جمهور کل مردم ایرانم نه ریاست جمهور گروهی یا ........ و در نتیجه این القائات می خواهند این اندیشه را بر ذهن .......... القاء کنند که ریاست محترم جمهور مخالف کمپین فارغ التحصیلان بی کار رشته حقوق است و من و شما بازیچه نیرنگ و فریب سیاستمداران یا ... شده ایم و کمپین حقوقدانان برای سوء استفاده از احساسات و دل پاک جوانان حقوقدان برای غرایض انتخاباتی بوده است.
متاسفانه کمپین حقوقدانان لابی و ثروت و نفوذ و انسجام کانون را ندارد تا بتوانیم ریاست محترم جمهور را به جشن استقلال دعوت کنیم و خواسته های خود را به گوش رییس جمهور برسانیم و صادقانه با ایشان در دل کنیم و بگوییم بر اساس کدام عدالت و منطق یا .... یا کدام توجیه در شغل آزاد وکالت به قدری سختگیری وجود دارد که مثلا آقای دکتر توکلی که عضو کانون وکلا و هم صنفتان است صدایش درآمده فریاد می زند که این فاجعه است که درامد بعضی از وکلا در ایران بعضا ده ها برابر یک قاضی ...........باشد یا سیاست صنفی خاص به گونه ای است که تعدادی از قضات ما استعفا داده تا وکیل شوند شما این نمونه را در غیر کشور عزیزمان در کجا دیده اید که نویسنده چند کتاب حقوقی با صدای بلند فریاد کند که من ، من دکتر توکلی دارای پروانه وکالت و مولف چندین کتاب حقوقی با داشتن پروانه وکالت قاطعانه می گویم که اگر خودم و مسئولان کانون بار دیگر در این آزمون با این شیوه شرکت کنیم بعید است مجددا برای وکالت قبول شویم.
مطمئن باشید که ریاست محترم جمهور اگر با این مشغله شدید کاری و ارجحیت بعضی از امور بر امور دیگر می توانست صدای به حق کمپین ما را بشنوند یا اینکه لابی های ................ اطلاعات صحیح به او بدهند حتما با دکتر توکلی هم عقیده خواهند بود و الان جزو پیشروان کمپین حقوقدانان می شد ما اعضای کمپین با هر سلیقه سیاسی و ...... تمامی عزیزانی را که توسط شورای محترم نگهبان احراز صلاحیت شده اند عزیز و گرامی می داریم فقط فکر می کنیم در روش خدمت به مردم اختلاف سلیقه وجود دارد چون لازمه زیبایی دنیا به اختلاف سلیقه است و گر نه همگی حقوقدانان و عضو پیکره واحد حقوقی جمهوری اسلامی ایران هستیم کمپین ما شان هر گروه دسته یا انسان را فقط به خدمتگزاری بیشتر به مردم و به تقوی بیشتر الهی می داند .
نقل است روزی حضرت رسول (ص) در میان یارانش به گشت و گذاری تفریحی رفتند موقع صرف غذا شد هر کس برای این امر کاری را در نظر می گرفت یکی گفت من فلان ظرف را می شویم دیگری گفت من سایه بان آماده می کنم دیگری گفت من غذا را آماده می کنم و ...... رسول الله فرمودند من هم هیزم جمع می کنم یارانش به او فرمودند یا رسول الله در شان شما نیست هیزم جمع کنید این سخت ترین کار است ایشان با صورت خندان و بشاش فرمودند شان یک مسلمان در تقوی اوست نه در ....... آری در این دنیا وکیل باشی ، قاضی باشی یا هر پست و مقام دیگر داشته باشی چنانچه تقوی الهی هدف غایی نباشد مسلما آیندگان قضاوت خوبی در مورد عملکرد آن فرد نخواهند کرد لذا این اندیشه ذهنی نامناسب بعضی از وکلا مبنی بر پیروزی وکیل بر قاضی یا اعتماد حداکثری مردم ایران به وکیل تا قاضی به نوعی عدم درک صحیح از دین مبین اسلام است .پیروز این جدال انتخابی در اصل پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران و پیروزی ولایت فقیه است و کسانی که ملتزم به ولایت فقیه اند فرقی نمی کند که شغلشان چه باشد.
ریاست محترم جمهور چون به خواست مردم ایران مسئولیت بیشتری به او واگذار شده است قطعا به میزان مسئولیتش باید در مقابل بارگاه الهی بیشتر پاسخگو باشد شاید باری تعالی سایر کاندیداهایی را که در انتخابات رای کمتری آوردن کمتر خواسته مورد امتحان الهی قرار دهد لذا هدف اصلی کمپین حقوقدانان آگاه کردن ریاست محترم جمهور از سیاست صنفی کانون وکلا در ایران است چون شایسته نیست که رئیس جمهور محبوبمان وقتی در پیشگاه باری تعالی در خصوص آه و ناله پدران و مادران یا .......دارای فرزند بی کار رشته حقوق در مقابل دارایی بعضی از وکلای نجومی از او بازخواست کردند بفرمایند در جریان این نحوه جذب وکیل در کشور نبوده اند یا بفرماید صدایی یکطرفه به ذهن ایشان القاء شده است .
لذا کمپین حقوقدانان صرفا کمپینی صنفی و ادعای حق خواهی با منطق خود را دارد و تازه مبارزه حقوقدانان با سیاست صنفی کانون مسبوق به سابقه قبلی در سالیان گذشته است به نحوی که مدتی با رای قوه قضائیه اسکودا تعطیل شد آیا ان موقع هم قضیه سیاسی بود؟ مدیران کمپین ما بارها اعلام کرده اند که کمپین فاقد هر گونه اغراض سیاسی است لطفا پاسخ منطق را با منطق بدهید با وجود اصل عدم برابری سلاح ها فی مابین کانون و کمپین ما مناظره ای برگزار شد و این کمپین ما بود که از نظر افکار عمومی مردم ایران برنده شد نظریه مشورتی مجلس هم به نفع ما بود سخنگوی محترم قوه قضائیه هم حق را به کمپین ما داد دکتر توکلی و دکتر قربان زاده و حتی اقتصاد دانان ......... هم فریاد زدند و خروشیدند که آری این نحوه جذب وکیل یا انحصار در هر شغل یا صنفی عادلانه نیست آیا همگی این موارد اغراض سیاسی داشته است ؟
از طرفی ریاست محترم جمهور نیز بر اشتغال حداکثری جوانان در مناظرات تاکید داشت پس آیا ایشان نیز گول بازیهای انتخاباتی را خورده است و فرموده شان نوعی فریب افکار عمومی برای جذب رای است ؟ ریاست محترم جمهور از نظر تک تک ما اعضای کمپین چون اعتقاد به رای اکثریت دارد و با عنایت به اینکه کمپین ما از لحاظ نفرات و منطق و رای مردم در مناظره برتر است به احتمال زیاد اهدافش همسو با کمپین ماست ادعای اینکه جوانان همسو با کمپین ما گول سیاست بازان یا ..... را خورده اند نوعی فریب افکار عمومی است تا بتوانند همچنان جزو صنوف برتر و پردرامد جامعه باشند.
از نظر کمپین ما ریاست محترم جمهور یکی از مدافعان کمپین است و در این زمینه با حجه الاسلام دکتر رئیسی ، دکتر قالیباف ، دکتر قربان زاده و ..... و کل رای دهندگان هم عقیده است چون همگی مردم و مشاوران کاندیداها در مناظرات عقیده داشتند باید تلاش شود عدالت حداکثری در جامعه برقرار شود و مستحضرید برای دستیابی به عدالت حدکثری باید یکی از اهداف ریاست محترم جمهور دستیابی مردم ایران به تعداد وکیل مدافع حداکثری با حداقل هزینه باشد نه اینکه بعضا درامد تعدادی از وکلا از قضات هم بیشتر شده و وکالت تبدیل به یک شغل لوکس یا لاکچری توسط معدودی وکیل در جامعه شود.
کم نیستند وکلای کانون که مدافع خواسته های کمپین ما هستند و عضوی از کمپین ما هستند آیا آنان نیز گول بازیهای سیاسی را خورده اند ؟ که حاضرند ضرر صنفی و شغلی بکنند ولی حق را بگویند ما معتقدیم در میان تمام روسای دنیا با سلایق مختلف و مذهبهای مختلف نیز اگر بروید چون همگی ادعای دستیابی به عدالت حداکثری برای بشریتند به دلیل اینکه منطق کمپین ما بر مبنای عدالت و حق خواهی و ایجاد روحیه امید به حقوقدانان بی کار است هیچ انسان آزاده ای مخالف منطق کمپین ما با مراجعه به وجدانش نخواهد بود مگر اینکه بنا بر دلایل مصلحت جویانه فردی نفع شخصی خود را بر جامعه مقدم بداند .
اگر بعضی از وکلای کانون در نوشته ها یشان آرای مردم ایران را به ریاست محترم جمهور را مصادره به مطلوب می کنند به این استناد که به رای اکثریت معتقد هستند لطفا پاسخ دهند چرا حداقل به رای اکثریت مردم در مناظره گردن نمی نهد و چرا منافع حدود چهل هزار وکیل کانون را بر منافع بالای سیصد هزار نفر از حقوقدان بی کار ترجیح می دهند چگونه هر جا که به نفعشان بود تعدادی از وکلایش دست به قلم می شوند و بعضی از اتفاقات یا......... مملکت را مصادره به مطلوب می کنند و هر جا که به ضررشان بود و منافعش به خطر افتاد سکوت پیشه می کنند یا ........
معدودی از عزیزان وکیل کانون از شما خواهش می کنیم و تمنا می کنیم ریاست محترم جمهور را خرج منافع صنفی خود نکنید ایشان عزیز همه مردم ایران هستند و همه موظفیم و وظیفه شرعی و قانونیمان است بعد از تنفیذشان توسط مقام معظم رهبری به ایشان کمک کنیم ایشان مطابق قانون اساسی پروانه وکالتشان را تودیع کرده و دیگر وکیل دادگستری نیستند، تا بتوانند به نمایندگی کل مردم ایران وکیلی در جهت دستیابی موکلانش به زندگی آبرومندانه و با عزت باشند ایشان مدعی برقرای تدبیر و امید و عدالت در جامعه اند و امید حقوقدانان بی کار به ایشان است در قضیه مدیران نجومی ایشان از اطلاع رسانی در این زمینه استقبال کردند و ان را تبدیل به فرصت کردند نه تهدید تا همانگونه که جلوی مدیران نجومی ایستادند در ادامه کار بتوانند با اطلاع رسانی کمپین ما فرصتی به دست آید تا ......جلوی معدودی از وکلای نجومی یا سایر مشاغل ازاد نجومی بایستند و نگذارند گروهی خاص در میان وکلا یا سایر ....... صاحب درآمدها و زندگی آنچنانی باشند در طرف مقابل هزاران حقوقدان به خاطر منافع حداکثری گروه دیگر از دستیابی حداکثری به شغل ازاد وکالت محروم شوند بنا به فرموده امیر المومنین حضرت علی (ع) هيچ كاخي بنا نمي شود مگر ظلمي در آنجا انجام شود.
ریاست محترم جمهور مقام دوم برجسته جمهوری اسلامی ایران هستند لذا تک تک اعضای کمپین حقوقدانان فقط هدفشان احقاق حق و اطلاع رسانیدن به مسئولان برای دستیابی حداکثری حقوقدان به شغل آزاد وکالت است بار دیگر می گوییم هدف ما فاقد اغراض سیاسی و صرفا صنفی است تک تک ما برای رییس جمهور منتخب مردم ایران و در نهایت کل بشریت از درگاه ایزد منان آرزوی سلامتی و طول عمر داریم.
نویسنده : یک حقوق خوانده

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top