ابراز نگرانی میر محمد صادقی از عدم تناسب خروجی فارغ التحصیلان حقوق و ورودی جذب کارآموزی وکالت

وکیل ملت: دکتر حسین میر محمد صادقی استاد حقوق جزا در بیانیه ای از عدم تناسب ما بین خروجی فارغ التحصیلان حقوق و ورودی جذب کارآموزی وکالت انتقاد و ابراز نگرانی کرد.

تاریخ انتشار: 12خرداد1396|15:17

ابراز نگرانی میر محمد صادقی از  عدم تناسب خروجی فارغ التحصیلان حقوق و ورودی جذب کارآموزی وکالت
| کد خبر: 231762

     متن کامل این بیانیه بدین شرح است

  به نام دادار داد آفرين
  طي روزهاي اخير بعضي از عزيزان دانش آموخته ي حقوق و وكلاي ارجمند، اعلام نظر اينجانب را در مورد چگونگي و ظرفيت پذيرش كارآموز وكالت خواستار شده اند.عليرغم اينكه طي مصاحبه هاي قبلي با برخي از رسانه ها به اين نكته به تصريح و تفصيل اشاره كرده ام، عدم پاسخگويي را دور از ادب دانسته و مجددا نكات زير را يادآور ميشوم:


١-همانطور كه عدم شركت اين بنده در همايش مربوط به كمپين حذف ظرفيت پذيرش وكيل(عليرغم دعوت)به معني مخالفت و مقابله با آن نمي باشد،ملاقات جداگانه با برخي از حاميان كمپين مذكور، كه خواستار ملاقات و مشورت با من بوده اند نيز به معني ارتباط كمپين با حقير نيست.كمپين،  بانيان و مجريان و حاميان خودش را دارد و نه آغاز و نه تداوم ان هيچگاه به بنده بستگي و ارتباطي نداشته است.


برداشتهاي شخصي افراد از آن عدم حضور ( از يك سو) و اين ملاقات( از سوي ديگر) هم به خودشان مربوط است و يادآور آنكه  "هركسي از ظن خود شد يار من" و البته اين حقير نه براي عدم حضور در يك همايش،و نه براي انجام يك ملاقات، از كسي اذن نمي گيرم بلكه بر اساس تشخيص خود عمل ميكنم، بدون اينكه از غوغا ها و جنجالهاي احتمالي و معمولا كذب آلود، ( كه چه بسا ناشي از شهرت طلبي و ميل به ديده شدن هم باشد)هراسي حتي اندك، به خود راه دهم.


٢-آنچه  كه حقير همواره بر آن پاي فشرده ام و خواهم فشرد لزوم وجود تناسب منطقي بين تعداد دانش اموختگان حقوق از يك سو ، و تعداد پذيرفته شدگان وكالت ، از سوي ديگر است. اين نظر از حضور مداوم و مستمر در ميان دانشجويان و دانش اموختگان حقوق در سراسر كشور و تماسهاي انها حاصل شده است.

دانشجويان و دانش اموختگاني كه ،برخلاف همه ي همتايان خود در سراسر جهان، اين طبيعي ترين و معمولي ترين راه در همه ي جهان براي استفاده از دانش حقوق را بر روي خود تقريبا بسته ديده و ان را چون رويايي دست نيافتني مي پندارند،و چه بسيار از انها كه دچار سرخوردگي و نااميدي مفرط شده اند.توجه به سرنوشت اين افراد به ويژه جوانان، وظيفه ي همه ي حقوقدانان و نيز حقوق خواني چون من است، كه طبعا مخالف عدم تناسب( و حتي متاسفانه وجود نسبت معكوس بين( افزايش) تعداد دانش اموختگان حقوق و (كاهش) تعداد پذيرفته شدگان وكالت مي باشم.


٣-اميد مي رود كه همگي به مقتضاي عدل و انصاف و نه منافع شخصي ( در كنار پرداختن به وظايف اموزشي، پژوهشي ،وكالتي و نظاير آنها) در پي يافتن راه حل براي مشكلات و معضلات جامعه ي حقوقي با همفكري و تبادل نظر و حفظ خوش بيني نسبت به يكديگر باشيم. اين بنده هم البته، چون هميشه، ارادتمند و دست بوس فرد فرد اعضاي جامعه ي حقوقي كشور خواهم بود.
                                         والسلام
                          حسين ميرمحمد صادقي
                            تهران- ١٣٩٦/٣/١٢

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top