سیاوش شهریور در نشست تخصصی عملیاتی کردن منشور حقوق در دولت دوازدهم که با حضور الهام امین زاده دستیار ویژه رییس جمهور برگزار شد، درباره گزارش عملکرد استانداری تهران در زمینه امور حقوق شهروندی گفت: برای اولین بار طرح پیشگیری از آزارهای جنسی کودکان در استان تهران تهیه شده است. سالانه حدود ٢٠٠ سازمان مردم نهاد در استان تهران تشکیل می شود در طی دولت یازدهم، ٦٥٠ سازمان مردم نهاد در استان تهران تشکیل شده است.

سرپرست دفتر اجتماعی استانداری تهران ادامه داد: آموزش ١٥٠ هزار کودک افغانی و ایجاد فرصت آموزشی برای آنان، تهیه طرح فوریت‌های خدمات اجتماعی، جمع آوری و سم زدایی ١٢ هزار معتاد و متجاهر در استان تهران و ساماندهی هشت هزار متکدی از جمله اقداماتی است که در جهت احقاق حقوق شهروندان انجام شده است.

شهریور اضافه کرد: اولین سازمان مردم نهاد در زمینه شفافیت اداری نیز در تهران به ثبت رسیده و فعالیت دارد.

این مقام مسئول در استانداری تهران گفت: در راستای تحقق حقوق شهروندان، برای نخستین بار هیچ کنسرت، همایش و میتینگی در تهران لغو نشده است.

اعلام آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای آموزش حقوق شهروندی در مدارس ابتدایی

 رضوان حکیم زاده نیز در این نشست اظهار کرد: تصورم این است که بهترین جایگاه برای نهادینه کردن حقوق شهروندی، وزارت آموزش و پرورش و دوره ابتدایی است.

معاون ابتدایی وزیر و آموزش و پرورش با اعلام آمادگی این وزارتخانه برای نهادینه کردن حقوق شهروندی در بین دانش‌آموزان ابتدایی گفت: وزارت آموزش و پرورش گزارش دقیقی از اقداماتی که می‌تواند انجام دهد تهیه کرده و حتی در دوره پیش دبستانی، اقداماتی را انجام دادیم.
 

او ادامه داد: ۹۹ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق و دستمزد می‌شود بنابراین بسیاری ضروری است که سایر سازمان‌ها هم به آموزش و پرورش کمک کنند تا حقوق شهروندی از دوره ابتدایی در کودکان نهادینه شود.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top