مشكل تفتيش و بازرسي بدني وكلا حل شد

علي اسداله پور كريمي

وکیل ملت: يكي از گله ها و دغدغه هاي فكري وكلاي دادگستري در سالهاي اخير، نوع تفتيش و بازرسي آنها در ورودي هاي دادگستري يعني محل كار وكلا بود كه بحمدالله بنظر مي رسد اين دغدغه حل گرديده ولي نه با عدم تفتيش و بازرسي!!!

تاریخ انتشار: 25خرداد1396|00:56

مشكل تفتيش و بازرسي بدني وكلا حل شد
| کد خبر: 233185

بعد از عمليات تروريستي ١٧ خرداد٩٦ تهران، مجوزهاي لازم براي تفتيش بيشتر حتي در مجتمع هايي كه سابقا نمي گشتند مثل دادگاه خانواده و شوراهاي حل اختلاف و دادگاه هاي حقوقي صادر گرديده و البته ما هم ديگر وجدان درد نداشته و شان وكالتي ماهم با توجيه فضاي امنيتي فعلي زير سوْال نمي رود...
رفتم دادگاه خانواده كرج كه برخلاف هميشه با فرمان ايست و بازرسي مواجه شدم، ناگاه به ياد چند روز قبل و داستان حمله تروريستي افتادم و كاملا توجيه شدم.


بعد از دادگاه خانواده به مجتمع حقوقي رفتم و گوشي موبايل را در ماشين قرار داده و ١٠٠ متر مانده به ورودي دادگاه، در كيف رو باز نموده بعد دگمه كت رو  باز و... با افتخار آماده تفتيش و بازرسي شدم و يك حس غريب شادي به من دست داد كه تاكنون تجربه نكرده بودم و البته خدا را شكر كردم كه اين مناقشات فيمابين حراست قضاء و جامعه وكالت بدون اينكه نه سيخ بسوزد و نه كباب، حل شده و با احوالات فعلي نه تنها حق اعتراض نداريم بلكه بايد يك شاخه گل دماغ پرور هم به مامور عزيز تفتيش هديه دهيم و ضمنا به فكر افتادم كه چطور است قبل از ورود به دفترم ، كمي خودم را تفتيش نمايم تا از اجر آن برخوردار شوم.

پ. ن: البته كه در اين مواقع احتياط، شرط عقل بوده و تمهيدات ويژه اي براي امنيت مردم بايد در نظر گرفت ولي به خدا، به مقدسات، وكلا تروريست نيستند، ما همان قدر دادگستري را محل كار خودمان مي دانيم كه دفترمان و يا بيشتر، همان قدر زمان را در دادگستري مي گذرانيم كه قضات و پرسنل محترم، نمي دانم شايد توقع زيادي است كه احترامي را كه براي اين عزيزان قايليم متقابلا دريافت كنيم.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

پر بازدیدترین اخبار

Top