علی شکوری‌راد؛ دبیرکل حزب اتحاد ملت :

آقايان حجتی، مرعشی و نجفی هر سه گزينه حزب اتحاد هستند

وکیل ملت: برای شهرداری تهران آقايان حجتی، مرعشی و نجفی هر سه گزينه حزب اتحاد هستند. هر يك از اين سه نفر شهردار شوند موفق خواهند بود و ما خاطر جمع خواهيم بود كه اين حيثيتي كه پاي شورای پنجم گذاشته شده، حفظ ميشود. حفظ اين حيثيت از همه مهمتر است.

تاریخ انتشار: 13تير1396|23:40

آقايان حجتی، مرعشی و نجفی هر سه گزينه حزب اتحاد هستند
| کد خبر: 235625

گزیده گفتگوی اعتماد با شکوری راد از نظرتان می گذرد:


🔹مخالفان روحانى هدف‌شان محافظه‌كارى او در بستن كابينه است و پس از راى اعتماد فشارها كاهش مي‌يابد.

🔹راي بالاي روحانى عامل غلبه بيشتر هژمونی رييس‌جمهور بر عملكرد وزراست و حتی اگر همين كابينه عينا به مجلس معرفي شود عملكردی اصلاح‌طلبانه‌تر از دولت يازدهم را خواهيم ديد.

🔹آن بخشي از اصولگرايان كه اين روزها به روحانى حمله مي‌كنند هنوز نتوانسته‌اند شكست ٢٩ ارديبهشت را هضم كنند و رفته رفته از شتاب مخالفت‌هایشان كاسته خواهد شد.

🔹من هم معتقدم بهتر از اين ميشد ليست بست. در اين صورت هم حداكثر ۱۵ درصد يعني حدود ۳ نفر تغيير ميكردند. اما اصرار براي بهتر كردن ليست منجر به خراب كردن آن ميشد. من فكر ميكنم ۱۵ درصد آنقدر زياد نيست كه معامله را به هم بزنيم. آنچه مهم بود به ليست واحد رسيدن بود.

🔹شورای عالی بعد از انتخابات وارفته است. اين وارفتگی است كه موجب شده شفافسازی نكند؛ نه اينكه تصميم براي پوشاندن مطالب بگيرند. وگرنه تك تك اعضاي شوراي عالى معتقد هستند كه بايد اين كار صورت گيرد.

🔹اينكه ما اصرار ميكرديم هيچ پيش شرطي براي روحاني نداريم به اين دليل بود كه احساس ميكرديم آقاى روحاني كار خودش را خوب انجام ميدهد. بنابراين شرط گذاشتن براي كسي كه كارش را خوب انجام ميدهد بی معنی است. همين رويكرد باعث شد آقاي روحانی اعتماد بيشتری به اصلاح طلبان كرد و در ايام انتخابات حتی به دستور ايشان حزب اعتدال و توسعه فتيله فعاليتهايش را پايين كشيد تا اجازه دهد اصلاح طلبان ميداندار باشند.

🔹اگر هيچ يك از نامزدهاى حزب اتحاد هم در ليست نبودند با همين قوت از ليست حمايت ميكرديم. شعار ما هميشه اين است منافع ملى، منافع اصلاحطلبان، منافع حزبی و در انتها منافع اشخاص.

🔹برای شهرداری تهران آقايان حجتی، نجفی و مرعشی هر سه گزينه حزب اتحاد هستند. هر يك از اين سه نفر شهردار شوند موفق خواهند بود و ما خاطر جمع خواهيم بود كه اين حيثيتى كه پاى شورای پنجم گذاشته شده، حفظ ميشود. حفظ اين حيثيت از همه مهمتر است.

🔹منطقی است كه قبل از رقابت در صحن شورا توافق صورت گیرد. چون اعضای منتخب شورای پنجم همه اعضاي يك ليست هستند كه داراي يك عقبه است و آن عقبه تشريك مساعی كرده كه اين ليست به شورا راه پيدا كند. بنابراين اينكه قبل از انتخاب يك توافق كلي صورت گيرد هم امكانپذير است و هم مطلوب.

🔹من در رسيدن به ٤٢ نفر نقشى نداشتم. فقط در جلسه شوراى عالى رفتيم و ٤٢ نفر به ما ارايه شدند و راي داديم. بلوك‌بندى‌ها بر اساس تخصص بود و در گروه‌هاى تخصصى بلوك‌هاى جوانان و زنان بود. بلوك‌هاى دوتايى، چهارتايى، هشت‌تايى وجود داشت. كارى كه خانم فرامرزيان كرده و جالب بود اين بود كه صندوق‌هاى مختلفى آماده كرده بود و راى‌ها اخذ و نگهدارى مى‌شد و پس از اتمام كل فرآيند راى‌گيرى شمارش آرا آغاز شد. بنابراين هيچ كسى اطلاع نداشت در هر بلوكى چه نتيجه‌اى حاصل شده است. فارغ از نتيجه حاصل شده از هر بلوك به بلوك بعدى راى داديم. با اين مكانيزم راى‌گيرى سالم‌تر برگزار شد و كمتر در آن امكان اعمال غرض وجود داشت.

🔹به اينكه در آن ٤٢ نفر چه كسانى در لحظات آخر وارد شدند و چه كسانى خارج شدند ما هم انتقاد داشتيم. همان مساله‌اى بود كه آقاى نعيمى‌پور هم انتقاد داشت. خبر‌ها به او رسيده بود. ما از روز اولي كه ساز و كار شوراى عالى تبيين شد نگران فعل و انفعالات دقيقه نود بوديم. نگرانى دقيقه نود هم به جا بود. در دقيقه نود فعل و انفعالاتى اتفاق افتاد كه قابل دفاع نيست. مصلحت آن ولي قابل درك است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top