21 تیر روز جهانی بدون نایلکس

تشریح اهداف توزیع کیسه های پارچه ای بجای کیسه های پلاستیکی توسط بنیاد "سه یک"

زهرا تقیان

وکیل ملت: استفاده و توزیع مواد مصرفی غیرقابل بازیافت در دهه های اخیر به یکی از دغدغه های اصلی دوستداران محیط زیست تبدیل شده است.یکی از بدترین مواد آسیب پذیر به طبیعت،استفاده و رها کردن بی رویه کیسه های پلاستیکی در طبیعت است.

تاریخ انتشار: 20تير1396|15:16

تشریح اهداف توزیع کیسه های پارچه ای بجای کیسه های پلاستیکی توسط بنیاد "سه یک"
| کد خبر: 236602

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی "سه یک" یکی از موسسات های مردم نهادی است که بجد پیگیر راهکارهای لازم جهت کاهش آسیب پذیری به طبیعت است و در این راستا اخیرا ایده جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی را طراحی و اجرا نموده است.به مناسبت توزیع  نمادین کیسه های قابل بازیافت سه یک  به جای کیسه های پلاستیکی در مجتمع پالادیوم گفتگویی با عباس عنصری فرد مدیرعامل این بنیاد ترتیب داده ایم که از نظرتان میگذرد:
 

عباس عنصری فرد مدیر عامل بنیاد سه یک در گفتگو با وکیل ملت تصریح کرد: جرم های سبزمتاسفانه در پیشرو کشور های جهان از جمله ایران رو به قرونی مستند و به دلیل غیر خشونت آمیز بودن این جرائم فعلا نتوانسته اند حساسیت زیادی به ویژه در کشور های در حال توسعه ایجاد نمایند در صورتیکه تاثیر نامطلوب این گونه جرائم و ناهنجاری ها اگر از سایر جرائم بیشتر نباشند ، کمتر هم نیستند .

وی افزود : به همین خاطر بنیاد حقوقی و پیشگیری از جرم  سه یک در راستای اهداف و دغدغه های اجتماعی و فرهنگی که دارد مصمم به تمرکز و توجه بر جوامع سبز در جامعه و ایجاد حساسیت ملی نسبت به این جرائم در کشور است.

این استاد دانشگاه و فعال اجتماعی اضافه کرد: در همین راستا این بنیاد اقدام به توزیع نمادین تعدادی کیسه های قابل بازیافت در مجتمع تجاری پالادیوم نمود که خوشبختانه با استقبال مخاطبین هم مواجه شد.

عنصری فرد با اشاره به اهداف دیگر این اقدام خاطر نشان کرد : نکته قابل توجه دیگر این اقدام تهیه این کیسه ها توسط خانم های بی سرپرست یا بد سرپرست و اختصاص در آمد حاصل از فروش این کیسه ها برای اشتغال زایی این افراد است.

وی با اشاره به همکاری مطلوب مجتمع تجاری پالادیوم در پیشربرد اهداف پیشگیرانه بنیاد سه یک تصریح کرد ، خوشبختانه مجتمع پالادیم اجازه داد که توزیع این کیسه ها در داخل این مجتمع به مدت یکماه دیگر تداوم پیدا کند.

وی یکی دیکر از اهداف این اقدام را ، ایجاد فرهنگ استفاده از کیسه های قابل بازیافت در بین خانواده بجای کیسه های پلاستیکی موجود و حساسیت زایی جامعه به این موضوعات عنوان کرد.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top