رحمانی فضلی وصله ناجور دولت؟

مهدی مرزبان روزنامه نگار

وکیل ملت: با نزددیک شدن به مراسم تحلیف حسن روحانی رییس جمهوری ایران زمزمه ها برای معرفی کاندیدای وزارت خانه ها از پاستور به بهارستان بیشتر شده است و گمانه زنی ها برای اینکه چه کسی از سوی حسن روحانی انتخاب می شود بازار گرمی به خود گرفته است ...

تاریخ انتشار: 24تير1396|10:38

رحمانی فضلی وصله ناجور دولت؟
| کد خبر: 236963

 

انچه این روزها ذهن تحلیل گران سیاسی را به خود کشانده گمانه زنی انتخاب دوباره ی رحمانی فضلی بر مسند وزارت کشور است با این انتخاب چند تناقض در شعار های دولت به وجود می اید که می توان به ان چند اشاره کرد ...

1 -دکتر روحانی در برخی سخنان خود تاکید وِیژه ای بر شکل گیری  برجام 2 (برجام داخلی )  کرد برای روشن نمودن این اصطلاح باید ابتدا برجام ( توافق ایران با 5 + 1 با نام برنامه ی جامع اقدام مشترک ) را بررسی کرد و دستاورد های ان را نشان داد .. در حوزه ی سیاست خارجی با انتخاب دکتر ظریف ، وزارت خارجه توانست یک روند رو به جلو را پیش ببرد و ایران را از  قطعنامه های فصل هفتمی منشور ملل متحد  که جنبه عملیاتی داشت دور کند قطعنامه هایی که با انواع  تحریم ها اقتصادی ، ارتباطی  و ...  کشور  را نشانه رفته بود اما نهایتا تیم مذاکره کننده توانست کشور را از مناقشه ی بین الملی نجات دهد اما نکته در همین جاست کسی در مسند وزارت خارجه نشست از یک طرف با طرف های خارجی مذاکره می کرد و از طرف دیگر به منتقدان داخلی پاسخ می داد  که نهایتا توانستند سیاست خارجی و اقتصاد ایران را از حالت ایستا و انزوایی به حالت روبه جلو تبدیل کنند حال این سوال مطرح است که آیا با وجود روند فعلی حاکم بر وزارت کشور که وزارتخانه ای مهم و اساسی همچون وزارت خارجه است  و ارکان  اجرایی کشور از آنجا انتخاب می شوند و نیز با با وجود رویکرد کاملا محافظه کارانه رحمانی فضلی و حتی گاها ایستادگی در مقابل تصمیم های  دولت می توان به اجرایی شدن برجام 2 امیدوار بود ؟ 

2. شعار دیگر رییس جمهور نوشتن منشور حقوق شهروندی مردم ایران و تلاش برای اجرایی شدن این حقوق است با مطالعه سطحی همین منشور بی تردید متوجه می شویم یکی از ارکان اصلی اجرایی شدن این حقوق وزارت کشور است ،اما با رویکرد محافظه کارانه ای که در وزارت کشوردر انتخاب استانداران و فرمانداران حاکم است این سوال پیش می آید این منشور آیا با حضور دوباره ی رحمانی فضلی در خیابان فاطمی می تواند عملیاتی شود ؟

3. انتخاب رحمانی فضلی توسط دکتر روحانی ازهمان ابتدا هم بی حاشیه نبود انتخابی که به عقیده ی خیلی ها از پاستور نبود بلکه از بهارستان معرفی و از انجا راهی وزارت کشور شد و با معرفی دوباره ی رحمانی فضلی برای مسند وزارت کشور این سوال تداعی می شود آیا او از بهارستان به بهارستان معرفی می شود ؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top