عیسی قبادی دبیر شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت "حمد"

حمد یک تشکل فراگیر و دائمی است وافق های بلند و روشنی را برایش متصور هستیم

وکیل ملت: اشاره: شورای هماهنگی (حمد) با هدف اطلاع رسانی از عملکرد دولت و ساماندهی نیروهای حامی دولت، در حدود یک سال پیش تشکیل شد.

تاریخ انتشار: 25تير1396|22:58

حمد یک تشکل فراگیر و دائمی است وافق های بلند و روشنی را برایش متصور هستیم
| کد خبر: 237218

با آغاز فصل انتخابات، این شورا در قالب یک ستاد مردمی و خودجوش در کنار سایر ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی فعالیت خود را آغاز کرد و اینک پس از انتخابات طبق گفته دبیرش نیز مصمم به ادامه فعالیت است وافق های بلند و روشنی رابرای خود متصور دیده است.


وکیل ملت در همین راستا گفتگویی با عیسی قبادی دبیر شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت "حمد" انجام داده که از نظرتان می گذرد:
 

-جناب قبادی ضرورت تشکیل شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت"حمد"چه بوده است؟

شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت (حمد) بعنوان یک جریان فراگیر با رویکرد مشارکت مردم در جهت یاری و حمایت از دولت شکل گرفته است. اساساً در جوامعی که مردم سهم بیشتری در عرصه فعالیت های اجتماعی دارند آن کشور با شتاب به سمت توسعه پایدار حرکت می کند.

درواقع مشارکت مردم بستر توسعه را فراهم می کند تا جایی که واژه توسعه مشارکتی امروز بجای توسعه محض استفاده می شود، بنابراین معتقدم اگر بتوانیم با سازوکارهایی که در شورای حمد ایجاد کرده ایم مردم را درکنار دولت در همه عرصه ها و زمینه ها مشارکت بدهیم واز فرصت ها خوب استفاده کنیم ،هم می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و هم به دولت کمک می کنیم تا با بهره گیری بیشتر از حمایت مردمی بتواند گام های بلند برای تحقق وعده هایی که به مردم داده است بردارد واین ضرورت اجتناب ناپذیری است که ما بعنوان حمد دنبال می کنیم.

 

در مجموع خاستگاه اصلی این تشکل کجاست و چرا عنوان حامیان مردمی دولت برای آن انتخاب شده است؟

خاستگاه "حمد" گستره عظیمی از حامیان دولت بوده که نقش مهمی در بوجود آمدن دولت و استمرار آن داشته اند ما معتقدیم در شرایط کنونی اگر به دنبال ثبات منطقه ای و ملی هستیم باید عقلانیت و اعتدال محور تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها باشد و آنچه امروز می بینیم دولت جمهوری اسلامی محور ثبات منطقه بوده و این نه تنها نیاز ما در داخل بلکه نیاز منطقه و همه ملت های منطقه است.

با توجه به اینکه معمولاً اجزاب و تشکل ها طیف خاصی از مردم را نمایندگی می کنند واین تشکل ها اولا از گستره فراگیری برخوردار نیستند و دوم اینکه بسیاری از نیروهای مردمی وجود دارند که میل به همکاری با این تشکل های خاص ندارند و از پذیرش برچسب خودداری می کنند به همین سبب "حمد" چتر فراگیری است که می تواند افراد مختلف و سلیقه ای متفاوت را در خود جای دهد.

 

- این شورا دقیقا در چه زمانی شکل گرفت و اهداف و شاکله آن از چه اقشاری تشکیل شده است؟

شورای هماهنگی حامیان مردمی دولت از اردیبهشت سال 95 شروع به فعالیت نموده و از ابتدا با دو رویکرد اساسی که بتواند به دولت کمک کند تشکیل شد:

آگاهی سازی واطلاع رسانی ازعملکردها و اقدامات دولت ساماندهی نیروهای حامی دولت در سراسر کشور

اساس و شاکله حمد مردم هستند و هر چه بتوانیم مردمی که به حاشیه رفتند بخصوص مردم روستا وحاشیه شهرها را تقویت کنیم و زمینه حضورشان را فراهم کنیم گامی بزرگ برداشتیم. حمد قائل به اصالت فعالیت های اجتماعی است.

ما در ستاد حمد معتقدیم از آنجایی که ظرفیت های برخی اقشار خاص از طریق ستادهای دیگری احیا می شود؛ بنابراین ستاد (حمد) بیشتر توجه خود را به طبقه پایین جامعه، حاشیه نشین ها و روستاییان اختصاص داده است. در واقع شورای حامیان مردمی دولت در تلاش است که این قشر از جامعه ،صرفا جمعیت تماشاگر نباشند، بلکه به عنوان یک شهروند ناظر در حوزه های سیاسی و اجتماعی مشارکتی فعال داشته باشند و در این انتخابات نیز با همین رویکرد توانستیم آرا خوبی برای جناب دکتر روحانی در بین این اقشار بدست آوریم.

چشم اندازهای فراروی این شکل مردمی چیست؟

حمد یک تشکل فراگیر و دائمی است وافق های بلند و روشنی را برایش متصور هستیم ، انشالله با حمایت مردم و توجه دولت بتوانیم در رسالتی که در پیش گرفتیم بیش از پیشموثر باشیم.

ما معتقدیم مردم ولی نعمت همه مسئولان در کشور هستند از این رو بعنوان بخشی از حامیان دولت مصمم هستیم تا پایان کار دولت دوازدهم صدای رسای مردم و نیز بلندگوی صادقی برای انتشار عملکرد دولت به جامعه باشیم.

 

- شاید این سوال برای ما مخاطبان ما ایجاد شود که آیا این تشکل هم مثل بسیاری از تشکلها فقط برای مقطع انتخابات درست شده و پس از آن نیز فعالیت آن متوقف می شود آیا "حمد" چنین سرنوشتی در انتظارش است؟

 

جامعه ما مشارکت سازمان یافته ای ندارد، بنابراین مردم به جهت چگونگی حضور در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باید آموزش های لازم را ببینند. به هر اندازه که افراد جامعه را در صحنه سیاسی نگه داریم به همان اندازه می توان در توسعه کشور و پیشبرد برنامه های دولت موفق باشیم. برهمین اساس توجه به مردم، صرفا در زمان انتخابات کافی نیست. ستاد حمد به دنبال استمرار حضور و هم افزایی ملت پس از انتخابات در قالب شورا با هدف موفقیت برنامه های دولت در آینده است.»

 

در انتخابات ریاست جمهوری، برخی فعالیت های توسط این تشکل انجام شد ،در مجموع برای ما بفرمایید این تشکل در انتخابات ریاست جمهوری اخیر چه فعالیت های داشت؟

این ستاد در انتخابات با تشکیل ستاد مردمی حمد در سراسر کشور وارد عرصه شد و بدلیل سازمادهی منظم و آمادگی که داشت به سرعت در شهرها و بخشها و روستاها که قریب 600/9 روستا بود حضور تبلیغی مناسبی داشتیم

جامعه هدف ستاد حمد در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اقشار گوناگونی بود لذا به منظور پوشش این اقشار برای ورود به عرصه مشارکت در انتخابات،معاونت های مختلفی از جمله معاونت روستایی، معاونت گروه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، همچنین تشکل ها، سمن ها، انجمن ها و سازمان های غیر رسمی  توسط ستاد حمد تشکیل شد.

همچنین کمیته هایی هم در حوزه های مختلف  از جمله پزشکان – مهندسان – کارآفرینان و پیمانکاران – بازاریان و کسبه – گروه های کوچک اجتماعی – هنرمندان – کشاورزان و صنعتگران راه اندازی کردیم و خوشبختانه نتایج خوبی هم گرفتیم و توانستیم  با مشارکت حداکثری مردم یک رخداد تاریخی دیگر را در کشور رقم بزنیم.

برای مثال بسیاری از دستاوردهای دولت در قالب مواد تبلیغی در اختیار مردم قرار گرفت و حتی از الگو و طرح های خاص روستائیان استفاده شد. معاونت امور روستایی در ستادها ایجاد شد و توانستیم با برگزاری 300 همایش بزرگ و متوسط در استان ها و 1600 جلسه ونشست بستر مناسبی برای طرفداران دکتر حسن روحانی ایجاد نماییم. در حوزه اطلاع رسانی هم کارهای قابل قبولی انجام گرفت و تولید محتوا موفقی هم از دستاوردهای دولت ارائه کردیم.

همایش"سپاس روحانی" در سالن والیبال حجاب در تهران نماد تاریخی از حضور مردم بود، حضوری چند برابری ظرفیت سالن همایش حکایت از دغدغه  و حساسیت مردم به سرنوشت کشور داشت.

ستاد حمد همچنین در حوزه مجازی گستره مناسبی در استان ها و شهرستان ایجاد کرد در واقع با تغذیه برخی کانال های ارتباطی در فضای مجازی اطلاع رسانی مناسبی از فعالیت های دولت و ستاد ارائه دادیم.

مطالبات مردمی که صادقانه به دولت آقای روحانی دادند کم نیست،"حمد"برای تحقق این مطالبات مردمی از دولت چه برنامه و تدابیری دارد؟

بدون شک رئیس جمهور منتخب جناب آقای دکتر حسن روحانی هرگز مطالبات مردم بویژه در زمینه هایی مانند مبارزه با فساد، رفع تنگناهای معیشتی مردم، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان و تداوم سیاست عقلانی در عرصه روابط بین الملل و همچنین تلطیف سیاست داخلی، تقویت احزاب، ایجاد بستر اجرای منشور شهروندی و دهها موضوع اجتماعی و فرهنگی با تمرکز بیشتر بر سیاست داخلی وبه عبارتی برجام 2 که خواست همگان است را هیچگاه بی پاسخ نخواهند گذاشت.

ما نیز در ستاد حمد تلاش میکنیم این مطالبات بحق مردم را با ارتباط مناسبی که با دولت داریم منتقل کنیم و یاریگر دولت در عمل به اهداف و شعارهایش باشیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top