بيمهٔ مسئوليت مقاطعه‌کاران و توليدکنندگان

وکیل ملت: پوشش بيمه‌اى اين بيمه‌‌نامه، همانند پوشش بيمه‌نامهٔ مسئوليت مالکان، مستأجران و مؤجران است با اين تفاوت که با توجه به‌نوع فعاليت و نوع توليد بيمه‌گذار تنظيم مى‌شود.

تاریخ انتشار: 1مرداد1396|11:51

بيمهٔ مسئوليت مقاطعه‌کاران و توليدکنندگان
| کد خبر: 238003

بر اساس اين قرارداد، بيمه‌گر متعهد است کليهٔ خسارت‌ها و زيان‌هاى احتمالي، اعم از جرح بدني، فوت و مالى را در مورد عمليات و فعاليت بيمه‌گذار در محل‌هائى که امکان دارد بيمه‌گذار قانوناً مسئول شناخته شود جبران کند.

در مواردى‌که هدف جبارن خسارت‌هاى وارده به اموال مطرح باشد، ظرفيت جداگانه‌اى براى هر خطر تعيين مى‌شود. در قرارداد بيمه حداکثر مسئوليت بيمه‌گذار در هر حادثه و در مدت اعتبار بيمه‌نامه بايد تعيين و در قرارداد قيد شود. در قراردادهاى مقاطعه‌کارى حداکثر مسئوليت بر اساس هر طرح تعيين مى‌شود.

اين بيمه زيان ناشى از جرح بدني، بيمارى و فوت وارده با اشخاص ثالث را که ناشى از فعاليت بيمه‌گذار در ساختمان‌ها يا محل‌هائى که در قرارداد ذکر شده که بيمه‌گذار يا کارکنان تحت استخدام او مسئول باشند جبران مى‌کند.

همچنين، اين بيمه‌نامه خسارت‌ها و زيان‌هاى‌ وارده به اشخاص ثالث ناشى از مسئوليت قانونى کارکنان بيمه‌گذار اتفاق مى‌افتد جبران مى‌کند. پوشش خسارت‌هاى مادى نيز همانند آسيب‌هاى بدنى که شامل محروميت از استفاده را نيز شامل مى‌شود قابل جبران است.

کارکنانى که در اداءِ اين وظيفه زيان مى‌بينند، جزءِ اشخاص ثالث محسوب نمى‌شوند ولى تحت شرايطى مى‌توان کارکنانى را که در ساختمان‌ها مجروح مى‌شوند جزءِ اشخاص ثالث محسوب کرد. متقاضيان کار، مأموران فروش، مأموران وصول، تحويل‌داران، کارکنان مقاطعه‌کاران و کودکان، جزءِ اشخاص ثالث محسوب مى‌شوند. بيمه‌گذار زمانى قانوناً مسئول شناخته مى‌شود که حادثهٔ منجر به زيان و خسارت ناشى از فعل کارکنان بيمه‌گذار يا در کارخانه و ساختمان محل فعاليت او در رابطه با فعاليت اصلى بيمه‌گذار رخ داده باشد. ضمناً حوادثى‌که در خارج از محل فعاليت بيمه‌گذار اتفاق‌افتاده ولى جزءِ وظايف الزامى فعاليت بيمه‌گذار باشد، پوشش بيمه‌اى دارد.

مسئوليت در مقابل حوادث ديگرى که پوشش و طرح بيمه جداگانه‌اى دارند جزءِ استثناآت اين قراداد محسوب مى‌شود. حوادثى که علت آن استفاده از اتومبيل، آسانسور يا حوادثى که مسئوليت مدنى آنها متوجه مقاطعه‌کاران اصلى يا فرعى باشد، پوشش بيمه‌اى نخواهد داشت و براى چنين مواردى بيمه‌نامه‌هاى مسئوليت ديگرى لازم است که بايد تهيه شود.

براى مسئوليت مدنى مقاطعه‌کاران، پوشش بيمه‌نامهٔ مسئوليت، محدود به محل فعاليت خاصى خواهد بود مگر اينکه مقاطعه‌کار از بيمه‌گر خواسته باشد که بيمه‌نامهٔ مسئوليت جامعى صادر کند که دربرگيرندهٔ کليهٔ محل‌هائى باشد که بيمه‌نامهٔ مسئوليت جامعى صادر کند که دربرگيرندهٔ کليهٔ محل‌هائى باشد که بيمه‌گذار در آنها فعاليت دارد.

پوشش بيمه‌نامهٔ مسئوليت مقاطعه‌کاران شامل مواردى مانند استفاده از ابزار و وسايلى مثل نوار نقاله، آسانسور و وسايل نقليهٔ در حال تردد در محل فعاليت نيز است. مقاطعه‌کارانى که به ساختن جاده و خيابان اشتغال دارند، پوشش بيمهٔ مسئوليت آنها، خسارت‌ها و زيان‌هاى ناشى از برپائى و برچيدن تأسيسات، ماشين‌آلات و ساير لوازم مهندسى مثل شاول‌ها، مخلوط‌کننده‌هاى بتون، گريدر، تراکتور و غيره، مستقر در محل طرح و نقل و انتقال آنها به آن محل را نيز شامل مى‌شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top