مولاوردی را هزینه مطامع خود نکنید!

مهدی محمدی

وکیل ملت: عده ای که دیروز همراه و حامی دولت در روزهای سخت بوده اند، امروز هرچه فریاد و تیتر تند علیه دولت دارند با تصویری از مولاوردی آن را اعلام می کنند. و این یعنی هزینه کردن و سوزاندن زنی شایسته که تلاش های بی دریغی برای تحقق حقوق زنان و توانمندسازی زنان در کارنامه خود دارد.

تاریخ انتشار: 10مرداد1396|11:41

مولاوردی را هزینه مطامع خود نکنید!
| کد خبر: 239167

هنوز درد کهنه بی انصافی ها و تخریب ها علیه معاون پرکار و اثرگذار دولت یازدهم درمان نشده است که اینبار نه از سوی مخالفان دولت، که از سوی هم کیشان و حامیان دیروز دولت بروز پیدا کرده است.

سهم خواهی یا مطالبه گری، یا هر اسم دیگر وقتی مغرضانه باشد، با فشار و تخریب فرقی ندارد. اخبار تغییر زنان کابینه به مذاق دوستداران دولت خوش نیامد و این حق محفوظ است که برای جلوگیری از این تصمیم به آب و آتش زده و صدای مخالفت خود را به رئیس منتخب جمهور برسانند. اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که در رفتارهای رسانه ای و موضع گیری های منتقدین به چینش کابینه دوازدهم باید در نظر داشت که دولت دوازدهم که برخواسته از 24 میلیون رای و سلیقه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی طیف مشخصی است که اعتدال را برگزیده و هیچگاه تندروی و تخریب را نمی پسندد.

دولت منتخب، خدمتگذار 80 میلیون ایرانی است و کابینه 24 میلیونی باید یک نگرش و تفکر باشد نه یک اقدام در دولت دوازدهم و این میسر نخواهد شد مگر باصبر و سعه صدر چهره های سیاسی و مدل برخورد رسانه ای با این رویکرد.
حمایت از زن شاخص کابینه دولت یازدهم و جمع آوری امضا و نوشتن نامه به رئیس جمهور خود از نشانه های توسعه یافتگی دموکراسی در ایران است.زبانی نرم و فریادی بلند برای شنیده شدن خواست عموم مردم است که نه تنها مورد تقبیح نیست، بلکه می بایست بصورت یک فرهنگ در نوع مطالبه گری کف جامعه تبدیل شود. اما حاشیه های پررنگ تر از متن  این مدل مطالبه گری که می تواند موجب کم اثر شدن و یا بی اثر شدن این خواست اجتماعی شود و در مواردی حتی موجبات بیان موضع مخالفتی رئیس دولت را در پی داشته باشد، موج سواری رسانه ای وافزایش فشار در جهت پرهزینه کردن اتخاذ تصمیمات انتصابی است.

مولاوردی نماد یک زن شایسته در مدیریت کلان کشور است که می بایست با حفظ و تقویت این نماد روزنه ای که برای توسعه عدالت جنسیتی در عرصه های مدیریتی ایجاد شده است را تقویت کرد. اما گویی موضوع برخلاف این است و عده ای که دیروز همراه و حامی دولت در روزهای سخت بوده اند، امروز هرچه فریاد و تیتر تند علیه دولت دارند با تصویری از مولاوردی آن را اعلام می کنند. و این یعنی هزینه کردن و سوزاندن زنی شایسته که تلاش های بی دریغی برای تحقق حقوق زنان و توانمندسازی زنان در کارنامه خود دارد.

برکسی پوشیده نیست که مولاوردی یکی از پاشنه ورکشیده های دولت یازدهم بود که برای دفاع از حیثت به حق دولت و مقابله با تندروی ها، بیشترین تخریب ها و تهمت ها را به خود جلب کرد و مقاومتر از دیگر مردان کابینه به مسیر خدمتگذاری خود ادامه داد.

مسلم است که رئیس جمهور تلاش های ایشان در عرصه های سخت سیاسی را دیده  و درصدد اتخاذ تصمیمی است که از این سرمایه ارزشمند دولت یازدهم در دولت دوازدهم استفاده کند. اما رفتارهای اینچنین همکاران رسانه ای و تخریب دولت بوسیله مطالبه گری و درخواست پست برای مولاوردی نه تنها کمکی به ایشان و تحقق وعده ها و شعارهای انتخاباتی زنانه روحانی نمی کند، بلکه باعث حذف شدن ایشان و به محاق رفتن تلاش ها و دستاوردهای این بانوی پرتلاش خواهد شد.

منبع خبر تدبیر24
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top