خبرنگاری و مشتاقی و محجوری

دکتر رحیم خستو

وکیل ملت: 17مرداد و روزخبرنگار یادآور تلاشگرانی در سپهر سیاسی و اجتماعی است که با عشق به دانایی ،پرومته وار رنج بسیاری برای بیان حقیقت متحمل شده اند تا آتش آگاهی را برای مردم به ارمغان آورند.تحمل جهان امروز بدون خبرنگاران و رسانه های مستقل بسیار وحشت انگیز خواهد بود.

تاریخ انتشار: 16مرداد1396|21:52

 خبرنگاری و مشتاقی و محجوری
| کد خبر: 239802

اگرمنطق ومطلوب سیاست، طلب حداکثر قدرت وانفعال انسان هاست. این خبرنگاران هستند که با قلم و چشمهای بیدار دوربین های خود به کشف وبارتاب واقعیت ونشر آن می پردازند تا با تامین نیاز های اطلاعاتی شهروندان ،سیاست مداران را به پاسخگویی وادارند.

رسانه ها مشتاق پاسخگویی حکمرانانند و محجوری بسیاری در این عشق شان کشیده اند و حتی زرد وپژمرده شدند ولی هیچگاه نا امید نشده و دل به پاییز نسپرده اند.

تاریخ خبر وخبرنگاری در ایران ونسبتش با اقتدار و امنیت جای تامل بسیار دارد .

اقتدار رسانه مستقل را برنمی تافت و آنگاه که امنیت واقتدار تضعیف می شد هجوم انواع مطبوعه اعم از روزنامه و شب نامه با عدم رعایت موازین رسانه ای عرصه سیاست و اجتماع را میدان جولان خود قرار داده است و توامان رسانه وسیاست را آلوده کرده است

وابزار به قدرت رسیدن افرادی را فراهم نموده که در اولین فرصت با داس با رسانه سخن گفته وبا خبرنگاران بی مهری ورزیده اند.نگاه ابزاری به رسانه به منزلت وجایگاه حقوقی و صنفی خبرنگاران آسیب زده ورنج خبرنگاری را مضاعف نموده است.

امیدوارم غم نان و معاش این عزیزان پایان یابد تا دست شان درنگارش حقیقت نلرزد ویا نلغزد.با احترام وسپاس به همه ی اصحاب رسانه که تلاش دارند در عصر ارتباطات مهارت گفتگو ،هنرشنیدن و انتخاب را برای تحقق نظمی مطلوب فراهم آورند.


عضو منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرج

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top