محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران می شود؟

وکیل ملت: بعد از قطعی شدن گزینه نهایی شهرداری تهران، گام بعدی منتخبین دوره پنجم شورای شهر انتخاب رئیس شورا و هیئت رئیسه شورا است.

تاریخ انتشار: 21مرداد1396|12:09

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران می شود؟
| کد خبر: 240290

هر چند هنوز بحثی رسمی درباره رئیس شورا انجام نشده است اما طبق شواهد موجود از بین سه گزینه بالقوه ریاست شورا یعنی محسن هاشمی، مسجد جامعی و الویری، نگاه اکثریت اعضا  برای جانشینی چمران، به سوی محسن هاشمی منتخب اول مردم شهر تهران معطوف شده است و اجماع اعضا شورا بر روی وی بسیار محتمل است.

در همین حال حسن خلیل آبادی با بیان اینکه امروز جلسه منتخبان پنجم برگزار نمی شود، گفت: گزینه های رئیس شورای شهر احتمالا در جلسه چهارشنبه مورد بررسی قرار می گیرد و هنوز هیچ بحثی در جلسات منتخبان در خصوص رئیس شورا نشده است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص استعفای دو گزینه شهرداری به نفع نجفی و شائبه نمایشی بودن جلسات ارائه برنامه نامزدها، افزود: اینکه قابل پیش بینی بود آقای نجفی از میان گزینه ها انتخاب شود یک بحث است و اینکه انصراف سایر نامزدها از پیش طراحی شده باشد و تمام جلسات نمایشی باشد بحث دیگری است که درست نیست. آقای نجفی در رای گیری ابتدایی نیز تمام آرای منتخبان را به دست آورده بود، اما منتخبان واقعا برنامه های تمام گزینه ها را بررسی کرده و پس از مقایسه تمامی برنامه ها در خصوص انتخاب گزینه ها بحث و بررسی کردند.

روز گذشته احمد مسجدجامعی در توئیتر خود اعلام کرد به محسن هاشمی گفتم دوره چهارم شورا برای وحدت اصلاح طلبان نامزد ریاست می شدم و امروز به همین دلیل تمایلی به نامزدی ندارم. به نظر می رسد با انصراف مسجدجامعی، شانس محسن هاشمی برای ریاست شورا بیشتر است.

در حال حاضر مرتضی الویری ریاست سنی شورای شهر پنجم را برعهده دارد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top