متاسفانه علي رغم ميل باطني بايد بگويم، وکلای با سابقه و نامي،  طعمه و شكار اين وكلاي بدلي و فيك گشته و مورد حمله و سوء استفاده این وکیل نماها قرار می گیرند، بدون آنكه بدانند طعمه ايشان شده اند.
 امروز بنده متوجه شدم که تعداد این وکیل نماها در كنار و اطرافمان  کم نمی باشد. کسانی که به ناحق از اعتبار وکلای باسابقه با گرفتن عكس سوء استفاده کرده تا اعتماد مخاطبان خويش را كسب كرده و بتوانند با جلب اعتماد از جامعه مدنى و وكالتي، پله های ترقی را یک شبه طی کرده و ره صد ساله را.


وكيل نماها با پوشيدن لباس وكالت و زدن نشان وكالت گويي لباس زورو بر تن كرده اند و ديگر به سادگي قابل شناسايي نيستند.
مي دانيد كه فضاي مجازي محلی مسموم گشته و پر است از  افراد فيك و تقلبي  که هر کدام از همکاران عزیز امکان دارد طعمه و قرباني این فرصت طلبان قرار گیرند.
امروز متاسفانه متوجه شدم  كه بنده هم از گزند اين افراد بی نصیب نمانده و مورد سوء استفاده يكى از اين اشخاص قرار گرفته ام و قرباني او.
اما چیزی که حائز اهمیت مي باشد، این عکس ها نیستند كه قربانيان با متقلبين گرفته اند، بلکه شايد در واكاوي اين موضوع مهم گفت، دليل پيدايش  و حضور اين پديده جديد الورود (وكلاي فيك) در جمع وكلاي حقيقي، عدم نظارت کافي از سوي كانون وكلا  در شناسايي همكاران مي باشد.


مستحضر هستيد هر شخصي به سادگى به نشان وكالت دسترسي داشته و مي تواند آن را تهيه كرده و با پوشيدن يك دست كت و شلوار و زدن يك كراوات، در كانون و مراسم آن رفت و آمد نمايد و با گرفتن چندين عكس ناب از شكارهايش برود در دفتر خويش بنشيند و به ريش وكلا بخندد و پول پارو نمايد.


در ادامه مي توان گفت يكى ديگر از دلايل رشد وكلاي فيك و تقلبي، عدم ذكر نام ايشان، عدم تعقيب ايشان و يا نامتناسب بودن ميزان مجازات با عمل ارتكابي ايشان است. زيرا وكيل تقلبي يا تعقيب نمي شود يا همكاراني كه از وجودش مطلع هستند نام او را فاش نمي نمايند. تا اینكه آنقدر مرتكب جرايم مي شود تا نهايتا لو رفته و دستش رو مي شود.


مي بايد با اين افراد چنان برخورد قاطعي صورت پذيرد تا عبرتی بس بزرگ باشد، برای متجاوزان به شأن وکالت  تا کسانی  ديگر به خود اجازه ندهد تا از لباس و نشان وکالت سو استفاده نموده و خود را به ناحق در جایگاهي معرفی نمايد، که مستحق حضور در آن نیستند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top