برای خانم دكتر لعيا جنيدى

وکیل ملت: انتخاب یکی از وکلای دادگستری و اساتید، سرکار خانم دکتر لعیا جنیدی را به عنوان معاونت حقوقی رئیس جمهور ، به جامعه وکلای دادگستری کشور ، بخصوص بانوان وکیل تبریک گفته و امید دارد این انتخاب موجبات تحکیم روابط جامعه وکلا با قوای سه گانه و تقویت این نهاد مدنی را به عنوان بازوی فکری و مشورتی قوه مجریه فراهم آورد .

تاریخ انتشار: 21مرداد1396|13:54

برای خانم دكتر لعيا جنيدى
| کد خبر: 240295

اول
محجوبانه می آید و روی صندلی پشت سر فیلمبردار می نشیند. اینگونه نمی تواند روی سن را که دکتر ظریف بر آن جلوس کرده را ببیند. صندلی من وضعیت بهتری ندارد. کمی این پا و آن پا می کنم. طاقت نمی آورم و بر می خیزم.کنار در سالن جلالی نائینی ژنرال ایستاده است. می گویم کاری کنید. جای ایشان اصلا مناسب نیست. کاری از دستش بر نمی آمد. دور دست کسانی بود که دائم عکس می گرفتند و در طبقه چهارم هم آتلیه خصوصی برای خواص! که البته ایشان از آنان نبود.
به ژنرال گفتم اگر معدود افرادی بدانند برجام چیست؟ سرمایه گذاری خارجی چیست؟ و حقوق تجارت بین الملل چیست؟ ایشان است...باقی همه بر عکس اند.

دوم
دیدار نوروزی ۹۶ است. جایی که گاهی محل نمایش آخرین مد های روز و لبخند های فتوژنیک است. محجوبانه دور میزی با دکتر شهبازی نیا و دیگران نشسته است. آخر مجلس است و گوشی چند همکار را می گیرم تا عکس های جمعی و دو نفری بگیرم. محجوبانه در حال ترک مجلس است. جلو می روم و عرض ادب می کنم و درخواست اینکه عکسی بگیریم. (تنها عکسی که با گوشی ام گرفتم.) فروتنانه می پذیرد. دال می خواهد در عکس باشد می گویم بگذار...در راه بازگشت می گویم شناختی؟ دال با یکی از بانوان عضو هیات مدیره دوره های پیش اشتباهش می گیرد. می گویم این کجا و آن کجا...

سوم
تخته وایت برد پاک نشده و خطهای سیاه رویش مانده اند و با پاک کن اصلاح نمی شوند. اهمیت نمی دهد و همانطور که تند تند صحبت می کند کناره های سفید بین سیاهی ها را آبی می نویسد. دلم از این تخته می گیرد رفتم و تخته پاک کن را برداشتم. آنقدر با حرارت درس می داد که متوجه نشد. رفتم و شستمش مگر با آب پاک شود. وقتی مجددا پای تخته رفتم ناگهان یکه خورد. گفتم شما ادامه دهید و گوشه دیگر تخته را پاک کردم.

چهارم
دکتر اخلاقی در جلسه دفاعیه دکتری وقتی را به تعریف از ثمره عمرش اختصاص می دهد. قدرش را او می داند و دکتر صفایی و کاتوزیان و ...

پنجم
به یکی از همکاران که اکنون خارج از کشور است می گوید شما بروید چه کسی اینجا را آباد کند؟ خط های اخم پیشانی اش هنگام گفتن این جمله به صورت واضحی دیده می شود.

دکتر لعیا جنیدی اینقدر به کار خود مشغول بوده است که فرصتی برای جنگ قدرت یا سیاست بازی و نمایشگری نداشته است. اگر هوش سرشار و پشتکار مثال زدنی اش نبود در میانه این کلاغای قیل و قال پرست شانسی برای معاونت ریاست جمهوری نداشت.
نه پدر پولدار و معروفی داشت که برایش گالری بزند نه برای مدرکش پیش کسی گریه کرد. نمونه آن بود که به جای جستجوی موفقیت در جستجوی بهترین بودن بود و موفقیت به دنبال می دوید.
می گویند انسان ها را از انتخابهایشان می شود شناخت. خوشحالم که این انتخاب حسن روحانی واقعا معنی شایسته سالاری فارغ از جنسیت را می دهد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top