برگزاری کارگاه آموزشی رایگان مدیریت حقوقی مجتمع های تجاری

وکیل ملت: امروزه ساخت مجتمع های تجاری بزرگ (مال ها)، تجارت و اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار داده است و به تدریج فرهنگ و سلیقه مردم ایران را از بازارهای سنتی به سوی بازارهای مدرن و بین المللی سوق می دهد .

تاریخ انتشار: 24مرداد1396|22:19

برگزاری کارگاه آموزشی رایگان مدیریت حقوقی مجتمع های تجاری
| کد خبر: 240718

در هر مجتمع تجاری حداقل یکصد واحد تجاری و اداری وجود دارد که روزانه میزبان هزاران بازدید کننده و مشتری است. بدون شک در مجتمع های تجاری بزرگ علاوه بر روابط و تعاملات تجاری ، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و...، روابط حقوقی پیچیده ای نیز بوجود می آید. مباحثی چون قراردادها ، بیمه ، مالیات، پروانه ی کسب ،حق سرقفلی و کسب و پیشه ، واردات و صادرات ، حقوق شهروندی و سایر مباحث حقوقی و کیفری در اداره ی مجتمع ها که باید مورد توجه قرار بگیرد.


🔸بنابراین ، یکی از نیازهای مهم مجتمع ها ، تشکیل واحد حقوقی است که تمام موارد فوق را مدیریت و کنترل نماید و بدون شک ، نظارت و کنترل چنین مباحثی در صلاحیت فردی آگاه و مطلع از موضوعات مطروحه می باشد.
🔸بدیهی است مدیر حقوقی مجتمع ها باید از میان وکلای پایه یک دادگستری انتخاب گردد تا ضمن نظارت بر روابط موجود در مجتمع ، صاحبان کسب و کار و کاربران را نیز به نوعی تحت حمایت و کنترل خود قرار دهد.


کارگاه آموزشی ((مدیریت حقوقی مجتمع های تجاری)) به نوعی چالش ها پیش رو را بررسی می کند تا مخاطبان بدرستی از اهمیت و حساسیت موضوع مطلع گردند.

🔸لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی روز شنبه 28مرداد ساعت 20-16در ساختمان موسسه به نشانی تهران ، خیابان فلسطین ، پایین تر از بلوار کشاورز ،خیابان شهید حجت دوست ، پلاک29 برگزار می گردد.

مدرس کارگاه هم آقای دکتر عباس عنصری فرد (مدرس دانشگاه،وکیل پایه یک دادگستری، مدیرواحد حقوقی مجتمع پالادیوم و مشاور حقوقی چندین مجتمع تجاری بزرگ تهران) می باشد.
🔸علاقمندان جهت شرکت رایگان می توانند با شماره تلفن 8-88986277-021تماس حاصل یا عدد 7 را به شماره20002188986277  پیامک نمایند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

علی
|
5شهريور ماه 1396
0
0
حضور محترم حقوقدانان غیر وکیل دادگستری
◀️عزیزان مطالعه ای جالب با مستندات غیر قابل انکار یا تردید بر روی جذب وکیل در حدود چهل کشور جهان انجام گرفته خوشبختانه دراکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان ظرفیت ثابت محدود و شرط سنی حداکثری برای جذب وکیل وجود ندارد
◀️آمار جذب و ورود به رشته حقوق در ایران همسطح سایر کشورهای جهان است که بهانه کانون وکلا در زمینه تربیت زیاد حقوقدان در دانشگاه های کشور تقریبا همانند دانشگاه های مختلف جهان است و در اکثر نقاط جهان نیز مانند ایران ورود به دانشگاه های آزاد با شهریه همانند کشور مان است لذا این بهانه کانون وکلا نیز که در مملکت حقوقدان زیادی تربیت می شود نوعی فرافکنی بوده و به نوعی دست پیش گرفتن تا پس نیفتادن است
◀️بر اساس قاعده لاضرر و اصول و اهداف قانون اساسی چون شغل وکالت برای اشتغال نیازی به بودجه بیت المال ندارد و حتی در صورت کمبود امکانات نیز تعداد زیادی از داوطلبان حاضرند با هزینه شخصی و ایجاد درآمد برای قوه قضائیه کارآموز وکالت شوند عدم جذب حداکثری کارآموز فقط بهانه ای به خاطر نگرانی از منافع صنفی است و ناشی از کارامد نبودن وکلای کانون است چون افراد کارآمد از رقیب کاری نمی ترسند .
◀️دوستان عضو کمپین همه نیک می دانیم در مشاغل آزاد هر کسی باید ریسک درآمد زیاد یا بالعکس بی کاری را تحمل نماید لذا این ادعای مسئولان کانون که ما نمی خواهیم حقوقدان بی کار تبدیل به وکیل بی کار شود به نوعی دخالت در امور شخصی دیگران است و اساسا همین ادعا می تواند مورد پیگرد حقوقی قرار گیرد.
◀️کشور ما با پدیده تبدیل قاضی به وکیل مواجه است که این روند در اکثر کشورهای جهان بالعکس است و احتمال عمده آن درآمد زیاد وکلا با در دسر کمتر به نسبت قضات محترم است به علاوه وکیل می تواند هر پرونده دردسر سازی را نگیرد ولی قضات محترم به دلیل حاکمیتی بودن شغلشان ناچارند اکثریت پرونده های ارجاعی را رسیدگی و رای دهند لذا افزایش وکیل قطعا با تعدیل درآمد وکلا پدیده تبدیل قاضی به وکیل را حداقلی خواهد کرد.
◀️بر اساس آمارهای موجود در حال حاضر کشور ایران برای رسیدن به استاندارد وکیل به نسبت جمعیت همانند کشورهای استرالیا، هند ، آمریکا و ....با کمبود حدود دویست هزار وکیل روبرو است همین امر باعث وجود وکلای نجومی در کشور شده است.
◀️دسترسی منطقی و معقول به حرفه وکالت مانند چهل کشور مطالعه شده در جهان حق مسلم ما حقوقدانان است و کوتاهی ما حقوقدانان در پی گیری حق مسلم خودمان باعث ایجاد حس برتری تعدادی از وکلای کانون نسبت به ما شده به گونه ای که خود را حقوقدان و ما را حقوق خوانده خطاب می کنند در حالیکه آمار نمرات اکثر عزیزان حقوقدان غیر وکیل در مقاطع ارشد و دکتری از وکلای کانون بیشتر بوده است و این نشانه ای خوب برای کذب دیدگاه و حس برتری وکلا به نسبت سایر حقوقدانان است.
◀️دوستان از خود بپرسید چرا ما و امثال ما خصوصا خواهرانمان باید چشمان گریان داشته باشند و برادرانمان ناچار به مسافر کشی ، دستفروشی ، کول بری شوند اما طرف مقابل به ناحق ما را درمانده وکالت یا بی سواد بدانند این امری است که فقط بر اساس ضرب المثل از ماست که بر ماست یا اینکه همیشه مظلوم است که ظالم را می پروراند قابل توجیه است عزیزان حقوقدان مطمئن باشید با همدلی بیشتر و اتحاد ما می توانیم بر معدود افراد صنف کانون که حداقل هفت برابر انها هستیم پیروز شویم هر چندمشکل ما این است تعداد زیادی از وکلای کانون دارای امکانات عالی مادی ، لابی موثر در دولت و مجلس ، و بعضا دارای زندگی لاکچری بر اثر انحصار هستند اما ما نیز همراهی مسئولین خدمتگزار و لطف باری تعالی را بر اساس قاعده لطف داریم، دوستان فقط اتحاد، همدلی و همبستگی و استمرار در مبارزه سبب پیروزی ما است.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top