کشف اختلاس میلیاردی در سیستم بانکی

وکیل ملت: رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: رئیس یکی از شعب بانکی در شهر اراک که در دوران مسئولیتش در حدود ۷ میلیارد ریال اختلاس کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس شناسایی، دستگیر و مبالغ اختلاس شده به سیستم بانکی مسترد شد.

تاریخ انتشار: 30مرداد1396|21:26

کشف اختلاس میلیاردی در سیستم بانکی
| کد خبر: 241353

سرهنگ سید نورالدین حسینی با اشاره به اختلاس در سیستم بانکی اراک اظهار داشت: چندی پیش نماینده حقوقی یکی از بانک‌ها گزارشی در رابطه با برخی تخلفات در یک فقره پرونده تسهیلاتی در یک شعبه بانکی را به پلیس آگاهی استان اعلام کرد که بلافاصله بررسی تخصصی موضوع به تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: در تحقیقات مقدماتی انجام شده مشخص شد که رئیس سابق یکی از شعب بانکی در شهر اراک با استفاده از اسناد و مدارک صوری و غیرواقعی اقدام به تشکیل یک فقره پرونده تسهیلاتی به نام اقوام نزدیک خود کرده و مبلغ بیش از سه میلیارد ریال از وجوه دولتی به صورت غیرقانونی در قالب تسهیلات به وی پرداخت شده و بعد از گذشت چندین سال شخص وام گیرنده هم از بازپرداخت تسهیلات خودداری کرده و بدهی تسهیلاتی او بعد از گذشت چند سال به حدود هفت میلیارد ریال رسیده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با آغاز بررسی‌های کارشناسی کارآگاهان پلیس مشخص شد که در حدود سه سال قبل پرونده تسهیلاتی در این شعبه بانکی افتتاح و با تبانی و تخلفات رئیس بانک و کارمند ارزیاب شعبه، مبلغ بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات به فردی پرداخت شده و در این پرداخت تسهیلاتی از زمان افتتاح حساب و در بیشتر اوراق تسهیلاتی هم مدارک و امضاء‌ها جعلی و صوری استفاده شده است.

حسینی بیان کرد: پس از بررسی دقیق مستندات و مستندات لازم و اخذ اظهارات مطلعان و متهمان پرونده مشخص شد، اتهامات، اختلاس، اعمال نفوذ من غیرحق، جعل و استفاده از سند مجعول در این پرونده تسهیلاتی انجام شده است.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیس رئیس سابق بانک و کارمند ارزیاب شعبه احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند و سرانجام پس از تکمیل تحقیقات و اثبات کامل جرم ، پرونده به دادسرا گزارش شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: با تکمیل تحقیقات سرانجام متهمان چون راهی برای فرار از تعقیب و عدم استرداد بیت‌المال نداشتند، بلافاصله نسبت به تسویه کل بدهی خود به مبلغ تقریبی هفت میلیارد ریال به سیستم بانکی اقدام کردند و پرونده تشکیلی برای ادامه رسیدگی دراختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top