در حاشیه واژگونی اتوبوس دانش اموزان دختر هرمزگانی

وکیل الهام نجفی

وکیل ملت: شنیده ایم که حادثه خبر نمی کند اما وقتی این جمله را به زبان می اوریم منظورمان این نیست که وقوع حادثه را توجیه کنیم منظور تاکیدبر ناگهانی بودن حادثه و لزوم پیشگیری از ان است .

تاریخ انتشار: 12شهريور1396|00:17

در حاشیه واژگونی اتوبوس دانش اموزان دختر هرمزگانی
| کد خبر: 242647

 با این وصف در کشور ما چندیست که اتفاقا حادثه ای که علی القاعده خبر نمیکند خبر هم می کند اما کسی باخبر نمیشودیا مشکل از خبر رسانی حادثه است که پیام شفافی مخابره نمیکند یا مشکل از گیرنده است .شق اول منتفیست اما شق دوم که خرابی گیرنده است دیگر اپیدمی شده مدتهاست که به گیرنده هامان دست نزدیم که ببینیم این تصویر زندگی که به تماشایش نشسته ایم چرا مدام برفک میشود  و حالمان را میگیرد

.کدام انرژی منفی با چه هیبتی در فضای نفس کشیدنمان رها شده  که اینهمه مصداق پیدا میکند که برون بریزد؟  به خبر بد عادت کرده ایم و ذهنمان دیگر در گیرش نمیشود .باور کنید ناراحت هم نمیشویم .اصلا دچار هیچ حسی نمیشویم .دیگر چیزی تکانمان نمیدهد انقدر از درون تهی شده ایم که میشود از هر چیزی پر شویم و دم بر نیاوریم . بدتر از همه اینکه بنظر می رسد حق با ماست . 

بله حق با ماست اما کدام حق ؟ چرا پایه های این زندگی روزمره ما ، حقوق شهروندی ما اصلا هیچ کدام اینها نه  پایه های حق حیات ما  اینقدر میلرزد ؟ چند تا اتوبوس  یا وسیله نقلیه دیگر  باید واژگون شود و چه تعداد ادم با چه خصوصیات و موقعیتی  باید از میان بروند که فکری برای مسیر و  راننده و وسیله رفت و امدمان بکنیم  و سعی کنیم جان ادمی را ذیقیمت  فرض کنیم .

همدردی پدرانه  دردی را  دوا نمیکند وقتی فرش قرمز برای حادثه پهن می کنیم تا بیاید و از ما بگذرد .حادثه مدتهاست که خبر می کند با این حال بی خبری ما قربانی میگیر د .سربازان.‌‌‌... دانش اموزان .... ....المپیادی هاو...‌....خواب الودگی راننده شاید علت این یکی باشد اما خواب الودگی جمعی حتما علت دیگری دارد تا همگی به خواب نرفتیم  بد نیست دستی به گیرنده ها بزنیم شاید اینبار  حادثه خبر کرد ..‌‌‌..‌ و ما از امدن منصرفش کردیم

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top