در دیدار دست اندرکاران مجله و انجمن ایمنی با مهندس هاشمی مطرح شد

ایمنی شهر تهران نیازمند توجه و رسیدگی است

وکیل ملت: امروز دست اندر کاران مجله مهندسی ایمنی، رییس و اعضای انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های ایمنی و مهندسی حریق، با مهندس محسن هاشمی،رییس شورای اسلامی شهر تهران دیدار و بدون تعارف و تکلف گفت وگو کردند. ایمنی کلید واژه مباحث مطرح شده در این دیدار صمیمانه بود.

تاریخ انتشار: 27شهريور1396|15:27

ایمنی شهر تهران نیازمند توجه و رسیدگی است
| کد خبر: 244057

در این دیدار احمد سمیعی مدیر مسوول مجله مهندسی ایمنی ،ضمن تبریک موفقیت در انتخابات شورای شهر به مهندس هاشمی،توفیقات ایشان را در انجام مسوولیت مهمش در شورای شهر تهران خواستار شد.

احمد سمیعی گفت: «مجله مهندسی» ایمنی پرتیراژترین و جامع ترین نشریه تخصصی ایمنی کشور، موضوع ایمنی شهر تهران را در اولویت فعالیت های خود دارد.

سمیعی با اشاره به ظرفیت،رسانه ای مجموعه چاپ و نشر و فعالیت انتشارات وچاپ و نشر و کانون تبلیغاتی اقیانوس آبی، افزود: این مجموعه مایل است همه توان خود را در خدمت موضوع ایمنی شهر قرار دهد و آرزومند است بتواند به مسوولیت حرفه ای خود در این خصوص عمل نماید.

سمیعی با تاکید بر این که فرصت خوبی برای خدمت فراهم شده است،تصریح کرد: ایمنی شهر تهران نیازمند توجه و رسیدگی است و با توجه به حادثه پلاسکو امید است، دیگر شاهد تکرار این نوع از حوادث در تهران و دیگر شهرهای کشور نباشیم.

بنا بر این گزارش پس از احمد سمیعی دکتر حاج محمد احمدی به پیشنهاداتی را با چند محور مطرح کرد.

وی در باره اطلاع رسانی ضمن تاکید بر تعامل و ارتباط موثر مجموعه چاپ و نشر با حوزه رسانه و خبرنگاران از طریق انجمن ها و پیشکسوتان رسانه  گفت: اطلاع رسانی آنلاین و شفاف به شهروندان از عملکرد شورای شهر و شهرداری تهران یک ضرورت است. و انتظار می رود شورای شهر در این زیمنه اطلاع رسانی به موقع و درستی انجام دهد.احمدی افزود مجموعه چاپ و نشر آماده است امکانات خود را در خدمت اطلاع رسانی تخصصی در بخش ایمنی در اختیار شورای شهر قرار دهد.

وی در باره آموزش نیز بر ارایه راهبردهای آموزشی به شورای شهر از طریق ارتباط با مجموعه‌های بزرگ آموزشی، دانشگاههای دولتی و آزاد و استادان بنام این حوزه تصریح کرد و پیشنهاد تاسیس

دفتر مطالعات و تحقیقات شورای شهر را  برای تحلیل میدانی و رصد تحولات شهر و نقش آن در تصمیم‌گیری‌های علمی و کاربردی شورای شهر و ارتقای فعالیت های شهرداری مطرح کرد.

وی همچنین برقراری ارتباطات خارجی و تشکیل دفتر ارتباطات بین الملل شهری برای تبادل تجربیات شهری در منطقه خاورمیانه، اروپا و آمریکا را ضروری دانست.

احمدی ضمن تاکید بر ضرورت ارتباطات مردمی اعضای شورای شهر تشکیل دفتر ارتباطات مردمی شورای شهر در شهرداری‌های مناطق مختلف شهری و تشکیل میز پاسخگویی شورا در محله‌ها و مناطق تهران از طریق شورایاری‌ها را راهی برای تسهیل ارسال و دریافت مسایل شهر با مسوولان شهری دانست.

 نام گذاری یک میدان به نام «ایمنی» به یادبود حادثه پلاسکو و شهدای آتش نشان،پیشنهاد دیگری بود که دکتر احمدی در این دیدار آن را مطرح کرد.

در ادمه این دیدار غلامرضا زارع کهن، از مدیران سابق آتش نشانی تهران نکاتی را درباره ضرورت های برنامه ریزی برای ایمنی تهران مطرح کرد که با استقبال مهندس هاشمی روبرو شد.

مجتبی حاجتی، رییس انجمن و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های ایمنی و مهندسی حریق نیز ضمن ارایه کلیات طرح هایی برای مطالعات موضوعات ایمنی و همچنین، راهکارهایی برای بهبود ایمنی تهران مطرح کرد.

مهندس هاشمی در پایان ضمن ارجاع پیشنهادات اعضا به کمیسیون های مربوطه شورای شهر، اظهار امیدواری کرد که همکاری موثری بین اعضای جلسه و شورای شهر در زمینه های مختلف مطرح شده صورت بگیرد.

در پایان مقرر شد، موضوعات مطرح شده در کمیسیون های موضوعی شورای شهر و با حضور شرکت کنندگان مرتبط پیگیری شود تا نتایج مثبتی حاصل شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top