تاریخ انتشار: 3مهر1396|01:39

| کد خبر: 244813

56 دختر و پسر در پارتی مختلط «گرگ‌ها» در بیابان های مشهد !

وکیل ملت: مدیران گروه تلگرامی «مشهدپارتی» معروف به «گرگ‌ها»، در حالی که در بیابان‌های اطراف مشهد برای ۵۶ پسر و دختر جوان یک مهمانی مختلط ترتیب داده بودند، توسط مأموران پلیس اطلاعات و امنیت شناسایی و دستگیر شدند.

در پی رصد‌های اطلاعاتی مأموران ادارۀ فضای مجازی پلیس Police اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌ رضوی، اخباری به دست آمد که نشان می‌داد افرادی، با راه‌اندازی یک گروه تلگرامی تحت عنوان «گرگ‌ها»، اقدام به برگزاری مهمانی‌های مختلط در مناطق مختلف واقع در حومۀ مشهد می‌کنند که در آن‌ها، علاوه‌بر سرو مشروبات الکلی، انواع مواد‌ مخدر صنعتی و سنتی را در اختیار شرکت‌کنندگان این مهمانی‌ها قرار می‌دهند.

علاوه‌بر این، ادمین‌های این گروه غیر‌مجاز تلگرامی، برای تأمین هزینه‌هایشان، با انتشار فراخوان برگزاری مهمانی‌های مختلط خود، تحت عنوان شرکت در مراسم، مبالغی را از اعضا می‌گرفتند که بخشی از این هزینه به جیب مدیران گروه و بخشی دیگر صرف تهیۀ مشروبات الکلی، قرص‌های روان‌گردان، انواع مواد‌ مخدر و اجارۀ محل برگزاری جشن می‌شد.

وعدۀ قلابی با رابط واقعی

با به دست آمدن این اطلاعات، هماهنگی‌های لازم با بازپرس شعبۀ ٢٠٩ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد انجام شد و دستور رسیدگی به این پرونده از سوی قاضی Judge روح‌ا... بهاری صادر گردید. مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در تحقیقات اولیۀ خود یکی از اعضای اصلی این گروه را رد‌زنی و با او قراری صوری تنظیم کردند. مأموران، که با هماهنگی مقام قضایی خود را متقاضی یکی از این جشن‌های مختلط جا زده بودند، با فرد موردنظر در بولوار امامت قرار گذاشتند اما، از جایی که متهم به مأموران مشکوک شده بود، در محل قرار حضور نیافت. تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده، در مرحلۀ بعدی تحقیقات خود، اکیپ دیگری را پیش کردند تا شاید موفق شوند با متهم قرار بگذارند. خوشبختانه حربۀ دوم پلیس کارساز شد و طعمه با پای خودش وارد دام قانون Law شد. طبق وعدۀ مأموران و متهم، قرار شد که آن‌ها یکدیگر را در پارک ملت مشهد ملاقات کنند.

تیم‌هایی از مأموران نامحسوس پلیس در اطراف محل قرار مستقر بودند تا از فرار Escape این شاه‌ماهی جلوگیری کنند و تیمی دیگر نیز، که قبلا با متهم وعده گذاشته بود، به انتظار فرد رابط بود تا اینکه سرانجام سر و کلۀ مرد جوان پیدا شد. او، با مشاهده مأموران، گفت که هزینۀ اخد تیکت (برگۀ ورود به مجلس) به ازای هر نفر ١۶٠ هزار تومان است که باید پرداخت کنند. تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده نیز، برای اینکه متهم بویی از ماهیت آنان نبرد و به رفتارشان مشکوک نشود، این مبلغ را به حساب او واریز کردند اما مرد جوان، برای اینکه مأموران را فریب دهد، یک‌باره پا به فرار گذاشت اما، از جایی که این‌بار بخت با او یار نبود، در خیابان امامت گرفتار و زمین‌گیر شد.

شناسایی گرگ‌های شیرحصار

برگ برنده این‌بار به دست پلیس افتاد و، با دستگیری این مرد جوان، روند پیگیری‌ها برای شناسایی اعضای اصلی این گروه غیرمجاز تلگرامی سرعت گرفت. مأموران، در بازرسی بدنی از متهم، تلفن همراه هوشمند او را کشف کردند و، با جستجو در صفحۀ مخاطبانش، شماره‌های تماس و تلگرامی متهمان اصلی پرونده را به دست آوردند. با به دست آمدن شماره‌تلفن‌های ادمین‌های این گروه تلگرامی غیر‌مجاز، پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد و مأموران، برای اینکه بتوانند همۀ آنان را به دام بیندازند، مجدداً خود را به جای اعضای گروه جا زدند و با سردستۀ این باند تماس گرفتند. در تماس ضابطان قضایی با متهم اصلی پرونده، مشخص شد که این گروه چند روز دیگر قرار است مهمانی‌ای با ظرفیت ١٣٠ نفر در ویلایی واقع در جادۀ شیرحصار برگزار کند و شرایط ورود به این مهمانی Party اخذ تیکت جشن به مبلغ ١۶٠ هزار تومان است.

همه‌چیز طبق نقشه پیش می‌رفت و وصول سرنخ‌های مختلف این پرونده هر لحظه دستیابی مأموران به متهمان اصلی را پیش می‌انداخت. در نهایت، چهار نفر رابط پلیس، که قرار بود در این پارتی مختلط شرکت داشته باشند، مبلغ ۶۴٠ هزار تومان به حساب فرد مورد نظر واریز و تیکت ورود به مهمانی را تهیه کردند. شب موعود فرا رسیده بود که قاضی بهاری، به همراه تیم‌های عملیاتی پلیس اطلاعات و امنیت، در محل مهمانی مستقر شدند. طبق گزارش رابطان پوششی پلیس، که در مهمانی حضور داشتند، اطلاعاتی به دست آمد که نشان می‌داد مهمانان مشغول استعمال مواد‌ مخدر و سرو مشروبات الکلی هستند که دستور ورود به محل توسط مقام قضایی صادر شد و تیم‌های عملیاتی، در اقدامی ضربتی، وارد ویلا شدند و، بدون اینکه شرکت‌کنندگان در این مهمانی فرصت فرار داشته باشند، همۀ آنان را دستگیر کردند.

جاسازی شیشه در یقه و آستین

بازپرس شعبۀ ٢٠٩ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در تشریح جزئیات این پرونده به شهرآرا گفت: «ادمین‌های دستگیرشده، با هدف ایجاد کسب‌وکار از راه غیرقانونی و حرام از طریق اشاعۀ فحشا در جامعه و برگزاری مجالس مختلط، این گروه تلگرامی را راه‌اندازی کرده بودند. علاوه‌بر این، گردانندگان این باند تلگرامی، با حربه‌ای حیله‌گرانه، دختران و پسران نوجوان و جوان را جذب می‌کردند و، با کشاندن آنان به مجالس مختلطی که خود مدیریتش را برعهده داشتند انواع مواد‌ مخدر و قرص‌های روان‌گردان را در اختیار این افراد قرار می‌دادند و این‌گونه طعمه‌های خود را به مواد وابسته می‌کردند و، با هربار برگزاری پارتی، مبالغی را از آنان اخذ می‌کردند و، از این طریق، جیبشان را پرپول می‌ساختند که خوشبختانه، با پیگیری‌های مأموران پلیس اطلاعات و امنیت، دست متهمان رو شد و آن‌ها به دام قانون افتادند.».

قاضی روح‌ا... بهاری افزود: «در این عملیات ضربتی، ۴٠ مرد، ١٣ زن و سه ‌ترنس دستگیر شدند و، در بازرسی از محل، مقادیری مشروبات الکلی، مادۀ مخدر صنعتی شیشه و ماده‌ای روان‌گردان معروف به «ام» کشف و ضبط شد.». وی تصریح کرد: «متهمان، با شگردی خاص، مواد‌مخدر را در لباس‌های خود مخفی کرده بودند که از دید مأموران در محل مخفی ماند اما، هنگام حضور در دادسرا، با تیز‌هوشی تیم حراست و با همکاری عوامل انتظامی، مقادیر دیگری مادۀ مخدر صنعتی، که در قسمت‌های مختلف لباس‌های متهمان از جمله یقه و سرآستین جاسازی شده بود، کشف و ضمیمه پرونده‌شان شد.».

بهاری ادامه داد: «مأموران از یکی از متهمان دستگیرشده نیز یک فشنگ کلت کمری کشف کردند که تحقیقات از این مرد جوان با احتمال حمل و نگهداری سلاح جنگی آغاز شده است.»

منبع خبر رکنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top