تاریخ انتشار: 4مهر1396|15:37

| کد خبر: 244954

عذرخواهی الویری به خاطر یک امضاء

وکیل ملت: مرتضی الویری دیگر عضو شورای شهر تهران و یکی از ۱۵ امضا‌کنندگان طرح، ضمن اظهار پشیمانی و بیان اشتباه کردم که این طرح را امضا کرده‌ام، گفت: یکی از گرفتاری‌های ما فراوانی مصوبات و تودرتو بودن آنها است و در این خصوص مقررات زدایی شود.

در جریان نهمین جلسه شورای شهر تهران بررسی یک فوریت طرح " الزام شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر تشکیل کمیته ارتقا ایمنی ساختمان‌های شهر تهران جهت پیگیری تحقق خروجی‌ها و پیشنهادات گزارشات تهیه شده در کارگروه‌های دولت، مجلس و شورای شهر تهران (دوره چهارم) و سایر سازمان‌ها، نهادهای پیرامون بررسی ساختمان پلاسکو در دستور کار اعضا قرار گرفت.

محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و یکی از طراحان این موضوع اظهار کرد: پس از حادثه Incident پلاسکو شاهد بودیم کمیته ملی در سطح دولت با دستور رئیس جمهور در خصوص بررسی حادثه پلاسکو تشکیل شد.

وی تصریح کرد: بعد از این حادثه کمیته‌های مختلفی هم در قوه قضاییه و شورای شهر تهران و سازمان‌های مرتبط تشکیل و کارگروه‌هایی نیز در این زمینه ایجاد شد.

وی ادامه داد: پس از حادثه پلاسکو افکار عمومی به طور ویژه به این موضوع توجه داشتند یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان بود و به همین جهت نیز این موضوع به طور جدی مورد بررسی قرار گرفت. برهمین اساس برای نخستین بار در دولت گذشته مبحث ۲۲ ملی ساختمان مورد توجه قرار گرفت که نشان از توجه به مسئولان به موضوع ایمنی ساختمان‌ها است.

سالاری در ادامه از اعضای شورای شهر تهران گفت: به یک فوریت این طرح رأی بدهند و در نهایت اگر پیشنهاد یا نظری دارند در اختیار کمیته مربوطه قرار دهند.

مرتضی الویری دیگر عضو شورای شهر تهران و یکی از ۱۵ امضا‌کنندگان طرح، ضمن بیان اینکه اشتباه کردم که این طرح را امضا کرده‌ام، گفت: یکی از گرفتاری‌های ما فراوانی مصوبات و تودرتو بودن آنهاست و در این خصوص مقررات زدایی شود.

وی افزود: من روز گذشته این طرح را امضا کردم، ولی اعلام می‌کنم که اشتباه کردم چرا که در این زمینه مصوباتی از دوره قبل وجود داشته که می‌توان به مصوبه ۱۲ آذر ۹۵ و همچنین مصوبه دوم اسفند ۹۵ اشاره کرد که با همین مضمون بوده و ر‌ها شده است.

وی گفت: همچنین شورای عالی شهرسازی تکالیفی در خصوص حادثه پلاسکو مشخص شده و همچنان به نتیجه قطعی نرسیده است.

در ادامه جلسه اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت این طرح رأی دادند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top