در پی مشاهده ی هزینه های ده ها میلیونی شهرداری و دهیاری ها

هزینه ی ده ها میلیونی ستون پرچم نشانه ی عدم مدیریت استانداری ها

سحرناز جهانگیر کارشناس ارشد حقوق

وکیل ملت: طبق نظر کارشناسان هر کدام از این ستون های اصلی برای نمایان کردن پرچممان مبلغی بالغ بر 30 الی 100 میلیون تومان هزینه بر می دارد .

تاریخ انتشار: 24مهر1396|09:13

هزینه ی ده ها میلیونی ستون پرچم نشانه ی عدم مدیریت استانداری ها
| کد خبر: 246778

 


در چند سال اخیر به هر شهر و روستایی سفر کرده باشید در جای جای ایران بی شک برافراشته شدن پرچم مقدس کشورمان را مشاهده کرده اید و وقتی موشکافانه  به این موضوع بپردازید متوجه می شوید که این بر افراشته شدن همه گیر شده است و شهرداری ها و دهیاری ها در ساخت ان از هم سبقت می گیرند .

طبق نظر کارشناسان  هر کدام از این ستون های اصلی برای نمایان کردن پرچممان مبلغی  بالغ بر 30 الی 100 میلیون تومان هزینه بر می دارد و با شنیدن این اطلاعات با چند سوال بنیادی مواجه می شویم ؟

چطور می شود وقتی مردم روستایی مشکل آب آشامیدنی دارند و بودجه ای در اختیار آنها قرار نمی گیرد اما ده ها میلیون تومان هزینه ی ساخت برای پرچم کنیم ؟  

چطور می شود  که محیط زیست یک منطقه با بحران شدید مواجه باشد   و هیچ بودجه ای را برایشان اختصاص نمی یابد  ولی در ان جا  ده ها میلیون هزینه ی احداث ستون های پرچم کنیم  ؟
چطور می شود کشاورزی یک روستا را با عدم مدیریت نابود کرده باشیم  بعد در آنجا این هزینه ها را کنیم ؟

چطور می شود خانواده ای محتاج یک تکه نان باشد و هزینه تحصیل فرزندشان را نداشته باشد و  مسوولان در مقابل آن ها ده ها میلیون تومان هزینه کنند تا نشان دهند  پرچممان برافراشته است ؟
 

با دیدن این صحنه ها با این پرسش مواجه می شویم آیا با این هزینه می توانیم به توسعه یافتگی دست پیدا کنیم  ؟  مسوولان اجرایی باید کمی تفکر کنند نسبت به تصمیم هایی که می گیرند .

با نشان دادن چند آمار و برافراشته کردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نمی توانیم خودمان را توسعه یافته جلوه دهیم نمی توانیم بگوییم اوضاع خیلی خوب است ؟

این موضوع در دولت محمود احمدی نژاد باب شد و در دولت حسن روحانی ادامه  یافت ، این در حالی است در کشور  فقر و بیکاری به وضوح به چشم می خورد .

اگر این هزینه ها صرف محیط زیست ، اشتغال ، تحصیل شود آیا پرچم زیبای کشورمان بر افراشته تر نمی شود ؟


اگر این هزینه ها صرف فضای سبز کشور شود پرچم کشورمان برافراشته تر نمی شود ؟

اگر این هزینه ها صرف سرانه ی مکان هان ورزشی برای جوانان می شد پرچممان برافراشته تر نمی شود ؟

بر افراشته نگه داشتن پرچممان با برنامه ی توسعه ی اقتصادی ، مبارزه با فساد ، مبارزه فقر ، ایجاد اشتغال ، توجه به محیط زیست ، سرمایه خارجی اتفاق می افتد .

مسوولان باید توجه کنند که برای پیشرفت کشور  باید با رویکرد علمی ، بهبود شرایط زندگی برای شهروندان را ایجاد کرد تا نه تنها برای هم میهنانمان بلکه برای  کل جهان .پرچم زیبای کشورمان بر افراشته تر از قبل شود . 

 

 

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top