نوبخت در نشست خبری:

اگر مجلس جامعه هدف یارانه را تصویب کند آن را اجرایی می‌کنیم/ عزیزان زرتشتی باید مانند بقیه شهروندان از حقوق خود بهره‌مند شوند

وکیل ملت: سخنگوی دولت تاکید کرد: در حوزه ورزش با توجه به ضرورت‌هایی که وجود دارد از موضع دولت نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها باخبر هستید و امیدوارم این امر با کمترین تنش ایجاد شود و سعی می‌کنیم نظر کسانی که مخالف نظر دولت هستند را جلب کنیم.

تاریخ انتشار: 9آبان1396|13:49

اگر مجلس جامعه هدف یارانه را تصویب کند آن را اجرایی می‌کنیم/ عزیزان زرتشتی باید مانند بقیه شهروندان از حقوق خود بهره‌مند شوند
| کد خبر: 248293

سخنگوی دولت تاکید کرد: در حوزه ورزش با توجه به ضرورت‌هایی که وجود دارد از موضع دولت نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها باخبر هستید و امیدوارم این امر با کمترین تنش ایجاد شود و سعی می‌کنیم نظر کسانی که مخالف نظر دولت هستند را جلب کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت، محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات عنوان کرد: امیدوارم امسال به اهدافی که دارید، دست پیدا کنید.

وی ادامه داد: امروز در ریاست جمهوری جلسه شورای اجتماعی با حضور رئیس‌جمهور در خصوص بررسی آسیب‌های اجتماعی برگزار شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: مقرر شد ۲۰۰ میلیارد بودجه عمرانی و ۲۰۰ میلیارد بودجه طرح‌های جاری علیرغم مشکلات و محدودیت‌هایی که در بودجه داریم اختصاص داده شود.

وی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها عنوان کرد: در حوزه ورزش با توجه به ضرورت‌هایی که وجود دارد از موضع دولت نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها باخبر هستید و امیدوارم این امر با کمترین تنش ایجاد شود و سعی می‌کنیم نظر کسانی که مخالف نظر دولت هستند را جلب کنیم.

نوبخت درباره بدهی ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال عنوان کرد: دولت پرداخت بدهی این دو باشگاه را تقبل می‌کند، این موضوع به سازمان برنامه و بودجه منعکس شد و نخواهیم گذاشت این دو باشگاه به مشکل بربخورند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اجرایی کردن قانون کاتسا گفت: موضع دولت در خصوص اظهارات و اقدامات دولت آمریکا مشخص است، یک کارگروه هم تشکیل شده است که گزارش خود را به شورای عالی امنیت ارائه می‌دهد. هرچه که کارگروه تصمیم بگیرد انجام می‌دهیم.

نوبخت درباره پیشنهاد فتاح درباره برعهده دگرفتن پرداخت یارانه گفت: پیشنهاد آقای فتاح را شنیدیم، ماه آینده ماه تصمیم‌گیری مجلس درباره یارانه است و اگر مجلس تصویب کند که جامعه هدف یارانه چه گروهی است، آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی در خصوص بودجه سال ۹۷ برای نیروهای مسلح گفت: درحال حاضر پیش‌نویس بودجه سال ۹۷ نوشته نشده است و وقتی این کار را انجام دادیم بودجه نیروهای مسلح مشخص خواهد شد.

نوبخت درباره تحریم‌های مجدد عنوان کرد: ما کشوری نیستیم که اگر امریکا تشر بزند خود را ببازیم، مشاهده کردید وقتی که رئیس جمهور این کشور صحبت کرد جواب آن را فردا بازار داد.

وی خاطر نشان کرد: عزت و استقلال ما جزو منافع ملی است و از هیچ چیز برای آن فروگذار نیستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره هزینه راهپیمایی اربعین حسینی اظهار داشت: این یک حرکتی مردمی است و نیازی نیست که از خزانه برای آن استفاده کنیم اما دولت موظف است که برای هر گردهمایی مردمی امکاناتی در اختیار قرار دهد چه برسد به چنین حرکتی که دارای پیامد مثبت است. ما برای گذرگاه‌ها و مرزها هزینه‌های لازم را انجام دادیم. هر آنچه ستاد اربعین و وزارت کشور گفته است، ما انجام داده ایم.

نوبخت درباره سرمایه‌گذاری خارجی گفت: دستورالعمل‌های لازم داده است.

سخنگوی دولت درباره موضع دولت درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد عنوان کرد: نیاز به بازگویی نیست که دین زرتشت یکی از ادیان رسمی است و آن چه تحت عنوان حقوق شهروندی اعلام شد، همین است.

وی ادامه داد: عزیزان زرتشتی ما باید مانند بقیه شهروندان از حقوق خود بهره‌مند شوند و ما دنبال این هستیم که این مشکل را همان طور که در جلسه هیات دولت به وزیر کشور گفتند، برطرف شود.

نوبخت درباره نشست سه جانبه‌ای که در تهران قرار است برگزار شود، گفت: این جلسه موفق و موثری خواهد بود.

وی در خصوص وضعیت کولبران با توجه بسته شدن مرزهای ایران و اقلیم کردستان گفت: در وزارت کشور وضعیت کولبران در حال پیگیری است و اقدامات لازم در حال انجام است.

منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top