کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طرحی که خواستار ایجاد اصلاحات در ساختار «بنگاه سخن‌پراکنی آمریکا» است را به اتفاق آراء به تصویب رساند.

«آسوشیتدپرس» با گزارش این خبر افزود این طرح خواستار ایجاد اصلاحات در شبکه‌های پخشِ تحت حمایت مالی آمریکا برای مقابله با چیزی است که یک نماینده کنگره آن را «تسلیحاتی کردن اطلاعات» از سوی روسیه، ایران و پیکارجویان داعش خوانده است.

«اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گفت: «"هیئت کارفرمایان پخش"، یعنی نهاد مسئول هدایت تلاشهای پاسخدهی آمریکا به دلیل بوروکراسی ناکارآمد و ساختار مدیریتی غیرمنجسم ناتوان شده است.» 

وی افزود: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این مشکلات موجود هنگامی که مخاطرات تا این حد بالا هستند در سازمانی تا این حد مهم، بیشتر شوند.»

«الیوت انگل»، دموکرات ارشد این کمیته با بیان اینکه رقبای آمریکا هزینه‌های زیادی برای انتشار پیام‌های خشونت‌آمیز و تبلیغات سیاسی صرف می‌کنند گفت: «این طرح با ایجاد ساختار مدیریتی جدید برای نظارت بر تلاشهای بین‌المللی ما در زمینه پخش، موجب کارآمدی بیشتر سازمان‌های پخش و مدرن‌سازی ابزارهای ما برای انتقال پیاممان می‌شود.»

«هیأت کارفرمایان پخش» یا «بنگاه سخن‌پراکنی آمریکا» (Broadcasting Board of Governers) یک سازمان خبرگزاری متعلق به دولت آمریکا برای انتقال پیام واشنگتن به مخاطبان در سرتاسر دنیا به ویژه در خاورمیانه است.

بنگاه سخن‌پراکنی آمریکا در حال حاضر مسئولیت نظارت بر «صدای آمریکا»، «رادیو آزاد اروپا»، «شبکه‌های پخش خاورمیانه» (تلویزیون «الحره» و رادیو «سوا»)، «رادیو آزاد آسیا» و «اداره پخش کوبا» را به عهده دارد.

طرح مجلس نمایندگان خواستار ایجاد اصلاحاتی است که به موجب آن، «صدای آمریکا» علاوه بر پخش «اخبار و اطلاعات سانسور نشده»، سیاست خارجی آمریکا را برای مخاطبانش توضیح می‌دهد.

این طرح به علاوه، «رادیو آزاد اروپا»، «رادیو آزاد آسیا» و «شبکه پخش خاورمیانه» را به منظور بهبود همکاری‌ها و صرفه‌جویی در هزینه‌ها ادغام و به سازمانی واحد تبدیل خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top