بعد از مطرح شدن لایحه ی رسانه ای دولت

تیشه به ریشه ی روزنامه نگاری با طرح جدید دولت

مهدی مرزبان سردبیر

وکیل ملت: آقای رییس جمهور به نظرتان با این طرح ساختار رسانه ای نیم بندمان را بی بند نمی کنید ؟ شاید شما فراموش کرده اید شعار هایتان را اما همین روزنامه نگار ها دل به حرف هایتان بستند تا قلم هایشان تیزتر شود برای ساخت کشور بهتر ، قلم هایشان تیز شد تا با دیدن فساد بی دغدغه بتوانند بنویسند

تاریخ انتشار: 15آبان1396|16:45

تیشه به ریشه ی روزنامه نگاری با طرح جدید دولت
| کد خبر: 248863

 

 

 

 

 رسانه و روزنامه نگاری در  کشور های مختلف را می توان بر اساس یک شاخص اصلی  رتبه بندی کرد آن هم میزان استقلال رسانه ا  و روزنامه نگارانش است  و هرچه استقلال رسانه ها کمتر باشد از میزان اعتبارش کاسته می شود .

طرحی که به جرات می توان گفت قلم  روزنامه نگار را می خشکاند و وابستگی به دولت پیدا می کند و اگر چنین طرحی عملیاتی شود با یک سوال اصلی مواجه می شویم  کدام سازمان ، کارمند زیر دستش ، بر علیه اش جرات حرف زدن دارد ؟

طرحی که دیگر  به  راحتی رسانه و روزنامه نگار را از انجام وظیفه ی ذاتی خودش دور می کند و رسانه ها را از سمت مردمی بودن به سمت دولتی بودن نزدیک می کند ..

و این طرح با شعار اصلی رییس جمهور در انتخابات کاملا در تناقض است و این سوال مطرح می گردد

 چطور می شود از شفافیت صحبت کرد و  شعار داد اما در عمل  طرحی بررسی شود که شفافیت را از بن و ریشه قطع می کند ؟

با اجرایی شدن این طرح روزنامه نگار اینقدر در تنگنا قرار می گیرد که خود سانسوری رواج می یابد و دیگر با مشاهده ی موارد مختلف سکوت اختیار می کند ، چطور می شود با این روش کشور را به سمت پیشرفت سوق داد ؟

آقای رییس جمهور به نظرتان  با این طرح ساختار رسانه ای نیم بندمان را بی بند نمی کنید ؟ شاید شما فراموش کرده اید شعار هایتان را اما همین روزنامه نگار ها دل به حرف هایتان بستند تا قلم هایشان تیزتر شود برای ساخت کشور بهتر ، قلم هایشان تیز شد تا با دیدن فساد بی دغدغه بتوانند بنویسند ، قلم هایشان تیز شد تا با دیدن یک خطای مسوولان و رسانه ای کردن ان به  سلامت ساختار کشور کمکی کنند .

اگر چنین طرحی عملایتی شود در ایتدا دیگر خیلی از روزنامه نگار ها حاضر نخواهند بود ادامه کار دهند و ترجیح می دهند شغل جدیدی را انتخاب کنند و استقلال کاریشان را با هیچ چیز عوض نمی کنند و دوما آنهایی هم که مجبور می شوند این طرح را بپذیرند به خاطر همین اجبار از دولت در هر جا حمایت می کنند و شعار همه چی آرومه من چقدر خوشبختم سر می دهند .

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top