بعد از تیتر جنجالی روزنامه ی کیهان

دو روز توقیف کیهان ، تمام زور دولت روحانی

مهذی مرزبان سردبیر

وکیل ملت: 1. اگر تیتر روزنامه ی کیهان را یک روزنامه اصلاح طلب زده بود آیا دو روز توقیف می شد ؟ 2. آیا مدیر مسوول کیهان می خواهد این را نشان دهد من با این تیتر و تیتر های دیگر هم چنان پا برجا می مانم و به کسی پاسخگو نیستم ؟

تاریخ انتشار: 17آبان1396|17:38

دو روز توقیف کیهان ، تمام زور دولت روحانی
| کد خبر: 249073

 

 

بعد از شلیک یک موشک بالستیک از یمن به سمت فرودگاهی در عربستان ، " تیتر یک" روزنامه ی کیهان با این عنوان (شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی ، دوبی ) نوشته شد که واکنش های بین المللی را در مقابل کشور ایران قرار داد.

 واکنش هایی که شاید عواقب و ضررهای چند  میلیارد دلاری برای ایران داشته باشد که دولت و به خصوص  وزارت خارجه تاوان سنگینی بابت این تیتر خواهد داد .

تاوانی شاید جبران نشدنی که این نگاه بدبینی را نسبت به ایران گسترش می دهد و بهانه  خیلی راحت دست کشورهای منطقه داده می شود تا دروغ هایشان را به جهانیان تکرار کنند و با یک اشتباه یک روزنامه قدرت باور پذیری هم برای مخاطبانشان ایجاد شود .

 با این تیتر کیهان تنها دو روز توقیف شدند ان هم هنوز قطعی نیست اما چند سوال پیش می اید که ذهن مردم و روزنامه نگاران را درگیر کرده است

 

1. اگر تیتر روزنامه ی کیهان را یک روزنامه اصلاح طلب زده بود آیا دو روز توقیف می شد ؟

2. آیا یک رسانه در این باید باشد که منافع ملی را با یک تیتر زیر سوال ببرد ؟

3. آیا رسانه ی اصلاح طلب اگر این تیتر را می زد همین کیهان انها را عوامل خارجی و دشمن نمی خواند ؟

4. آیا مدیر مسوول کیهان می خواهد این را نشان دهد من با این تیتر و تیتر های دیگر هم چنان  پا برجا می مانم و به کسی پاسخگو نیستم ؟

گرچه ما در اصل دموکراسی مخالف توقیف روزنامه ها و رسانه های دیگر هستیم اما در شرایطی که  بدبینی نسبت به کشورایران از سوی دشمنان وجود دارد و وزارت خارجه تمام تلاش خود را می کند که این بدبینی ها برطرف شود ، انتخاب این تیتر ،  کارهای وزارت خارجه مثل آب در هاون کوبیدن است .

اما تفاوت بسیار زیاد بین  حکم های قطعی  برای رسانه ها ، منافع ملی کشورمان زیر سوال می برد و اگر قرار باشد رویه بر این باشد نباید نام ها تاثیری در حکم ها داشته باشند .

و بعد از تیتر جنجالی کیهان  با این سوال اصلی مواجه هستیم که آیا دولت زورش به شریعت مداری و  کیهان نمی رسد ؟

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

ساارا
|
20آبان ماه 1396
0
1
دم روحاانی گرم
مهدی
|
24آبان ماه 1396
0
2
این روزنامه کلا از اول عامله فتنه تو ایران بوده باید تعطیلش کنن
علی
|
29آبان ماه 1396
0
0
بعنوان تیتر خوب نبود. اما این خبر را خود حوثی ها یکماه قبل از آن اعلام کرده و رسما دوبی و بقیه شبه جزیره های را عربستان تهدید کرده بودند!

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top