مدیر جوانی که معاونِ شیخ‌الوزرا شد

وکیل ملت: «کسی که نعمت دهنده از مخلوقات را شکرگزار نباشد، شکرگزار خداوند نیز نخواهد بود».این کلامی شیرین از هشتمین معصوم آل‌الله است که مانند آن را در این مثل عرب هم شنیده‌ایم:

تاریخ انتشار: 19آبان1396|23:15

مدیر جوانی که معاونِ شیخ‌الوزرا شد
| کد خبر: 249221

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق. در همین جهت است که گاه لازم می‌آید که برای اشاعه‌ی خوبی‌ها ، اقدامات صحیحی که منجر به برکات و خیراتی برای ملت می‌شود را باید ستود.
اندک زمانی از انتصاب معاون جوان وزیر   محترم نفت در مقام مدیرعامل پالایش و پخش فرآورده های نفتی می گذرد. تصمیمی که در ابتدا با انتقادهایی از طرف برخی از چهره های با سابقه صنعت نفت مواجه شد. 

کارکنان وزارت نفت بویژه در شرکت ملی پالایش و پخش ، با تعجب و حیرت ناظر این عمل متهورانه وزیر  بودند. اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، به سبب شهامت توام  با تدبیر معاون جسور نفت ،  همگان زبان تحسین به این اقدام و انتخاب آگاهانه ی شیخ الوزرا گشودند. مهندس صادق آبادی در همین دوره کوتاه ورودش به ساختمان غدیر  با تصمیمات بجا ومناسب ،   بلوغ،  دانش و توانایی های مدیریتی خود را به رخ کشید و بی هیجان‌، به کارزار مبارزه با رکود و کاهلیِ رخنه کرده در بدنه‌ی حرفه‌ای شرکت وارد شد. صادق‌آبادی  در اولین قدم ، با خروج از مدارِ مدیران متعارف در ساختار ،  با برگزیدنِ مدیری متخصص، متعهد و خوشنام در صنعت  نفت، کاری بزرگ کرد.

معاونِ مدیر جوان ، منصوب او برای اتاقِ محاذیِ محل کارش، یعنی مهندس بابایی بود که، چراغ امید را در دل  دلسوزان وزارت نفت روشن کرد و نشان داد جنسِ دلنگرانی‌های شاگرد خلف  وزیر ملی دولت چیست.  تغییرات مدیریتی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس اتفاق میمون و مبارک دیگری شد که حاکی از قاطعیت ایشان در سرعت بخشیدن به اتمام طرحهای توسعه ای پالایش و پخش که در راستای تامین منافع ملی ست، بود. این راهِ رفته ، آفتِ زیانبارِ کاهشِ تولید و مخاطره‌ی ترسناکِ لینچ شدنِ چرخه‌ی امنیت در تامین و توزیع فرآورده را از میدان خارج کرد.  

بازگرداندن ارامش و نشاط به پالایشگاه تهران در پی حادثه اتش سوزی در واحد آیزوماکس ، درکِ دقیق و زمان‌آگاهانه‌ی وی را وضوح بخشید. صادق‌آبادیِ جوان  با ارائه درک درست از مدیریت بحران و کنترل پیامدهای این اتفاق مصیبت بار، سبب شد تا پالایشگاه تهران  بدون کمترین وقفه،  بطور کامل و با تمام ظرفیت در مدار تولید قرار گیرد.  حمایت از انتصاب مهندس هاشمی به مدیریت عملیات پالایشگاه تهران که از مهندسین جوان، متخصص و متعهد این صنعت دیرپاست، نیز بر همین طریق و نهج رهپو شد. اقدامی که نهال تحول خواهی و توسعه گرایی دانش محور را در  زمین صنعت پالایش کشور، تقویت کرد و باز هم تلاشی نیکو در جهت نیرو بخشیدن به بدنه‌ی رخوت زده تلقی شد.


چنین صحنه‌ی مدیریتیِ خلاقانه‌ای قبل از هر چیز انتظار بیشتر  را در اصلاح ساختار فنی و مدیریتیِ موجود از  دستیارِ پیشین و معاونِ پر انرژیِ اکنونِ شیخ‌الوزرا پدید آورده‌است.حالا شاید بتوان گفت که اگر صادق‌آبادی به سپردن  پست های  مدیریتی بیشتر  به بانوان و جوانان شایسته همت کند ، نمونه‌‌ای نیکو از به فرجام رساندنِ  تقاضایِ رییس‌جمهور محترم در انطباقِ با مطالبات ملی را در برابرِ دیدگانِ ما به تماشا گذارده‌است. قطعِ نظر از اینکه ریسک وزیر نفت در انتخابِ مدیری جوان ، می‌تواند الگویی مطلوب و قابل اجرا برای وزرایِ دیگر بیافریند ، می‌شود گفت که دوامِ این روند و روالِ مدیریتی ، صادق‌آبادی را به مثالِ سرمایه‌ای گرانسنگ برای صنعت نفت ذخیره کرده‌است. امید می‌رود معاون وزیر در پالایش و پخش  با ادامه‌ی برگزیدنِ مدیرانی پاکدست ، امین و خلاق ، با تانی و تدبیر گامهای بلندش را دریغ راه نکند.

کمیته نفت ،گاز و پتروشیمی ستاد دکتر حسن روحانی

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top