تاریخ انتشار: 2آذر1396|00:18

| کد خبر: 250162
اعتراض نرسید، محرومیت تعلیق نشد

استقلال بدون تماشاگر، بدون هیجان

وکیل ملت: تصور می‌شد کمیته حقوقی باشگاه استقلال با پیگیری‌های مناسب در راستای تعلیق محرومیتی که برای تماشاگران اعمال شده اقدامی به موقع انجام دهد اما این کمیته کاری انجام نداد تا عملا محرومیت باشگاه استقلال پا بر جا بماند و در بازی عصر شنبه شاهد سکوهای خالی باشیم. اتفاقی که بی شک نمی‌تواند خوشایند هیچ کس باشد. نه تماشاگر، نه رسانه و نه بازیکنان دو تیم. گرچه شاید برخی در باشگاه استقلال بوده‌اند که غیبت تماشاگران را مفیدتر از حضور آنها می‌دانستند که اینگونه پیگیری برای تعلیق حکم را به حال خود رها کرده‌اند.

حکمی که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال علیه تماشاگران استقلال صادر کرده واکنشی جدی را از سوی مسوولان باشگاه استقلال می‌طلبید تا شاید فدراسیون فوتبال را مجاب به تغییر این حکم کند اما همچون گذشته باشگاه استقلال اعتراضی در مقابل این احکام نداشته است. رفتاری که نمونه‌های بسیاری از آن در سال‌های اخیر دیده شده و همواره این پرسش وجود داشته که چرا و به چه دلیل مدیران باشگاه در برابر احکامی که علیه این باشگاه صادر می‌شود بی تفاوتند؟ درباره حکمی که اخیرا علیه باشگاه استقلال صادر شده پیش‌تر با صالحی، رییس کمیته استیناف صحبت شد که وی صراحتا اعلام کرد باشگاه استقلال درباره حکم محرومیت تماشاگران هیچ اعتراض رسمی را به دست‌شان نرسانده است. شاید اگر مسوولان باشگاه استقلال در مواجهه با حکمی که علیه‌شان صادر شد قدری سفت و سخت‌تر برخورد می‌کردند و پیگیر ماجرا می‌شدند، حکم به حالت تعلیق درمی‌آمد. صالحی در گفت وگویی که چند روز پیش با ایران ورزشی داشت صراحتا به احتمال تعلیق حکم محرومیت تماشاگران استقلال در صورت ارجاع اعتراض اشاره کرد اما باشگاه استقلال هیچ اقدامی در راستای کاستن جریمه یا تعلیق آن انجام نداد تا این تصور در ذهن ایجاد شود که شاید مسوولان باشگاه تمایلی به حضور تماشاگر در بازی عصر شنبه استقلال مقابل گسترش ندارند و به جهت دور بودن از برخی حواشی که ممکن است در جریان بازی از سوی تماشاگران ایجاد شود، از پیگیری برای کاهش حکم صادره از سوی کمیته انضباطی خودداری کرده‌اند. حتی اگر در ذهن مدیران باشگاه استقلال چنین نیاتی نباشد نمی‌توان از کنار سهل انگاری‌هایی که شده به سادگی گذشت. باشگاه استقلال باید همواره در مقابل احکامی که علیه‌اش صادر می‌شود، بخصوص در بخش تماشاگران جدی باشد تا در بازی‌های مهم که یکی‌اش همین بازی با گسترش فولاد تبریز است، ورزشگاه آزادی خالی از تماشاگر نباشد. در واقع باشگاه استقلال عملا گسترش فولاد را از فشاری که همواره بر حریفان استقلال در ورزشگاه آزادی وارد است، رها کرده و امتیاز بزرگی به این تیم تقدیم کرده است. موضوعی که با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی هم همراه بود و بسیاری از هواداران استقلال براین باور بودند که مدیران باشگاه باید در مقابل حکمی که صادر شده، جدی‌تر برخورد می‌کردند تا شاید کمیته استیناف محرومیت را لغو یا تعلیق می‌کرد.


کمیته حقوقی استقلال چه می‌کرد؟
با توجه به ارجاع حکم به سازمان لیگ، آبی‌ها دیگر شانسی برای تغییر رای کمیته انضباطی و یا تعلیق آن ندارند و باید در سخت ترین روزهای خود در ورزشگاهی خالی از تماشاگر به میدان بروند که این حکم بیش از همه مدیران استقلال و کمیته حقوقی باشگاه را زیر سوال خواهد برد؛ کمیته‌ای که باید در چنین مواقعی اقدام‌هایی قانونی در راستای دفاع از حقوق باشگاه داشته باشد و با اقدام‌های مناسب و فنی و دلیل تراشی‌های پی در پی صادرکننده حکم را به سمت کاستن از جریمه‌ها سوق دهد اما کمیته حقوقی باشگاه استقلال عملا کاری انجام نمی‌دهد و با سرسری گرفتن ماجرا‌هایی از این دست، آن را ماستمالی می‌کند.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top