من و اسنپ و ان ال پی

قاسم یزدان پناه

وکیل ملت: دیروز می خواستم برم وزارت آموزش و پرورش با یکی از دوستان ملاقات داشتم،به خاطر طرح ترافیک اسنپ گرفتم؛این اسنپ چقدر خوبه! مثل غول چراغ جادو تا صداش میزنی حاضر میشه و تو رو به هر جا بخوای با سرعت و قیمت مناسب می رسونه!

تاریخ انتشار: 14آذر1396|00:11

من و اسنپ و ان ال پی
| کد خبر: 251050

یکی از دوستان ملاقات داشتم،به خاطر طرح ترافیک اسنپ گرفتم؛این اسنپ چقدر خوبه! مثل غول چراغ جادو تا صداش میزنی حاضر میشه و تو رو به هر جا بخوای با سرعت و قیمت مناسب می رسونه! از منزل در نزدیکی ده ونک تا خیابان سپهبد قرنی12500تومان! آژانس نزدیک منزلمان هم دیر میرسه!هم غرولند می کنه!هم این مسیر را حداقل 20000 تومان می گیره!!!

راننده جوانی که برنزه بود می گفت:کارهای یک شرکت را در تهران انجام میده مواقعی که کار نداره با اسنپ کار می کنه ! حداقل خوش خوشک روزی صد تومن درآمد داره، خرج در رفته 70 تا 80 تومنی میشه ،کنار کار اصلی اش درآمد خوبیه،شنیده ام(ندیده ام)بعضی کارکنان شرکتها و ادارات در ساعات کاریشان به تورشان بخوره اسنپ هم کار می کنند!!! بعد از انجام کار برای برگشتن به منزل باز در جام جهان نمایم(موبایلم)دنبال اسنپ گشتم،جستجو نشان داد 6 راننده پادر رکاب اطرافم آماده ی خدمت رسانی اند!!!

فوتی کردم غول چراغ جادوی اسنپ از اونور چهارراه اومد و جلوی پایم ترمز کرد و گفتم: سلام آقای گودرزی!!!جام جهان نما(موبایل)اسنپ را که فعال می کنه اسم راننده با عکسش و نوع ماشینش و شماره پلاک و رنگ ماشینو بهت اعلام می کنه!!! برای برگشت اسنپ 11000 تومان قیمت تعیین کرد؛کمتر از قیمت آمدنم!!! با آقای گودرزی گپ زدم،می گفت:دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی ست و اوقات فراغتش را کار می کند،اگر روزی 8 ساعت کار کند خرج در رفته 150000تومان کاسبه! طرح ترافیک را ماهانه میخره که برایش ارزانتر تمام شود!!!تشویقش کردم با توجه به رشته ی تحصیلی و رونق بازرگانی با چین برود زبان چینی بخواند؛روی شوق آمد و مصمم شد انجام دهد؛با اطمینان می گویم هر کس زبان چینی را خوب بیاموزد تضمین می کنم بیکار نماند!!!


امروز(1396/09/13)ساعت 16:30 دعوتم کردند برای سمیناری در زمینه ان ال پی در ضلع جنوبی پارک دانشجو،قبلا در این زمینه کتابی خوانده بودم مشتاق شدم بروم و در کلاس دوساعته شرکت کنم و چیزی بیاموزم،بعد از انجام کارهای روزانه ام این بار با اتوبوس رفتم،چهارراه ولی عصر پیاده شدم و گشتی اطراف خیابان و پارک دانشجو زدم؛حال و هوای خاصی داشت!!! بازار دست فروشان کنار پیاده روها محشر بود،توصیه می کنم یک بار تفریحی هم شده گشتی بزنید!!! از یکی یک عدد "دارت" خریدم تا در فراغتی اگر حاصل شد پرتابی داشته باشم؛کنار پیاده رو مردی موفرفری همراه با سازش میزد و می خواند،جوانی با توپ فوتبال رو پایی میزد و کارهای خارق العاده دیگر انجام می داد،مردم هم حظی می بردند و تشویقی و اهدای چند هزار تومنی!!! جالب بود.


سر ساعت مقرر کلاس ان ال پی شرکت کردم،(در موردش توضیحی نمیدم خودتون سرچ کنید و اطلاعات اولیه را بخوانید)آقای حدودا 40 ساله ای تدریس می کرد یا به نوعی سخنرانی می کرد،بحث های مثبت و خوبی داشت 100 نفری آمده بودند،عموما دختران و پسران جوان!!! در آخر سخنران خیلی برای خودش طاقچه بالا گذاشت و می گفت:در خاورمیانه نظیر ندارم؛تنها کسی که میتونه در ایران این علم را کامل به شما آموزش دهد من هستم!!! مباحثش خوب بود ولی برای من خیلی جدید نبود قبلا در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کرده بودم،ولی در مجموع یادداشتهایی برداشتم.
چقدر خوبه گاهی از لاک کار و زندگی یکنواخت بزنی بیرون و با اسنپ و مردم کوچه و خیابان و بازار و کلاس ان ال پی حال کنی!!!
موافقید؟؟؟!!!

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top