تاریخ انتشار: 27آذر1396|01:08

| کد خبر: 252247
باشگاه استقلال انتقادهای اول فصل را به خاطر بیاورد

ستاره ای که نماد یک خرید سراسر اشتباه در استقلال شد

وکیل ملت: قطعی شدن جدایی حسن‌بیت‌سعید از استقلال و فسخ قرارداد فیمابین روزگار تیره این مهاجم مستعد جنوبی را تیره‌تر و ستاره فوتبال او را کم‌سوتر ساخت.

بیت‌سعید با امیدها و آرزوهای فراوان جذب آبی‌های تهرانی شد و تصور می‌رفت از خوب‌های آنان در فصل باشد که نوعی دگردیسی تهاجمی در جمع آنان پیش‌بینی می‌شد.

در عمل جز نزول و استفاده بد از مهره‌های خوب و طراحی تاکتیکی پرایراد از علیرضا منصوریان و دستیارانش در اوایل لیگ هفدهم رویت نشد و یکی از آنها بازی ندادن به بیت‌سعید و یا بدتر از آن گسیل وی به سمت چپ خط حمله و به لب خط و دور ساختن‌اش از نقطه‌ای بود که بیشترین ثمر و کارآیی را در آن دارد و آن پیشانی خط حمله است. با آن اساس و ابزار از مهاجم گلزن شاخص دو فصل گذشته استقلال خوزستان چنان مهره نگون‌بختی در تهران ساخته شد که وقتی منصوریان هم رفت و وینفرید شفر صحنه گردان کار آبی‌ها شد نه این مربی آلمانی صرافت و علاقه و ایمان لازم برای کار کردن با بیت‌سعید را داشت و نه این مهاجم از روحیه‌ای بهره برد که اقدام احتمالی فوق از سوی شفر را به وسیله خوشبختی خود تبدیل کند.

به ازای چند فصل
بیت سعید صرفنظر از اینکه تا چه میزان در رسیدن به هدف بعدی کاری‌اش الحاق مجدد به سیروس پور موسوی- و این بار در فولاد خوزستان- است، موفق یا ناکام خواهد ماند، اینک جدیدترین نماد ندانم کاری‌های حاکم بر استقلال تهران است که البته به این فصل ختم نمی‌شود و چند فصل اخیر را در بر گرفته است.
بیت سعید با یک رزومه خالی از افتخار به جمع آبی‌های تهرانی نیامده بود و برعکس با انبانی از گل‌های حساس زده برای تیمی به استقلال تهران کوچ کرد که فقط خبر از لیاقت وی می‌داد.
مربیگری درست و موفق عبدا... ویسی و استعدادهای فردی و قوی امثال زهیوی، زبیدی، طیبی، دخسوس و البته بیت سعید از استقلال خوزستان پدیده و قهرمان لیگ پانزدهم و سپس تیم شگفتی‌ساز آسیایی در فصل بعد را ساخت که البته ویسی دیگر سهمی در دومی نداشت و وی رفته و جایش را به پورموسی داده بود.

تجربه خوش
تجربه خوش همکاری با این مربی بومی و گلزنی‌های شیرین در آسیا برای بیت سعید به حدی بود که او مصمم است پس از پایان دادن به دوران تلخ و کوتاه حضورش در جمع آبی‌های تهران باز به نزد پورموسوی برود و تیم این فصل او (فولاد) را که تا رده سوم لیگ برتر بالا آمده، بیش از پیش شارژ کند اما در این حد فاصل بد نیست مدیران استقلال تهران که با کلی سلام و صلوات و ادعا بیت سعید را در «پیش فصل» خریدند و سپس او را این جور سوخت کردند، جواب بدهند که چطور تیرهایشان در ارتباط با وی به سنگ خورده است. اگر بیت‌سعید مهاجم معمولی و کوچکی بود، آنطور در تیمی بسیار کم مهره‌تر مثل استقلال خوزستان سرنوشت‌ساز نمی‌شــــد و در نتیجه بد نیست مدیران و مربیان استقلال جواب این سوال اساسی و مهم را بدهند که چرا یکی از با استعدادترین‌ها را اینطور خراب کردند و از تک و تا انداختند و در نهایت فراری دادند. البته آنها سوابقی از این دست کم ندارند و کاری که در لیگ شانزدهم با تک مهره زبده دیگر از فوتبال جنوب –بختیار رحمانی- کردند نیز نشان داده بود که قدرشناس نیستند و ارزش‌ مهره‌ها را نمی‌دانند و بدتر از همه اینکه از تجربیات قبلی در این زمینه هم درس نمی‌گیرند و کارهای اشتباه گذشته را همچنان تکرار می‌کنند.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top