حکمتِ مماشات با احمدی‌نژاد

حسین علیزاده

وکیل ملت: از نخستین ماه‌های روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد به‌ویژه پس از تعریف کردن «ماجرای هاله نور» که باورمندانه آن را با آب‌و‌تاب در حضور آیت‌الله جوادی آملی بازگو کرد، مساله «اختلال روانی» احمدی‌نژاد به‌شدت بر سر زبان‌ها افتاد. یک‌به‌یک یاوه گویی‌های او، خودبزرگ‌بینی‌اش، رفتارهای خارج از عرف او و… فرض اختلال روانی او را قوت می‌بخشید.

تاریخ انتشار: 8دي1396|23:17

حکمتِ مماشات با احمدی‌نژاد
| کد خبر: 253122

مهدی خزعلی از نخستین کسانی بود که مساله اختلال روانی احمدی‌نژاد را با استناد به منابع موثق روان‌شناسی مطرح کرد. او فاش ساخت که احمدی‌نژاد به تجویز روان‌پزشک دارو مصرف می‌کرد. او نوشت که احمدی‌نژاد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی (هیستریونیک) و خودشیفتگی (نارسیستیک) است. ازعلائم بیمار هیستریونیک دیدن «هاله نور» و از علایم بیمار نارسیستیک گنده‌گویی، تحقیر دیگران (مثل خس و خاشاک خواندن مردم) و خود بزرگ‌بینی است.  دکتر مسعود نقره‌کار نیز در مقاله‌ای به تفصیل شواهد مهمی از اختلال روانی احمدی‌نژاد به دست داده است. حسین باستانی نیز فرضیه عدم تعادل روانی احمدی نژاد را طی یادداشتی به تفصیل بحث کرده است.

هدف از این یادداشت پرداختن به ابعاد اختلالات روانی احمدی نژاد نیست. آنچه منظور نظر این یادداشت است تاکید دو تن از مدیران احمدی‌نژاد است که آنان نیز اینک احمدی‌نژاد را بیماری روانی دانسته‌اند که نیازمند مراجعه به پزشک است.

محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، در مطلبی که در کانال خود منتشر کرده با اشاره به وضعیت روانی احمدی‌نژاد نوشته است که «به دلیل حاد شدن بیماری مزمن خودپرستی احمدی‌نژاد، ایشان را تا بازیافت سلامتی نسبی، در آسایش‌گاه روانی تحت مراقبت‌های ویژه قرار بدهند.»

از این مهم‌تر، غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر اطلاعات دولت اول احمدی‌نژاد و سخن‌گوی کنونی قوه قضائیه، فرضیه‌ی نیاز احمدی‌نژاد برای مراجعه به روان‌پزشک را مطرح ساخته است. با بالا گرفتن تنش‌ها میان احمدی‌نژاد و قوه قضائیه، محسنی اژه‌ای احمدی‌نژاد را تلویحاً به نداشتن سلامت روانی متهم کرده و گفته که اگر لازم باشد، پرونده او به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شود.  به گفته‌ی او: برخی می‌گویند رئیس‌جمهور سابق و نزدیکانش باید «به پزشکی قانونی بروند» تا معلوم شود که «این اقدامات از یک آدم عاقل سرچشمه می‌گیرد یا خیر».

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top