به گزارش وکیل ملت عباس آخوندی وزیر مسکن شهرسازی صبح امروز در جلسه علنی مجلس ضمن تسلیت  فاجعه منا که منجر به جان باختن تعداد کثیری از حجاج ایرانی و غیرایرانی شد، اظهارداشت:‌ وظیفه خود می‌دانم از همه دست‌اندرکارانی که در ارتباط با این فاجعه تلاش و کمک کردند از جمله همکاران خودم در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه سپاسگذاری کنم و امیدوارم بتوانیم در دولت به نحوی کار کنیم که دیگر شاهد تکرار چنین وقایعی نباشیم.

وی همچنین ضمن تبریک عید غدیر خم تصریح کرد: از فرصت استفاده می‌کنم و ولایت امیرالمؤمنین را تبریک می‌گویم و امیدوارم که بتوانیم به امیرالمؤمنین تأسی کنیم و از اخلاق و عدالت منحرف نشویم.

آخوندی ادامه داد: تمایل دارم از استیضاح‌کنندگان و تمام کسانی که زحمت استیضاح را کشیدند،‌ وزارتخانه را رصد کردند و با اشکالاتی مواجه شدند تشکر می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً‌ استیضاح وزرا حق مجلس شورای اسلامی است و هرگاه بیش از 10 تن از نمایندگان تصمیم بگیرند که وزیر را استیضاح کنند، این استیضاح به جریان می‌افتد و من هم خوشحالم و و هیچ گلایه‌ای ندارم و با کمال افتخار خدمت شما نمایندگان هستم که توضیح بدهم.

وزیر مسکن و راه و شهرسازی تصریح کرد: از اینکه شما این موقعیت را برای من ایجاد کردید و گوش‌ها را حساس کردید بیشتر سپاسگزارم و امیدوارم سخنان من مورد توجه شما قرار بگیرد، در هر صورت صحنه‌های استیضاح نمایش تمرین مردم‌سالاری در ایران است و ما که ادعای مردم‌سالاری داریم باید از این صحنه‌ها دفاع کنیم و خشنود باشیم که چنین اتفاقاتی می‌افتد و این مردم‌سالاری را در این منطقه پرآشوب جهان به رخ جهانیان بکشیم.

آخوندی خاطرنشان کرد:‌ من تا امروز 4 بار به نحوی از نمایندگان تأئیدیه گرفتم که یک بار از آن در هنگام رأی اعتماد و سه بار دیگر نمایندگان از من سؤال کردند که در هر سه بار پاسخ‌های من برای صحن مجلس شورای اسلامی قانع‌کننده بود و به نحوی شما مجدداً به صحبت‌های من اعتماد کردید و امیدوارم که برای بار پنجم نیز صحبت‌های من برای شما قانع‌کننده باشد.

وزیر مسکن و راه و شهرسازی ادامه داد: نکته‌ای را باید متذکر شوم که قاعدتاً استیضاح وقتی به جریان می‌افتد که پاسخ‌های دوره‌های پیشین قانع‌کننده نباشد و من که خوشبختانه تا به حال هیچ بار رأی عدم قناعت را از مجلس شورای اسلامی دریافت نکردم، این استیضاح جای تأمل دارد.

وزیر مسکن و راه و شهرسازی با بیان اینکه با همه افتخار در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستم، اظهار داشت: این استیضاح بیش از 5 ماه است که در جریان است و هر بار عده‌ای از دوستان در جلساتی که در کمیسیون عمران تشکیل می‌شد که من فکر می‌کنم چهار بار در این جلسات شرکت کردم و سخنانم نمایندگان را قانع کرد که تعدادی از نمایندگان امضاهای خود را پس می‌گرفتند و مجدداً دوباره تعدادی از دوستان بر استیضاح اصرار کردند که فکر می‌کنم اعضای کمیسیون عمران شهادت می‌دهند که توضیحات من در جلسات کمیسیون عمران قانع‌کننده بوده است.

وی ادامه داد:‌ وقتی استیضاحی در وزارتخانه‌ای مطرح می‌شود به طور معمول همه کارکنان و کارمندان آن وزارتخانه متوجه استیضاح می‌شوند و با توجه به اینکه وزارت مسکن و راه و شهرسازی 56هزار کارمند دارد و 10ها هزار پیمانکار و مشاور در ارتباط هستند تصور کنید وقتی طرحی مطرح می‌شود چقدر این وزارتخانه تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

آخوندی اظهار داشت: شما می‌توانید گواهی دهید و مستحضر هستید که من به هیچ وجه نگذاشتم سر سوزنی این سایه تردید بر همکاران من رسوخ پیدا کند تا آخرین روز پای کار بوده و هستیم و آخرین اقدام ما برگزاری همایش بین‌المللی برای جذب سرمایه‌های ایرانیان و خارجی‌ها بوده است که یازدهم و دوازدهم مهرماه برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این همایش 121 پروژه بزرگ با 25 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری شد و آقای ابوترابی و برخی از نمایندگان در این همایش حضور پیدا کردند و دیدند که با چه زحمتی این پروژه‌ها توجیه اقتصادی، فنی و مالی تهیه شده بود و ما باید سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را قانع می‌کردیم که این بهترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری است.

آخوندی با بیان اینکه کاهش قیمت نفت ما را در تنگنای مالی قرار داده است، گفت: ناوگان هوایی بیشترین آسیب را از تحریم دید.

ادامه دارد...


 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top