ما و این خشونت بی سرانجام!

مهران صولتی

وکیل ملت: هیچ چیزی عریان تر از حمله امشب یک اتوبوس به ماموران نیروی انتظامی در خیابان پاسداران تهران نمی توانست حجم نارسایی های ساختاری موجود در جامعه ایران را به نمایش بگذارد!

تاریخ انتشار: 1اسفند1396|00:23

ما و این خشونت بی سرانجام!
| کد خبر: 258629

تهاجمی کور که نه تنها عمق خشونت انباشته موجود در جامعه ایران را عیان ساخت بلکه بهانه کافی برای ایجاد انسداد سیاسی و حذف کردن تکثر گرایی مذهبی و معنوی را فراهم آورد. حادثه امشب همچنین نشان داد که جامعه ایران نه تنها به طور بالقوه آبستن حوادث خشن می باشد بلکه به صورت بالفعل فاقد هر گونه سازوکاری برای حل و فصل مناقشات سیاسی است!

راننده اتوبوس هر کسی که باشد، در اصل داستان تغییری ایجاد نمی کند که به موازات انفجار ناامیدی در اعتراضات دی ماه گذشته هم اکنون شاهد به بن بست رسیدن گفتگو و مفاهمه در جامعه ایران هستیم! چگونه می توان پذیرفت که مناقشه میان حکومت با یک فرقه مذهبی چنان حاد شود که نتیجه اش کشتار ماموران ساده نیروی انتظامی باشد؟!

بدتر آنکه هیچ چشم اندازی هم برای روشن شدن حقیقت ماجرا وجود ندارد. انتشار گسترده شایعات به فضای قطبی جامعه دامن زده و بر حجم بی اعتمادی میان مردم و حکومت خواهد افزود. بسته شدن فضا هم صرفا موجب زیر زمینی شدن فعالیت ها و رویت ناپذیر شدن واقعیت ها می شود! نتیجه اینکه منازعه امروز برنده ای نداشت. حکومت و درویشان هر دو بازنده اند! بدتر آنکه این خشونت را نیز فرجامی نیست...

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top