تاریخ انتشار: 1اسفند1396|23:56

| کد خبر: 258690

سستی باشگاه پرسپولیس تلخ‌تر از حریفان متمول

وکیل ملت: کل بودجه‌ای که باشگاه پرسپولیس باید برای سامان دادن به چهار تیم رده‌های پایه‌اش هزینه کند به اندازه قرارداد یک بازیکن تیم بزرگسال نمی‌شود اما هر مدیری که می‌آید تنها با شعار سراغ پایه‌ها می‌رود و مدتی بعد کادر فنی، بازیکنان و مشکلات این تیم‌ها را با خودشان تنها می‌گذارد. این معضل همواره در باشگاه پرسپولیس وجود داشته و به نظر می‌رسد از دست مدیران آکادمی که تنها نقش واسطه بین مدیریت باشگاه و این تیم‌ها را ایفا می‌کنند هم کاری برنمی‌آید.

تیم‌های پایه پرسپولیس نسبت به سال‌های گذشته از حیث سلامت رفتار با بازیکنان و بستن تیم‌ها پیشرفت فوق العاده‌ای داشته‌اند و دیگر از پدر فلان بازیکن نمی‌شنوید که برای عضویت فرزندش در یکی از تیم‌های پایه پرسپولیس چند میلیون تومان پول داده یا بخشی از هزینه‌های تیم را برعهده گرفته باشد. با این حال مشکلات سخت‌افزاری در این رده‌ها همچنان ادامه دارد.

باشگاه پرسپولیس همچنان ورزشگاه شهیدان اسماعیلی که در منطقه یافت‌آباد قرار دارد را از شهرداری اجاره کرده و مشکلی از حیث زمین تمرین و مسابقات خانگی‌اش ندارد اما این تنها همه ماجرا نیست. در فصلی که پشت سر گذاشتیم وضعیت البسه بازیکنان این چهار تیم نسبت به فصول قبل خیلی بهتر شده بود و حداقل می‌دیدیم این تیم‌ها همان برندی را به تن می‌کنند که تیم بزرگسال به تن دارد اما این البسه‌ بعضا دیر یا ناقص می‌رسید.
در بعد مالی باشگاه پرسپولیس سال‌هاست قافیه را به باشگاه‌هایی مثل پیکان و سایپا باخته و پول بسیار ناچیزی به بازیکنانش می‌دهد. حتی باشگاه‌هایی مثل ایرانمهر یا کیا که اردوها و تورنمنت‌های خارجی می‌روند هم با پرسپولیس فاصله زیادی گرفته‌اند. در بحث داوری مربیان پایه‌های پرسپولیس شاکی‌اند و باشگاه هیچ قدرتی در این زمینه ندارد و حتی بعضا با احکام انضباطی متضرر شده‌اند یا اعتراضات‌شان نسبت به تخلف حریفان به جایی نرسیده تا اینطور به نظر برسد که باشگاه پرسپولیس در حوزه تیم‌های پایه در مجموع موقعیت ضعیفی داشته است. در این شرایط و در نظر گرفتن اینکه خیلی بعید است بازیکنی از نوجوانان یا جوانان پرسپولیس به تیم بزرگسال این باشگاه برسد همه استعدادهای جوان راه‌شان را به سوی تیم‌های متمول‌تر کج می‌کنند و این معضل حتما در فصل آینده هم ادامه خواهد داشت.
به این مشکلات اضافه کنید کوتاهی و تعلل بیش از حد مدیریت باشگاه پرسپولیس برای سامان دادن به تیم‌های پایه که به دیر بسته شدن و بد بسته شدن تیم‌ها کمک می‌کند و در نهایت نتیجه و حفظ شأن نام پرسپولیس در این رده‌ها در اولویت قرار نمی‌گیرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top