حمایت از روحانی؛ سخن گفتن از اصلاح‌طلبی را دشوار کرده است

دکتر یدالله اسلامی

وکیل ملت: دکتر یدالله اسلامی، دبیرکل مجمع نمایندگان ادوار مجلس، در یادداشتی تلگرامی نوشت: پشتیبانی تمام و کمال اصلاح‌طلبان از آقای روحانی این تصور را در جامعه دامن زده که دولت آقای روحانی همان دولت اصلاحات است

تاریخ انتشار: 19اسفند1396|00:31

حمایت از روحانی؛ سخن گفتن از اصلاح‌طلبی را دشوار کرده است
| کد خبر: 260428

✍️ در بسیاری از موارد، کاستی های دولت در گفتگوهایی که شکل می گیرد؛ به اصلاح‌طلبان هم نسبت داده می شود. عبارت "این هم از دولت تدبیر وامیدتان!" بسیار به گوش می رسد.

✍️ همه نمونه‌هایی را برای بازگو کردن و بازخوانی از این رفتار اجتماعی و محفل های گوناگون دارند چه بگویند و چه پنهان کنند!

✍️ ترس از آنچه می توانست بشود، اسباب این شده که به اینکه شد و می شود؛ تن بدهیم و گاهی نیز نقد را هم به گوشه ای بنهیم که مبادا برداشت نادرست بشود و دل نازک دولت به درد آید!

✍️ در کنار دفاع پرشروشور برخی از اصلاح‌طلبان از آقای روحانی کسانی نیز بوده اند که مطالبه محوری را بر دولت محوری ترجیح داده و دراین باره سخن گفته اند؛ ولی این صدا به خوبی بازتاب نیافته و یا شنیده نشده است.

✍️ دولت پس از استقرار نه تنها سهمی برای اصلاح‌طلبان در اداره کلان کشور قائل نشده؛ بلکه راه را بر خود برای مشورت هم بسته است و به همین دلیل ساده، از انباشت تجربه و دانش و کارآیی در سازماندهی امور کشور بهره‌ای نگرفته و کاستی های این امر را هم یا ندیده و یا نخواسته است که ببیند.

✍️ تنها سخنان دلخوش کننده ای که گاه گاه از زبان ریاست‌جمهوری شنیده ایم؛ نشانه‌های تمایل دولت  به اصلاح‌طلبی شده است.

✍️ بسیاری از دوستان اصلاح‌طلب به دلیل شرایط حاکم بر کشور و ترس از اینکه اگر دیگران بیایند چه می شود؛ زبان در کام گرفته و تنها پشتیبانی از دولت را هدف گرفته اند و از این غفلت کرده اند این در جامعه توانایی تعبیر نشده و روزمرگی و مصلحت اندیشی و محافظه کاری تفسیر می شود.
 
✍️ همین ها سبب می شود که کاهش اعتماد همگانی رقم بخورد و اعتبار اجتماعی اصلاح‌طلبان در بازی ناشناخته ای به یغما برود.

✍️ در چنین شرایطی که ناامیدی از اصلاح‌طلبی زیاد می شود؛ سخن گفتن از اصلاح‌طلبی هم دشوار و به گونه ای  سخت و غیرقابل تحمل می شود.

✍️ این کم کاری ها و موضع  نگرفتن به هنگام سبب می شود که دیگرانی که در کمین نشسته اند؛ بیش از هرکس و هرچیز به اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی حمله کنند؛ اینها هم واکنش به رفتارهایی است که برخی از اصلاح‌طلبان بروز داده اند .

✍️ آقای روحانی مخالفین دولت را کم عقل و بی عقل می خواند؛ این سخن چه نسبتی با اندیشه اصلاح‌طلبی دارد که آقای خاتمی می گفت: "زنده باد مخالف من"؟

✍️ آقای روحانی اطلاعاتی از برنامه‌ریزی و برخوردها برای ناتوان نشان دادن دولت دارد؛ چرا این خبرها را در اختیار مردم نمی گذارد؟

✍️ آقای روحانی با وعده شکستن و برداشتن حصر دو بار از مردم رای گرفته است؛ چرا جسارت حل مشکل و یا نشان دادن دلیل این ناتوانی را ندارد؟

✍️ آقای روحانی در هر گفتگوی رسانه‌ای از پرداختن به مسائل اصلی طفره رفته و تنها به برخی وعده‌های سطحی بسنده کرده است؛ پرسش این است که اینها چه نسبتی با اصلاح‌طلبی که پاسخگویی و شفافیت اصل محوری آن است، دارد؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top