تاریخ انتشار: 19اسفند1396|23:20

| کد خبر: 260510

یک حقوقدان: این رقص جرم نیست

وکیل ملت: در پی رقص چند دختر بچه در مراسم روز زن در برج میلاد در حضور شهرداری تهران و واکنش‌های متعدد تعداد زیادی از مسئولان و دستور برای تعقیب برگزار کنندگان، یک حقوقدان و وکیل دادگستری ضمن تاکید بر اینکه اطلاعیه دهندگان با اصول قانونی آشنایی نداشتند، گفت: در مورد حرکات موزون دختربچه‌هایی که به سن رشد نرسیده‌اند و فعل آن‌ها ناشی از لهو و لعب و شادی غیر متعارفی نبوده، شناختن آن به عنوان مفسده و مخالف با عفت عمومی، بازی با کلمات است و ما نمی‌توانیم خواسته‌های خودمان را به مواد قانونی تسری دهیم.

 نعمت احمدی گفت: انسان یا صغیر است یا کبیر و رشید است و از طرفی رقص به معنایی در اصطلاح عامه به حرکاتی می‌گویند که به قصد لذت و تفریح است، در نتیجه در یک جلسه‌ی رسمی و در روزی جشن اگر حرکاتی انجام شود، شما نمی‌توانید از لحاظ قانونی آن را خلاف شرع تلقی کنید.احمدی ادامه داد: جای تعجب است که این همه مساله در شهرداری اتفاق افتاد و شهردار جدید لیست عظیمی از تخلفات گذشته را ارائه کرد و بحث املاک نجومی مطرح شد، کسی دردش نگرفت اما اگر به طور مثال عنوان جرمی هم برای آن داشته باشیم که بچه‌هایی آمدند که در مناسبتی شرکت کردند، اعتراض‌هایی شده است.

آقای شهردار اگر مراسم را ترک می‌کرد، تبعات بسیار بدتری داشت. آیا توهین به کودک نمی‌شد؟احمدی درباره‌ی جنبه‌ی حقوقی این موضوع توضیح داد: البته هیچ ماده‌ی قانونی راجع به این موضوع وجود ندارد. اگر می‌گویند که منافی عفت عمومی باید عمل و فعل مجرمانه انجام شود که منافی عفت عمومی باشد که این فعل اصلا مجرمانه نیست و اینکه عده‌ای می‌گویند که باعث ترویج فساد و بی اخلاقی بوده است؛ حرف بی ربطی زده‌اند، آنها نه آشنا به اصول قانونی هستند و نه آشنا به آن اصل جشنی که گرفته بودند.وی همچنین ادامه داد: جرم را قانونگذار تعریف کرده که می‌گوید فعل یا ترک فعل مجرمانه که برای آن مجازات تعیین کرده است. در مورد حرکات موزون دختربچه‌هایی که به سن رشد نرسیده‌اند و ناشی از لهو و لعب و شادی غیر متعارفی نبوده، شناختن آن به عنوان مفسده و به عنوان اخلاق عمومی، بازی با کلمات است، ما نمی‌توانیم خواسته‌های خودمان را به قانون تسری دهیم./انصاف نیوز

کلید واژه ها حقوقدان - رقص - جرم
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top