درباره ماجرای عباس امیر انتظام و عیادت از قاضی پرونده اش

سهند ایرانمهر

وکیل ملت: عباس امیر انتظام (سخنگوی دولت بازرگان طولانی ترین دوران حبس بعد از انقلاب به نام او ثبت شده است. امیرانتظام در ماجرای گروگانگیری از سوی دانشجویان متهم شد که جزو عوامل آمریکا در دولت موقت بوده است.)

تاریخ انتشار: 27اسفند1396|15:08

درباره ماجرای عباس امیر انتظام و عیادت از قاضی پرونده اش
| کد خبر: 261161

 امیرانتظام، در گفتگو با حسین دهباشی از چالش بدست آوردن دمپایی در دوران زندان می گوید اما برای من در این مصاحبه که روایت مشقت های اوست، بیشتر این وجه ماجرا، قابل تامل است که به یاد می آورم در مصاحبه ای خواندم؛ چندین سال بعد از این ماجرا، وقتی عباس امیرانتظام برای معالجه به بیمارستان پارس می‌رود، زمانی که متوجه می‌شود آیت‌الله محمدی‌گیلانی (قاضی دادگاه امیرانتظام) در آن بیمارستان بستری است به عیادت او می رود.

مجله اندیشه پویا،  در آن زمان از قول الهه امیرانتظام نوشت: چند سال قبل یک روز به بیمارستان پارس رفته بودیم برای درمان که آقای دکتر شیخ‌الاسلام‌زاده از طرف آقای محمدی‌گیلانی پیغامی به عباس دادند. گفتند که دیروز منزل آقای گیلانی بودم و ایشان گفتند که در حق امیرانتظام بی‌عدالتی شد. به همین دلیل بود که آن روز در بیمارستان وقتی فهمیدیم که ایشان بستری است به عیادتشان رفتیم.


از بازی های طنز زمانه و در تایید این ضرب المثل که کوه به کوه نمی رسد و آدم به آدم می رسد اینکه باز در همان مصاحبه الهه امیرانتظام گفته بود: سال ۷۷ یک خط تلفن همراه خریدم، تازه تلفن همراه باب شده بود و هنوز تعداد خیلی کمی موبایل داشتند. یک روز تلفنم زنگ خورد و کسی که زنگ زده بود از من پرسید:‌من دارم با چه کسی صحبت می‌کنم؟ من هم گفتم شما کی هستید؟‌او هم گفت: من عباس عبدی هستم شما تلفن من را خریده‌اید و آخرین قبض به آدرس ما آمده و می‌خواهم به شما برسانم. من تعجب کردم از این اتفاقی که در تهران به این بزرگی افتاده بود و از میان این همه خط، خط تلفن همراه عباس عبدی را خریده بودم!

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top