از آن هنگام که فرمانروا، برده‌های جنگی را در شهرهای غرق شادی می‌گرداندند و سلاخی‌اش می‌کردند، قضاوت آدمی تنزل یافت و چشم بر جنایت عریان بست.
در چنین عصری است که پاک سازی کشوری از بمب‌های شیمیایی که خود به او داده‌ایم، می‌شود بهانه‌ای برای نجات بشریت ( حمله امریکا به عراق) و عشق انسان. سلاخی جغرافیای غمگین خاورمیانه می‌شود تلاش برای صلح در منطقه(سوریه،افغانستان و ...).


در چنین عصری است که جهان دور تا دور قصاب می‌ایستند و سلاخی‌اش را تماشا می‌کنند، بی‌هیچ حرف تازه‌ای، همچون گذشته‌ای که بردگان را در جشن پیروزی جلوی حیوان‌های وحشی می‌انداختند.
در چنین جهانی است دولت ترکیه به بهانه پاک سازی منطقه از کردها با توجیه عشق به انسان‌های دیگر و برقراری صلح در مرزهای خودش و سوریه، دست به سلاخی و ایجاد حمامی از خون کودکان و غیرنظامیانی می‌زند، نمادهای شهر را حذف و ترور می‌کند، با توجیه عشق به انسان و صلح، و جهان شاهد این ماجرا، چونان گذشته، دم نمی‌زند زیرا که دیگر قوه قضاوتی برایش باقی نمانده.


زیرا که بر معصومیت است که دلایلی برای تبرئه خود پیدا کند؛ زیرا که عصر ما، عصر وارونگی است و جنایت با غنمیت هایی که از سلاخی و پیروزی بر معصومیت به دست می‌آورد، خود را می‌آراید.
نفرین عفرین، بر این جهان وارونه، بر این فقدان قضاوت اخلاقی و ما تماشاگران غرق در تنزل.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top