صداوسيما و باختى كه تازگى ندارد!!

وکیل ملت: همواره طى سال هاى اخير انتقادات بسيارى به برنامه هاى سال تحويل توسط رسانه ها و مردم با زبان صريح اعلام شده كه البته گوش مديران به اين انتقادات هميشه بى توجه بوده است. مشكل اساسى برنامه هاى سال تحويل را بايد در بى سوادى مديران و مجريان تلويزيون به حساب بياوريم.

تاریخ انتشار: 1فروردين1397|01:50

صداوسيما و باختى كه تازگى ندارد!!
| کد خبر: 261275

گويى اصلا متوجه نيستند و نمى دانند فاكتورهاى ساخت برنامه سال تحويل در دكور هاى ميليونى (شلوغ وكپى بردارى از دكور برنامه هاى مطرح غربى) يا زرق و برق كت و شلوار مجريان خلاصه نمى شود و بهتر است برنامه سال تحويل رنگ و بوى مفرح و شادترى داشته باشد. اى كاش روضه خوانى را حداقل براى چند ساعت احسان عليخانى كنار بگذارد، اگر وى بلد نيست برنامه اى فارغ از شاخص هاى «ماه عسل» بسازد، بهتر است با حوزه مجرى گرى يا اجرا خداحافظى كند تا مردم با ديدن عليخانى عاشق برانگيختن گريه، كمتر عذاب بكشند.

امثال عليخانى در مقابل رضا رشيدپور كه با روحانى گفتگو كرد، چه حرفى براى گفتن مى توانند داشته باشند؟ رشيدپور برنامه «هفت» را در دوران محافظه كارى شديد مديران صداوسيما اجرا كرد و در برنامه «حالا خورشيد» هر روز به مسئولان ناكارآمد تشر زد. واقعا عليخانى توانايى اداره اين برنامه ها و گفتگو ها و مقابله با اين ارگان ها يا نهادها را دارد؟ آقاى عليخانى آيا قدرت درك و وجه تمايز برنامه سال تحويل با «ماه عسل» سرتاسر اشك و گريه را متوجه مى شود؟

اما بدتر از احسان عليخانى كسى نيست جز على ضياء، برنامه «يك يك» با اجراى ضيا از چندشب قبل آغاز شده و اوج خلاقيت على آقاى ضيا خلاصه مى شود در اينكه محسن مسلمان آهنگ محسن يگانه را بخواند و امين حيايى را بياورد تا يكى از بازى هاى بارسلونا را گزارش كند و خلاصه مثلا با اين ابتكارات نخ نما و منسوخ شده برنامه جذاب مى شود و مخاطب ميخكوب شبكه يك مى شود! علي ضيا وظيفه دارد صراحتا اعلام كند كه چقدر هزينه دعوت از ميهمانان اين برنامه شده است تا مردم بدانند اين برنامه خيابان خلوت كن چقدر براى آنها آب خورده است؟

محمد سلوكى و ژيلا صادقى هم از مجريان تعارف دار صداوسيما هستند كه اصلا با فلسفه وجودى حضورشان در برنامه «اينك بهار» آشنا نيستند و دم به دقيقه لبخند هاى مصنوعى تحويل مخاطب مى دهند و با طرح سوال الكن از مهمانان تصور مى كنند در ميانه فصل پاييز هستند و دارند يك برنامه عصرگاهى را اجرا مى كنند.


خدا پدر مهران مديرى و رامبد جوان را بيامرزد كه به زور از مخاطب خنده نمى گيرند و در عين سادگى بايكديگر شوخى مى كنند، راحت از هم انتقاد مى كنند و نهايتا توسط حاضران در استوديو دورهمى تشويق مى شوند و مردم هم از ديدن اين برنامه راضى هستند.

مديران شبكه هاى مختلف تلويزيون بايد جوابگوى ساخت اين برنامه هاى عارى از جذابيت خود باشند و بگويند براساس چه متر و معيارى آنتن تلويزيون و بيت المال را در اختيار كسانى قرار مى دهند كه سالهاست هيچى براى عرضه ندارند و همواره درجا زدند!؟؟ اى كاش در راستاى شفاف سازى مديران تلويزيون بودجه ساخت اين برنامه ها را صريحا اعلام كنند تا بدانيم چه ميزان از پول بيت المال صرف ساخت اين برنامه هاى انتهاى جذابيت شده است؟

منبع خبر سینما مخاطب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top