نقی و ارسطو پسرخاله های ما هم هستند!

سعید ناصری

وکیل ملت: چند وقت پیش که تیزر پایتخت 5 را پخش کردند بحثی بین من و همکاران درباره اش درگرفت. همان تیزری که جریان خواستگاری از دو قلوهای نقی، نیکا و سارا را پیش می کشد. یکی گفت عمرا نقی دختر به داداشای رحمت خروس باز بده. اصلآ و ابدآ. محاله!

تاریخ انتشار: 9فروردين1397|02:02

نقی و ارسطو پسرخاله های ما هم هستند!
| کد خبر: 261480

بقیه هم با شناختی که طی 4 قسمت قبلی از نقی بدست آورده بودند کم و بیش همین را تایید کردند و البته یکی هم گفت البته اگر فیلمنامه اقتضا کنه جوری داستان را جلو می برن که این کار بشود. مثلاً هما روی نقی تاثیر بذاره یا چیزی به نقی برسه و ...

بحث اقتضای فیلمنامه یک طرف اما مهم تر از اینها و شاید مهم ترین شاخصه پنچگانه پایتخت همین جا افتادنش به صورت تمام و کمال بین مردم است. به گونه ای که خیلی ها هر عید منتظر ادامه داستان زندگی آنها هستند گویی که پایتختی ها با آنها هم نسبت فامیلی دارند و سرنوشتشان برای آنها هم اهمیت دارد.

اینکه بیننده با ضرص قاطع از عکس العمل های این خانواده و بخصوص نقی صحبت می کند یعنی که شخصیت پردازی کاراکترها و از همه بهتر کاراکتر نقی درست انجام شده است. آنچنان با اطمینان درباره عکس العمل هایش صحبت می شود که گویی پسرخاله یا پسرعموی یکی از ماهاست و در نتیجه سال ها زندگی با او خلقیاتش را می شناسیم. انگار نه انگار که ادامه مسیر بازی او در دست فیلمنامه نویس است و او می تواند با تغییر فضا، عکس العمل هایی دیگری را از او به نمایش بگذارد. عکس العمل هایی که لزوما با شناخت قبلی ما از این کاراکتر  همخوان نباشند و البته کاش این تغییرات منطق لازم را داشته باشند تا بین بیننده و شخصیت هایی که آنها را پذیرفته و بیشتر از آن با آنها مانوس است، تنها به دلیل هیجانی کردن داستان، گسست پیش نیاید.

اگر فرصت کردید نگاهی گذرا به پایتخت 1 بیندازید. در پایتخت 1 هنوز شخصیت ها قوام لازم را پیدا نکرده اند و بخصوص رابطه نقی و ارسطو آن حرارت رابطه امروز آنها را ندارد و گویا بافاصله با یکدیگر روبرو می شوند و حرف می زنند. در پایتخت های بعدی اما تنابنده و مهرانفر، با مهارت در پوست و جلد این دو کاراکتر فرو می روند و بازی هایشان بی نهایت طبیعی به نظر می رسد. همین طبیعی بودن و نزدیکی آنها به زندگی اقوام ایرانی است که اینگونه می توانیم درباره مسیر آینده سریال صحبت کنیم و این امتیاز کمی نیست.

کلید واژه ها نقی - ارسطو - پایتخت 5
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

sasash
|
9فروردين ماه 1397
0
0
کم چرتو پرت بگید تنها راه نجات این سریال از این فاجعه و رسوایی یعنی بحث خواستگاری از دختر خردسال اینه که جدی و محکم شخصیتای اصلی این مسئله کودکی این طفلای معصومو به میون بیارن نه بحث کنن اینکه دامادها خل و چل هستن

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top