دیدار عمومی اعضای کانون وکلا با آملی لاریجانی/ ابراز تمایل رئیس‌قوه قضاییه برای برگزاری جلساتی جهت بررسی مسائل وکلا

وکیل ملت: رئیس کانون وکلای مرکز از جزییات دیدار اعضای کانون وکلا با رئیس‌قوه قضاییه خبر داد و گفت: آیت‌الله آملی لاریجانی ابراز علاقه کرد که در سال جدید جلساتی داشته باشیم تا پیرامون مسائل مربوط به وکلا صحبت و همفکری کنیم.

تاریخ انتشار: 21فروردين1397|19:38

دیدار عمومی اعضای کانون وکلا با آملی لاریجانی/ ابراز تمایل رئیس‌قوه قضاییه برای برگزاری جلساتی جهت بررسی مسائل وکلا
| کد خبر: 262403

امیر حسین آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با دیدار با رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه این یک دیدار عمومی بود نه خصوصی گفت: این دیدار به مناسبت عید نوروز در روز ۱۵ فروردین صورت گرفت و برخی از اعضای هیات مدیره هم در آن حضور داشتند.

رئیس کانون وکلای مرکز ادامه داد: در این دیدار بحث و گفت‌وگویی درباره مسائل و مشکلات وکلا رخ نداد؛ زیرا یک دیدار عمومی در محلی عمومی بود.

این وکیل دادگستری تاکید کرد: ضمن صحبتی که با ایشان در این دیدار داشتیم ایشان ابراز علاقه کردند که در سال جدید جلساتی داشته باشیم تا پیرامون مسائل مربوط به وکلا صحبت و همفکری کنیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

امیر
|
22فروردين ماه 1397
0
0
◀️پاسخی به آقای بهمن کشاورز که فرموده اند طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت سر تا پا مشکل دارد
از یک حقوقدان انتظار می رود که به عدل و انصاف معتقد باشد و از طرحی سر تا پا ایراد بگیرد که حداقل بتواند وجدان خود را راضی کند چون وجدان یگانه محکمه ایست که احتیاج به قاضی ندارد.
1️⃣نخست: وجدانا بفرمایید آیا پایه ای شدن وکالت در طرح جدید باعث پرورش و ارتقاء وکیل بر اساس تجربه و کارعملی نمی شود مگر وکالت فن یا هنر توام با علم حقوق نیست آیا دریافت پروانه پایه یک توسط یک وکیل جوان آنهم بدون تجربه عملی و طی سلسله مراتب سر تا پا مشکل نیست اصلا چگونه وقتی در کانون های وکلا وکیل پایه دو یا سه وجود ندارد وکلایتان را وکیل پایه یک می نامید آیا این سر تا پا ایراد نیست؟
2️⃣دوم : وجدانا پاسخ دهید حالا که به ظرفیت ثابت معتقدید چه مقدار پرونده یا امکانان به قوه قضائیه اضافه شده است که پذیرش کارآموز وکالت ناگهان در سال 95 کاهش سپس با احتساب جذب کارآموز مشاورین در سال 96 این ظرفیت چند برابر شد آیا این ظلم به مردودیهای مثلا رتبه 1000 کانون مرکز در سال 95 نیست که آنسال آخرین سالی بود که شرط سنی ورود به حرفه وکالت را داشتند و اکنون ظالمانه به خاطر شرط سنی از ورود به شغل آزاد وکالت محرومشان کرده اید لطفا بفرمایید اگر به شرط سنی معتقدید چرا پروانه وکالتتان را تودیع نمی کنید تا جوانان بتوانند جای شما را بگیرند در نتیجه آیا طرحی که به احراز صلاحیت علمی نسبی با شرط بازنشستگی وکلا معتقد است سر تا پا دارای ایراد است یا روش فعلی که شما به درستی حداکثری آن اعتقاد دارید؟
✡️بقیه موارد را لازم نیست توضیح دهیم چون طرحی که به فرموده شما سر تا پا ایراد است فعلا دو نمونه اش از طرحی که شما بدان معتقدید بهتر است پس لطفا عنوان سر تا پا ایراد دارد را حداقل با مراجعه به وجدان خود اصلاح فرمایید فقط قبول داریم در طرح ظرفیت ثابت و محدود که سالها بدان اعتقاد داشته اید کانون های وکلا رقیب کاری کمتری به نسبت طرح جدید خواهند داشت لذا فرموده شما استثنائا درمورد صنوفی که درآمد خود را مستقیما از مردم می گیرند در جهت ترجیح منافع صنفی بر منافع جامعه می تواند قابل درک باشد.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top