آقای کشاورز، اگر به شرط سنی معتقدید چرا پروانه وکالتتان را تودیع نمی کنید تا جوانان بتوانند جای شما را بگیرند

وکیل ملت: یکی از داوطلبان وکالت در خصوص صحبت های اخیر بهمن کشاورز در مخالفت با برداشتن آزمون وکالت متنی به وکیل ملت فرستاده است که از نظرتان می گذرد. انتشار این مطالب از سوز وکیل ملت به معنی تایید این مطالب نیست و مخالفان برداشتن آزمون وکالت هم می توانند مطالب خود را برای درج به این سایت ارسال نمایند.

تاریخ انتشار: 22فروردين1397|17:57

آقای کشاورز، اگر به شرط سنی معتقدید چرا پروانه وکالتتان را تودیع نمی کنید تا جوانان بتوانند جای شما را بگیرند
| کد خبر: 262540

◀️پاسخی به آقای بهمن کشاورز که فرموده اند طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت سر تا پا مشکل دارد از یک حقوقدان انتظار می رود که به عدل و انصاف معتقد باشد و از طرحی سر تا پا ایراد بگیرد که حداقل بتواند وجدان خود را راضی کند چون وجدان یگانه محکمه ایست که احتیاج به قاضی ندارد.   1️⃣نخست: وجدانا بفرمایید آیا پایه ای شدن وکالت در طرح جدید باعث پرورش و ارتقاء وکیل بر اساس تجربه و کارعملی نمی شود مگر وکالت فن یا هنر توام با علم حقوق نیست آیا دریافت پروانه پایه یک توسط یک وکیل جوان آنهم بدون تجربه عملی و طی سلسله مراتب سر تا پا مشکل نیست اصلا چگونه وقتی در کانون های وکلا وکیل پایه دو یا سه  وجود ندارد وکلایتان را وکیل پایه یک می نامید آیا این سر تا پا ایراد نیست؟   2️⃣دوم :  وجدانا  پاسخ دهید حالا که به ظرفیت ثابت معتقدید چه مقدار پرونده یا امکانان به قوه قضائیه اضافه شده است که پذیرش کارآموز وکالت ناگهان در سال 95 کاهش سپس با احتساب جذب کارآموز مشاورین در سال 96 این ظرفیت چند برابر شد آیا این ظلم به مردودیهای مثلا رتبه 1000 کانون مرکز در سال 95 نیست که آنسال آخرین سالی بود که شرط سنی ورود به حرفه وکالت را داشتند و اکنون ظالمانه به خاطر شرط سنی از ورود به شغل آزاد وکالت محرومشان کرده اید لطفا بفرمایید اگر به شرط سنی معتقدید چرا پروانه وکالتتان را تودیع نمی کنید تا جوانان بتوانند جای شما را بگیرند در نتیجه آیا طرحی که به احراز صلاحیت علمی نسبی با شرط بازنشستگی وکلا معتقد است سر تا پا دارای ایراد است  یا روش فعلی که شما به درستی حداکثری آن اعتقاد دارید؟   ✡️بقیه موارد را لازم نیست توضیح دهیم چون طرحی که به فرموده شما سر تا پا ایراد است فعلا دو نمونه اش از طرحی که شما بدان معتقدید بهتر است پس لطفا عنوان سر تا پا ایراد دارد را حداقل با مراجعه به وجدان خود اصلاح فرمایید فقط قبول داریم در طرح ظرفیت ثابت و محدود که سالها بدان اعتقاد داشته اید  کانون های وکلا رقیب کاری کمتری به نسبت طرح جدید خواهند داشت لذا فرموده شما استثنائا درمورد  صنوفی که درآمد خود را مستقیما از مردم می گیرند در جهت ترجیح منافع صنفی بر منافع جامعه می تواند قابل درک باشد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

کاوه
|
5ارديبهشت ماه 1397
0
1
⏪چرا حقوقدانان ایران مظلوم ترین فارغ التحصیلان رشته حقوق در جهانند؟
◀️در دنیای ارتباطات کنونی کمتر کسی است که نداند در اکثریت کشورهای جهان مسئولانش معتقد به اشتغال تحصیلکرده هایشان در مشاغل حاکمیتی نیستند چرا که تجربه کشورهای معتقد به اشتغال به شیوه کمونیستی یا حاکمیتی تجربه ای شکست خورده در جهان است.
◀️در جهان نوعی توافق نانوشته وجود دارد که علاقه مندان به ادامه تحصیل اکثرا دنبال تحصیلات در رشته هایی بروند که بیشترین امکان اشتغال در مشاغل غیر حاکمیتی را دارد الان در اکثریت کشورهای جهان متقاضیان ادامه تحصیل بیشتر دنبال رشته هایی همچون پزشکی ، دندانپزشکی، امور کامپیوتر، حسابداری و مالی ، حقوق ، رشته های تجاری و .........می روند .
◀️حرفه های آزاد مشاغلی هستند که هر فرد با تجربه به راحتی می تواند کسب و کار آزاد راه اندازی کند مثلا یک برنامه نویس می تواند در منزل افراد در کامپیوتر برنامه ویندوز نصب کند و یا برنامه های نرم افزاری متنوع بنویسد یا اینکه در شرکتهای بزرگ فعال باشد ، وضعیت پزشکی ، دندانپزشکی، مهندس عمران هم معلوم است کسی در مشاغل آزاد مانعی برای اشتغال آنها ایجاد نمی کند حتی یک پزشک می تواند در یک کوچه از شهری زنگ در تک تک منازل را بزند و بگوید من حاضرم در وارد منازل شوم و هر فرد متمایل را ویزیت کرده و به او راهنمایی پزشکی دهم .
یک حسابدار که حتی فارغ التحصیل رشته حسابداری نیست می تواند در بازار کار حسابداری انجام دهد یک طراح یا معمار راحت می تواند با جذب مشتری به صورت آزاد اشتغال داشته باشد ، یک مهندس برق یا مکانیک راحت می تواند در یک تعمیرگاه برق ماشین یا تراشکاری اشتغال داشته باشدیک دانشجو راحت می تواند در منازل مردم تدریس خصوصی کند و هیچ فرد غیر منصفی نمی تواند بگوید که اهمیت این رشته ها در خصوص جان و مال و ناموس مردم بعضا اگر بیشتر از وکالت نباشد کمتر نیست و مثالهای فراوان که گر بنویسیم مثنوی هفتاد من کاغذ شود
◀️متاسفانه فارغ التحصیل رشته حقوق آنهم فقط در کشور عزیزمان ایران متاسفانه تنها فارغ التحصیلانی در جهان هستند که حتی دادن یک مشاوره ساده به دوستش در کشور جرم انگاری شده و حق هیچ کار آزاد در زمینه رشته اش را ندارد او در یک بانک خصوصی برای پیگیری دعاوی باید حتما پروانه وکالت داشته باشد خلاصه حقوقدانان غیر وکیل در مراجع دادگستری اصلا به رسمیت شناخته نمی شوند این موارد نمونه های هر چند کوچک در اثبات مظلومیت حقوقدانان غیر وکیل و بی کار در ایران است.
◀️اماچگونه ذینفعان وکالت توانسته اند به استمرار ظرفیت ثابت و محدود در ایران برخلاف تمام کشورهای جهان حتی افغانستان ، عراق ، ترکیه ، پاکستان ادامه داده تا بتوانند مانع اشتغال حداکثری حقوقدانان در شغل آزاد وکالت شوند؟ برای پاسخ به این سوال لطفا به چند دلیل ذیل توجه کنید.
◀️الف – تعیین ظرفیت توسط وکلای فعلی کانون ها و وکلای آتی که در قوه قضائیه هستند و از کانون های وکلا در آینده پروانه وکالتشان را اخذ می کنند انجام می شود یعنی تعیین ظرفیت توسط کسانی است که احتمالا به خاطر منافع آینده کاری مخالف حذف ظرفیت ثابت و محدود هستند .
◀️ب- کانون های وکلا در جشنهای استقلال یا سایر موارد از مسئولان موثر دولتی یا نماینده ها دعوت کرده و به آنها کادو هدیه می دهند و این از خصلت پاک ایرانیان است که در آینده جواب محبت را بامحبت می دهند اما فارغ التحصیل حقوقدانان بی کار دستفروش یا کول بر یا منشی یا .............. که اکثرا برای نان شب خود و خانواده شان محتاجند چگونه می توانند مورد توجه مسئولان دولتی یا نماینده های محترم در مقابل معدودی وکلای نجومی که قادرند هزینه هر کاری را بدهند، قرار گیرند؟
◀️پ- با استفاده از مزیت پروانه وکالت تعدادی زیادی از وکلا مشاور حقوقی یا وکیل مسئولان موثر دولتی یا نماینده های محترم مجلس هستند یا تعدادی با تودیع پروانه وکالت خود نماینده مجلس نیز هستند ، تعدادی از حقوقدانان خود نماینده غیر وکیل مجلس بوده که یعد از پایان دوره نمایندگی از کانون های وکلا پروانه وکالت می گیرند همچنین به تعداد زیادی حقوقدان کارمند دولت می توان اشاره کرد که در پایان سی سال خدمت از کانون های وکلا پروانه وکالت می گیرند لذا تعدادی از این افراد بعضا می توانند با اعتقاد قلبی به ظرفیت ثابت یا ترجیح منافع صنفی بر منافع جامعه با راهنماییهای حقوقی ناقص یعنی برجسته کردن قسمتی از راستی ها و نگفتن همه واقعیتها به مسئولان یا سایر نمایندگان محترم مجلس، طرح ها ی اشتغالزا به ضرر وکلای فعلی و به نفع فارغ التحصیلان بی کار را در نطفه خفه کنند یا در سیر تصویب آنها خلل ایجاد کنند نمونه اش در جریان قضیه شکایت حقوقدانان در شورای رقابت عیان شد به گونه ای که لابی های موثر کانون ها در دولت یا .......به شدت فعال شدند.
◀️ج- اکثر اساتید دانشکده های حقوق خود وکیلنددر نتیجه احتمال دارد دانشجویانی که می خواهند نسبت به قضیه حذف ظرفیت ثابت و محدود فعالیت کنند نگرانند که مبادا توسط تعدای از این اساتید مورد بی مهری قرار گیرند.
◀️د- ظرفیت ثابت و محدود باعث می شود که کارآموزان قبول شده در آزمون هر سال یکی از مخالفان حذف ظرفیت ثابت شوند باید به آنان حق داد چون با سختی وارد حق مسلمشان در حرفه آزاد وکالت شده اند پس چرا به سهولت اجازه دهند برایشان رقیب کاری بوجود آید.
◀️ه- تعدادی از فارغ التحصیلان بی کار نگرانند بعد از قبولی در آزمون تستی وکالت در اختبار در صورت فعالیت بر علیه کانون ها شناسایی و به دلایلی اذیت شوند یا با تصور اینکه هر گونه احقاق حق می تواند جنبه سیاسی پیدا کند توسط خانواده هایشان از پیگیری احقاق حق منع شوند
◀️و- وکلا بنا بر ماهیت شغلشان اکثرا سخنوران خوبی نیز هستند و خوب نیز می نویسند لذا امکان دارد تعدادی از آنها با سخنوری و نوشتن متنهای گوناگون و استمرار این موارد به ذهن افراد القاء مثبت در زمینه حداکثر کردن منافع صنفی نمایند اما حقوقدان بی کار به دلیل ناچار بودن اشتغال در امور غیر تخصصی کم کم آموخته هایش نیز فراموش شده چه برسد به اینکه وقت نوشتن متن یا امکان سخنوری داشته باشد.
◀️◀️به هر حال نبردی کاملا نابرابر میان اکثریت حقوقدانان غیر وکیل کشور با تعدادی از وکلای کانون که به خاطر استمرار درآمد کلان وکالت برای صنفشان می کوشند در جریان است اما باید اذعان کرد که تعداد زیادی از وکلای کانون معتقد به حذف ظرفیت ثابت از آزمون وکالتند لذا این عزیزان مایه پشتگرمی حقوقدانان بی کارند .
اکنون سوال این است که پیروز این چالش و نفاق بی سابقه در جهان که میان حقوقدانان بی کار ایران با تعدادی از وکلای کانون بوجود آمد کدام گروهند ؟ پاسخ این است که متاسفانه استمرار این چالش به ضرر هر دو قشر است به ضرر وکلاست چون مردم می گویند این افراد چگونه می توانند ادعای دفاع از جان و مال و ناموس مردم را داشته باشند وقتی که نمی توانند حقوقدانان بی کار را که هم رشته شان هستند راضی نگه داشته و هر روز اینها از وکلا در مراجع مختلف شکایت می کنند از طرفی به ضرر حقوقدانان بی کار است که ناچارند تلاش کنند با یکی از پیچیده ترین و پر نفوذ ترین و بعضا ثروتمندترین اقشار جامعه چالش داشته باشند که نتیجه اش افسردگی شدید حقوقدانان بی کار به نسبت سایر همترازان علمیست .
◀️◀️امید است با رفع خردمندانه این چالش که فقط با حذف ظرفیت ثابت و احراز صلاحیت علمی نسبی حقوقدانان در ورود به حرفه آزاد وکالت میسور است همچنین در صورت کمبود امکانات برای تربیت بیشتر وکیل می توان با دریافت هزینه کارآموزی توسط داوطلبان مازاد بر ظرفیت هم برای کانون ها و هم برای دولت درآمد ایجاد کرد تا این چالش نیز برطرف شود در نهایت با افزایش وکیل در کشور علاقه مندان واقعی به حرفه وکالت وارد رشته حقوق شوند و به جای شکایت حقوقدانان بی کار از کانون های وکلاء مسئولان کانون مورد احترام حداکثری کلیه حقوقدانان کشور قرار گیرند .

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top