خبرهای حقوقی رسانه ها

لزوم ارتباط بین کشور‌ها برای پیشگیری از جرائم بین‌المللی

وکیل ملت: بحث حادثه منا همچنان سوژه داغ رسانه هاست.اما در این میان بحث پیشگیری از جرائم بین‌المللی نیز مورد اقبال رسانه قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 16مهر1394|02:48

لزوم ارتباط بین کشور‌ها برای پیشگیری از جرائم بین‌المللی
| کد خبر: 26264


اولین درخواست ما از دستگاه قضایی عربستان پیگیری و اطلاع نتیجه است

دادستان کل کشور گفت: ما ابتدا پیگیری و خواسته‌مان از دولت عربستان و دستگاه قضایی عربستان این است که خودشان به این موضوع رسیدگی کنند و ما را از نتیجه مطلع کنند.
خبرگزاری فارس: اولین درخواست ما از دستگاه قضایی عربستان پیگیری و اطلاع نتیجه است/ دادگاه متهم نفتی فعلا علنی برگزار می‌شود
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در ادامه سخنان خود درباره اقدامات دستگاه قضایی کشور در موضوع فاجعه منا گفت: کیس‌هایی در جلسه مورد بحث قرار گرفت که سازمان ملل در آن موارد کمیته حقیقت یاب را دنبال کرده‌، دادگاه خاصی تشکیل داده و این کیس‌ها، کیس‌های مختلفی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حادثه منا قریب 5 هزار نفر جان باختند، گفت: این موضوع شوخی نیست که بشود از آن گذشت، مراسمی است که هرساله تکرار می‌شود، به همین جهت در اینجا صلاحیت دادگاه‌های بین المللی مختلفی همچون آی سی سی، آی سی جی و دادگاه داوری بین‌المللی بررسی شد.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: من فکر می کنم مجامع بین المللی در این رابطه مسئولیت دارند و ما حتماً به عنوان دادستانی مسئولیت داریم، ضمن اینکه وزارت امور خارجه مسئولیت اصلی را بر عهده دارد که باید مجدانه پیگیری کنند.

وی افزود: ما ابتدا پیگیری و خواسته‌مان از دولت عربستان و دستگاه قضایی عربستان این است که خودشان به این موضوع رسیدگی کنند و ما را از نتیجه مطلع کنند، در این چند روزی که گذشته ما نشانه‌هایی از جدیت و رسیدگی را شاهد نیستیم من اینجا به عنوان یک مسئول از دولت عربستان می‌خواهم که با جدیت موضوع را پیگیری کند، خون‌های این عزیزان امری قابل گذشت نیست.

دادستان کل کشور ادامه داد: کسی این موضوع را فراموش نمی‌کند، جدیت ما تشدید خواهد شد و این موضوع مجدانه مورد تأکید ماست تا مساله روشن شود، اگر دولت عربستان توجهی به این خواسته قانونی، حقوقی و شرعی ما نداشته باشد بدون هیچ تردیدی ما از طریق مجامع بین‌الملل و سازمان ملل موضوع را دنبال خواهیم کرد.

حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به این سوال که آیا دادستان عربستان به نامه ارسالی شما پاسخی داده است یا خیر؟ گفت: تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم، من دو سه روز بعد حادثه نامه را نوشتم اما تاکنون نشانه‌ای از جدیت بر پیگیری قضیه را از سوی ان‌ها ندیدیم، امروز هم مجدد به وزارت خارجه پیغام دادیم که موضوع را دنبال کنند تا ببینیم در این رابطه چه اقدامی می‌شود.

وی در خصوص نحوه شکایت خانواده جانباختگان گفت: آنچه که تا الان خانواده‌ها اقدام کردند و به صورت عرف در حال انجام است دادن وکالت به کنسولگری ایران در جده برای پیگیری حقوق‌شان بوده که یک امر حقوقی و قانونی است و باید انجام شود، اما این امر نافی آنچه که ما دنبال می کنیم نیست، اگر شکایتی دارند در اینجا به دادسرای تهران بدهند، پذیرش اینگونه شکایات در دادسرای تهران است اما نحوه پیگیری بحث جداگانه ای دارد که باید بررسی شود.

حجت الاسلام رئیسی در مورد دادگاه متهم نفتی گفت: کیفرخواست مفصلی از طریق نماینده دادستان قرائت شد، درخواست استمهالی ارائه شد که مورد قبول دادگاه واقع شد فعلا تشخیص دادگاه برگزاری جلسات رسیدگی به صورت علنی است، البته خود رسانه‌ها و همچنین مسئولان در بخش های مختلف نقش دارند در اینکه علنی بودن جلسات دادگاه ادامه یابد.

وی تأکید کرد: گاهی مطلبی در دادگاه مطرح  می‌شود و افرادی مورد اتهام و افترا قرار می‌گیرند، این مطلب مربوط به دادگاه است و باید دفاع شود، اما گمانه زنی هایی که افراد مطرح می‌کنند به حیثیت عده‌ای آسیب قرارمی‌زند یا جریان‌هایی در برابر هم پرخاشگری می کنند، آن هم در مورد چیزی که هنوز در دادگاه اثبات نشده است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: این فضاسازی‌ها آسیب رسان است، تحقیقات روندی طبیعی داشته و دادگاه هم باید روند طبیعی داشته باشد و نباید شکل سیاسی و جناحی پیدا کند، چون کاری که در دستگاه قضایی انجام می‌شود یک رسیدگی طبیعی است.

تشکیل روزانه ۱۸۰ پرونده و جریمه ۳ میلیاردی در تعزیرات کشور
معاون طرح و برنامه سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سال گذشته ۶۷هزار و ۵۰۰ پرونده در سراسر کشور به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است که حدود ۱۱۵۰ میلیارد تومان متخلفان را جریمه کرده ایم.

مجید سجادی پناه رسیدگی به تخلفات بهداشتی را نخستین صلاحیت این سازمان عنوان کرد و گفت: در حوزه تخلفات بهداشتی اخیرا با متخلفانی برخورد کردیم که ۱۰ تن آب را با ۴ لیتر اسیدسولفریک و گوگرد مخلوط می کردند و به عنوان آبلیمو به فروش می رساندند و یکی از شرکت های تولیدکننده معروف را ۹۰۰ میلیون تومان جریمه کردیم.

معاون فناوری، طرح و برنامه افزود: یک کندوی عسل به طور طبیعی ۳ تا ۱۴ کیلو عسل دارد اما افرادی سودجو با تزریق شکر به کندوی عسل حدود ۸۰ کیلوگرم از کندو عسل برداشت کرده بودند که با این فروشندگان عسل تقلبی نیز برخورد کردیم.

وی گفت: موضوعات مهم دیگری همچون برخورد با تولیدکنندگان روغن زیتون با تفاله زیتون و پارافین خوراکی و تخلفات لوازم آرایشی و بهداشتی هم وجود دارد که سازمان تعزیرات حکومتی در کنار مردم است و به این موارد رسیدگی می کند تا مردم به حق واقعی خودشان برسند.

سجادی پناه دومین صلاحیت این سازمان را مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد و گفت: در برخورد با قاچاقچیان در واقع از تولیدکنندگان حمایت می کنیم چرا که قاچاق کالا، تولید سرمایه داران داخلی که سرمایه خود را برای اشتغال مردم به کار گرفته اند، هدف قرار می دهد.

وی افزود: در این خصوص سال گذشته ۶۷ هزار و ۵۰۰ پرونده در سراسر کشور به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است که حدود ۱۱۵۰ میلیارد تومان متخلفان را جریمه کرده ایم.

معاون فناوری، طرح و برنامه سومین صلاحیت این سازمان را رسیدگی به تخلفات کالا و خدمات مطرح و تصریح کرد: در سال گذشته ۶۷ هزار پرونده کالا و خدمات در تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار گرفته است که بیشترن فراوانی تخلف مربوط به گرانفروشی، عدم صدور فاکتور و عدم درج قیمت بوده است.

وی افزود: تعزیرات حکومتی با همکاری دستگاه های نظارتی با ۱۰ درصد جایگاه داران متخلف به دلیل فروش اکتان تقلبی، کم فروشی و هوا فروشی برخورد کرده است یعنی این سازمان با همکاری ۳ هزار و ۴۰۰ بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت، ۱ هزار و ۴۰۰ بازرس اتاق اصناف کشور، بازرسان وزارت بهداشت، شرکت نفت، سایر دستگاه های کاشف و نیروی انتظامی به دنبال حفظ حقوق شهروندی مردم است تا اعتماد مردم به حکومت روز به روز بیشتر شود.

سجادی پناه گفت: مردم می توانند شکایت های خود را از طریق تماس با شماره های ۱۲۴ و یا ۰۹۶۵۱ و ارسال پیامک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۹۶۵۱ و یا اعلام شکایت در سایت تعزیرات حکومتی اقدام کنند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا هزینه خسارت به شکایت کنندگان تعلق می گیرد یا خیر، اظهار داشت: پرونده های تعزیرات حکومتی به دو صورت شاکی خصوصی و اعلام گزارش ست که در پرونده های دارای شاکی خصوصی متخلف به پرداخت جزای نقدی و حق شاکی محکوم می شود اما پرونده هایی که تنها اعلام گزارش تخلف انجام شده است طبق قانون متخلف به پرداخت جریمه در حق صندوق دولت محکوم می شود.

سجادی پناه در مورد پرداخت حق شاکی در تعزیرات حکومتی گفت: در سال گذشته ۷۶۰ میلیون تومان خسارت مردم را از شرکت های خودرو سازی دریافت و به حساب آنها واریز کرده ایم. همچنین در پرونده ای مربوط به یکی از شرکت های خودرو سازی با بیش از ۱۲ هزار نفر شاکی خصوصی که فعالیتش منجر به ضرر و زیان مردم شده بود، توانستیم ۱۵۶ میلیارد تومان معادل ۱۳ میلیون تومان برای ۱۲ هزار نفر از شاکیان دریافت و به آنها پرداخت کردیم.

ترویج حقوق بشر و حقوق شهروندی از طریق تعامل با تمامی دستگاه‌ها
جلسه هماهنگی و آشنایی معاون جدید حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با مسئولان ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برگزار شد.
در این جلسه که با حضور غریب آبادی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، الوندی مدیر کل کنوانسیون حقوق کودک و مهرانفر مدیرکل دفتر همکاری‌های بین المللی وزارت دادگستری برگزار شد، ضمن تاکید بر تعامل هرچه بیشتر ستاد حقوق بشر و وزارت دادگستری، به زمینه‌های مشترک همکاری اشاره و از همکاری‌های مناسب وزارت دادگستری در این زمینه تشکر شد.
غریب آبادی به مسایل مربوط به کودکان، آموزش های حقوق شهروندی در حوزه دولت و نیز گزارش های VPR و نقش مهم وزارت دادگستری در این زمینه اشاره کرد و خواستار تداوم این همکاری‌ها شدند.
در ادامه، عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری ضمن تشکر از حسن نظر مسئولان ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: ما مصمم هستیم با بهره مندی از ظرفیت‌های دولتی و نیز سمن ها موضوع آموزش حقوق شهروندی و حقوق بشر را در دستگاه‌های اجرایی و مراکز اداری کشور عملی سازیم و در این خصوص با هماهنگی انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مقرر شده است آموزش‌های مذکور در ردیف آموزش‌های شغلی محسوب و امتیازات لازم به کارکنان شرکت‌کننده در این دوره‌ها اعطا شود.
عباسی بر استمرار همکاری جدی معاونت حقوق بشر وزارت دادگستری و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تاکید و اظهار امیدواری کرد با تحقق این تعامل، از موازی کاری و اتلاف هزینه ها جلوگیری شود.
در پایان این نشست دو طرف ضمن تاکید بر استمرار و پیگیری گفت‌وگوها در سطح مدیران و کارشناسان، محورهای همکاری ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری را به شرح ذیل اعلام کردند:

۱- آموزش مدیران ذیربط استانی با اعزام هیات های تخصصی و کارشناسی از ستاد حقوق بشر و وزارت دادگستری.

۲- آموزش دانشجویان با استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها با همکاری ستاد حقوق بشر و وزارت دادگستری.

۳- اجرای طرح سراسر آموزش کارکنان دولت با بهره‌مندی از منابع مطالعاتی ستاد و حقوق بشر و سازمان مدیریت.

۴- برپایی نشست با مدیران حقوقی دستگاه‌های دولتی در خصوص مباحث حقوق شهروندی و حقوق بشر.

۵- بررسی طرح ترویج حقوق بشر در سطح عمومی با استفاده از ظرفیت‌های رسانه ملی و سایر رسانه‌ها.

لزوم ارتباط بین کشور‌ها برای پیشگیری از جرائم بین‌المللی
جانشین فرماندهی ناجا گفت: جرائمی چون قاچاق مواد مخدر و کالا، تروریسم، خشونت و مهاجرت جنبه بین‌المللی دارد و برای پیشگیری از این جرائم نیاز به ارتباط قضایی و پلیسی بین کشورهاست.
سردار اسکندر مومنی در ششمین نشست نیروهای پلیس جمهوری اسلامی با سفرا و کارداران مستقر در تهران با اشاره به شعار هفته بزرگداشت نیروی انتظامی گفت: در این هفته فرصتی مناسب داریم تا با بهره‌گیری از ظرفیت درون سازمانی و سایر دستگاه‌های اجرایی و اقشار اجتماعی امنیت و آرامش را ارتقا دهیم.
وی افزود: پلیس به عنوان اصلی‌ترین مسئول نظم و امنیت گام‌های موثری برداشته و هفته ناجا نمایش توانمندی پلیس، جلب اعتماد عمومی، افزایش مشارکت مردمی، ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی پلیس، افزایش احساس امنیت، مسئولیت پذیری پلیس و پاسخگویی به مطالبات مردم است.
مومنی تصریح کرد: پلیس در همه این مسائل استفاده حداکثری از توان تخصصی صاحبنظران و دانشمندان را در جهت توسعه امنیت و انضباط اجتماعی طلب می‌کند.
جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: توجه به رشد روزافزون دانش و فناوری و پیچیدگی زندگی اجتماعی کنونی، مبارزه با جرائم نیز از جنبه مبارزه داخلی کشور‌ها فرا‌تر رفته و جنبه بین‌المللی پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: در این میان همکاری، تعامل و انتقال تجربیات در سطح منطقه و بین‌الملل می‌تواند کشور‌ها را در پیشگیری و مبارزه با جرائم یاری دهد.
مومنی با بیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی مرتبط نیز با این هدف تشکیل شده است، افزود: امروزه معضل جرائم بین‌المللی و فراملی اجتماعات بشری را متزلزل کرده و تبدیل به مسئله‌ای جهانی شده است که در صورت پیدا نکردن راهکار مناسب همه جوامع بشری برای مبارزه با این پدیده خسارت جبران ناپذیری خواهند دید.
قائم مقام نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: باید گفت به دلیل گستردگی و پیچیدگی جرائم، دولت‌ها به تنهایی قادر به مبارزه ثمربخش نیستند. جرائم سازمان‌یافته مشکل یک کشور یا یک منطقه نیست بلکه تعداد زیادی از کشور‌ها متحمل خسارت جانی و مالی می‌شوند.

وی تاکید کرد: وجود جرائم، امنیت ملی و سلامت جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. کشور‌ها نیز نیازمند عنصر اقتدار هستند و نمی‌توانند در مبارزه با جرم بی‌تفاوت باشند.

مومنی با اشاره به اینکه قاچاق مواد مخدر یکی از جرائم سازمان یافته در جهان است، گفت: مبارزه با این معضل نیازمند تدابیر مختلف است. وظیفه تمامی کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مبارزه ملی با این پدیده نیست بلکه با توجه به ماهیت بین‌المللی قاچاق مواد و تاثیر سوء آن بر استقلال و تمامیت ارزی و امنیت ملی کشور‌ها، همکاری بین‌ دولت‌ها روند مبارزه را آسان‌تر می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی سالانه ده‌ها شهید و جانباز و صد‌ها میلیون دلار در راه مبارزه با مواد مخدر هزینه می‌کند اما در صورتی که عزم جهانی وجود نداشته باشد این زحمات به هدف نمی‌رسد.

مومنی گفت: ما می‌توانیم با اطلاعاتی که سازمان اینترپل در اختیار کشور‌ها می‌گذارد اطلاعات ضروری را مبادله کرده و تلاش موثرتری در امر مبارزه با مواد داشته باشیم.

قائم مقام نیروی انتظامی تاکید کرد: امروز به دلیل پیچیده شدن جرائم نیازمند همکاری پلیسی و قضایی هستیم. امنیت جهانی جز با همکاری کشور‌ها با یکدیگر حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه تروریسم، قاچاق مواد، خشونت، مهاجرت، جرائم مالی و پول‌شویی، شبکه‌های قاچاق و قاچاق زنان و کودکان از جرائمی است که باید با آن مقابله شود گفت: این جرائم جنبه فرامرزی یافته و هیچ کشوری بدون همکاری جهانی قادر به حمایت از شهروندان خود نیست.

مومنی گفت: جمهوری اسلامی ایران در تلاش خود برای دستیابی به دانش‌های نوین علی‌رغم فشار‌ها، گام بلندی در امنیت مردم کشور خود برداشته و در منطقه به عنوان نیرویی کار آمد معرفی می‌شود.

وی افزود: با توجه به رشد فضای سایبری در دنیا و فرصت برای کاربران تهدیدات زیادی نیز در این زمینه وجود دارد که اگر به آن توجه نشود، خسارات زیادی برای کشور‌ها وجود دارد.

وی افزود: پلیس سایبری ایران آمادگی دارد تا با تمام پلیس‌های سایبری دنیا به صورت آنلاین برای برخورد با جرائم، ایجاد کارگاه‌های آموزشی همکاری و تعامل کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه حوزه پیشگیری در جرائم سایبری اهمیت زیادی دارد گفت: پلیس ایران در این زمینه تجربیات زیادی در اختیار دارد که می‌تواند آن را در اختیار سایر کشور‌ها قرار دهد.

وی تاکید کرد: با توجه به تجربیات ایران مواردی چون تبیین وضع موجود، حرکت به سمت پلیس دانش‌بنیان، هدفمندی در فعالیت تحقیقاتی، عینیت بخشیدن به برنامه‌ها و مشارکت‌پذیری در حوزه نظم و امنیت اقداماتی است که پلیس ایران انجام داده است.

مومنی تاکید کرد: توسعه سامانه هوشمند اثر انگشت، تقویت تیم بررسی جرم در صحنه، ایجاد بانک اطلاعاتی و بکارگیری روش‌های علمی جدید در سامانه جامعه اطلاعاتی برای برنامه‌ریزی اقدامات پیشگیرانه از کارکرد پلیس برای کاهش جرائم بوده است.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: پلیس ایران در زمینه‌های مختلف آماده همکاری با سایر کشور‌ها برای امضای اسناد و موافقت‌نامه سیاسی و امنیتی است و امیدواریم برگزاری این نشست‌ها در مسیر همکاری با سایر کشور‌ها اثر مثبتی داشته باشد.


اعلام آمادگی ایران برای امضای تفاهم‌نامه قضایی با همه کشورها
معاون کنسولی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه در حال حاضر موافقتنامه قضایی- پلیسی با ۵۶ کشور دنیا داریم، گفت: آماده‌ایم در زمینه‌های قضایی و پلیسی با همه کشورها توافقنامه همکاری متقابل امضا کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسن قشقاوی در ششمین نشست مشترک نیروی انتظامی با سفرا و کارداران سفارتخانه های مستقر در تهران با اشاره به لزوم همکاری های مشترک بین‌المللی برای مقابله با جرایم افزود: ارتباط تنگاتنگی که در دنیای امروز به وجود آمده شاهد تغییرات ذهنی و رفتارهای مجرمانه پرخطر هستیم که متاسفانه این رفتارهای مجرمانه دامنه یشان از چارچوب مرزهای تعیین شده فراتر رفته و کل جهان را مشمول شده اند.

وی افزود: لازم است تا برای مبارزه با چنین جرایمی اقدامات پلیسی متناسب با فعالیت های مشترک بین المللی توجه بیشتری داشت؛ چراکه برخورد با جرایم نوظهور سازمان یافته از جمله پولشویی، قاچاق مواد مخدر، سرقت آثار فرهنگی، کپی رایت و جرایم سایبری همکاری پلیسی را بین کشورها الزامی می کند.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه بر ضرورت انعقاد موافقتنامه های همکاری دو و چند جانبه در حوزه های قضایی و پلیسی تاکید کرد و افزود: استرداد مجرمان، انتقال محکومین به حبس و معاضدت قضایی از جمله مفاد این توافقنامه ها است که خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران تا به امروز ۵۶ موافقتنامه که بعضا هر سه موضوع را در بر می گیرد با دیگر کشورها به امضا رسانده است.

قشقاوی درباره موافقتنامه های استرداد مجرمین از سوی ایران و دیگر کشورها گفت: در حال حاضر ایران با ۱۷ کشور از جمله فرانسه، قزاقستان، عراق، افغانستان، ارمنستان، ازبکستان، الجزایر، امارات، اوکراین، آذربایجان، افریقای جنوبی، بلاروس، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قطر و هند تفاهم‌نامه استرداد مجرمان را امضا کرده و مذاکرات اولیه با کشورهای کره جنوبی و لبنان را نیز در همین زمینه در دستور کار دارد که تا حدودی به انجام نزدیک شده است.

وی با اعلام خبر امضا شدن ۲۲ تفاهم نامه به منظور معاضدت قضایی با کشورهای مختلف دنیا ادامه داد: در حال حاضر ایران با کشورهای عراق، قزاقستان، ارمنستان، الجزایر، امارات، اوکراین، آفریقای جنوبی، بوسنی و هرزگوین، بلاروس، تایلند، ترکیه، تونس، ترکمنستان، سوریه، روسیه، کویت و هند معاضدت قضایی داشته و این توافقنامه معاضدت قضایی با کشورهای یونان، غنا و چین در مرحله نهایی شدن قرار دارد.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه بر تلاش کشورمان برای امضای توافقنامه های انتقال محکومین به حبس نیز گفت: در حال حاضر ایران با کشورهای عراق، افغانستان، اوکراین، آذربایجان، تایلند، قطر و هند توافقنامه انتقال محکومان به حبس را امضا و تصویب کرده است و پیش نویس این موافقتنامه با کشورهای ارمنستان، پاکستان، ترکمنستان، چین و قبرس نیز به امضا رسیده این در حالی است که متن این توافقنامه با کشورهای روسیه، بلاروس و عمان نیز نهایی شده است.

قشقاوی در پایان به موضوع مشارکت ایران با کنوانسیون های بین‌المللی اشاره کرد و افزود: ایران در حال حاضر عضو کنوانسیون ملل متحد در مبارزه با فساد و همچنین عضو کنوانسیون مبارزه با قاچاق مواد مخدر است و با توجه به نیاز تمام کشورها و دنیا، کشورمان هیچ محدودیتی برای امضای موافقتنامه انتقال محکومان، استرداد مجرمان و معاضدت قضایی با کشورهای دیگر ندارد و با توجه به حجم گسترده جرایم شبکه ای که در دنیا انجام می شود معتقدیم امضای این توافقنامه ها برای کشورها بسیار ضروری است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top