به بهانه اعلام برائت یاران دیروز احمدی نژاد از او

احسان محمدی

وکیل ملت: می توانست به محافظ هایش بگوید من را از دفترش بیرون کنند اما تمام مدت با همان لبخند مشهور و دستی روی سینه، به خطبه تلخ اما در دایره ادبم گوش داد. حتی وقتی به او گفتم جزو صد سیاستمدار من نیست و هرگز به او رای نداده ام و نمیدهم و سیاستش را به سود کشور نمی دانم.

تاریخ انتشار: 24فروردين1397|21:55

به بهانه اعلام برائت یاران دیروز احمدی نژاد از او
| کد خبر: 262743

 خوشحال نبود ولی با همان آرامش عجیب و لبخند لج درآرش گفت چپ و راست فرقی ندارند و مهم کشور است و دشمن و ... حالا که یادش می افتم می بینم به خاطر آن درجه از صبوری اش تحسینش می کنم. نیمی از آن حرفها را به پسرعمهء شوهرخاله بخشدار #دارقوزآباد سفلی زده بودم احتمالا" دستور می داد تبعیدم کنند!    نمی توانم پنهان کنم که خوشحال نیستم از اینکه می بینم حواریونش تازه دارند به حرف های 13 سال پیش ما می رسند. هیچکس مثل احمدی نژاد نمی توانست ذات واقعی احمدی نژاد را آشکار کند. سال۸۴ وقتی گفتیم و نوشتیم که کشور را به مهلکه می برد پوزخند زدند و گفتند: صلی علی محمد/ بوی رجایی آمد.    بزرگانشان گفتند خواب دیده اند امام زمان توصیه کرده به او رای بدهند. هرکاری کرد و هر حرفی زد توجیهش کردند، مثل بچه عزیزکرده ای که قرار بود کسی دلش را نشکند! ... به خاطر او چه جان های عزیز به مکافات گرفتار شد و چه انسان های شریف زجر دیدند.    هیچوقت مثل برخی قد و بالا و قیافه اش را دست نینداختم. کار سخیفی بود. بیشتر شبیه عقده گشایی. اما رفتار و کردارش را نقد کردم. الان هم اعتقاد دارم همه حرف ها و نقدهایش غلط نیست. به عنوان کسی که هشت سال سکانداری کشور را در دست داشت و بسیار گران تجربه هایی آموخت نباید یکباره حذف شود. اما جالب است که دوستان سابقش علیه اش برائت نامه می نویسد. جدی؟! کمی دیر نیست؟! این همه #بی_بصیرت بودید حضرات؟ اوغور به خیر!    اگر ساختار سیاسی منطقی وجود داشت که آدم ها را مقدس نمی کرد الان احمدی نژاد نماینده یک جریان فکری بود و به این ورطه نمی افتاد اما سیاستِ به عرش بردن و بر فرش کوبیدن تمامی ندارد.    یک روز نوبت هاشمی بود که در دهه هفتاد در نماز جمعه شعار می دادند مخالف هاشمی/دشمن پیغمبر است و بعد شد سردسته خواص بی بصیرت! یک روز خاتمی از سیدخندان تبدیل شد به فتنه گر، یک روز نخست وزیر آرام امام تبدیل شد به جاسوس امریکا، یک روز ...حالا نوبت احمدی نژاد است و این شتر برای نشستن جلوی خانه #روحانی خیر برداشته است!
ما مردم اغراقیم؛ چه در تحسین، چه در سرزنش!    می دانید هر بار این بت سازی و بت شکنی چه میزان در دیوار اعتماد مردم ترک ایجاد می کند؟ این کشور برایتان مهم نیست، پست و مقام خودتان که برایتان مهم است! یادتان می آید برای تثبیت همین محمود احمدی نژاد که الان یک شبه بنی صدر زمان شد چه ها که نکردید؟   یادآوری: فاطمه_رجبی همسر دکتر الهام که زمانی بازوی احمدی نژاد بود و حالا برائت نامه امضا می کند؛ کتابی۳۲۰صفحه ای نوشت در وصف احمدی نژاد به نام "معجزه هزاره سوم". احتمالا از بودجه بیت المال.   برای دفاع از او به #سیدمحمدخاتمی گفت که حتی ارزش اعدام_انقلابی توسط جوانان مومن را ندارد، موسوی را فحاش و #ضدانسان لقب داد و گفت: احمدی‌نژاد دور قبل با عنایت #امام_زمان انتخاب شد و امروز هم اگر توجّه ولی‌عصر نبود با این‌همه کارشکنی موفق نمی‌شد. برایش سوت و کف زدید. نمونه زن شجاع، تحلیلگر، استاد دانشگاه، ولایی و .. معرفی اش کردید و حالا احتمالا" جایی کز کرده و دوست دارد همه ما به #آلزایمر دسته جمعی گرفتار بشویم.    آقایان! حضرات! بزرگان!  دست از مقدس کردن افراد بردارید. از #رئیسی تا روحانی، از احمدی نژاد تا  قالیباف و ... انسان هستند. با خطاهای انسانی. آنها را به مقدسات گره نزنید. چون یک روز مثل امروز از این ور بام می افتید و می گویید از اول جاسوس انگلیس بودند و ما اعلام برائت می کنیم! ... ما هم باید بگوییم چشم!   اعتماد مردم، خمیر بازی نیست که بشود با آن قلعه ساخت و دوباره به هم ریخت و از نو ساخت. هر زنده باد و مُرده بادی که راه می اندازید بخشی از اعتماد مردم را خدشه دار می کنید. این کشور را دچار چندپارگی می کنید.   این سقف بریزد روی سر همه ما می ریزد. روی سر بچه هایمان که می خواهند اینجا بزرگ بشوند و زندگی کنند نه اینکه خودشان را توی بشکه قایم کنند و در آرزوی زندگی در#استرالیا، طعمه ماهی های اقیانوس ها شوند.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

عل
|
25فروردين ماه 1397
0
0
الان هم مردم همون را می گویند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top