تفتیش بدنی ، اقدامی مغایر با موازین حقوق بشری

اسماعیل سلوکی - وکیل دادگستری

وکیل ملت: سال هاست که موضوع تفتیش جیب ، کیف و... و بازرسی بدنی وکلای دادگستری درمراجع قضایی که به قولی خانه دوم وکیل به حساب می آید ! نُقل محافل گوناگون شده و کم کم تبدیل به یک معظل لاینحل گردیده است . البته ، همکاران بسیاری نیز در این خصوص قلم فرسایی کرده اند و بدین طریق صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین امر رسانده اند تا جایی که دیگران اینگونه می پندارند که حل تمامی مشکلات و معضلات صنفی وکلا که مخصوصاً در سال های اخیر گریبان این قشر مظلوم را گرفته است در گرو حل این موضوع می باشد و از این پس اگر جیب وکلا را نگردند دیگر هیچگونه مشکلی سد راه ایشان نیست.

تاریخ انتشار: 15مهر1394|15:12

تفتیش بدنی ،  اقدامی مغایر با موازین حقوق بشری
| کد خبر: 26284

سال هاست که اعتراض وکلا دراین خصوص به هیچ نتیجه ای نرسیده است و مسئولین امر نیز توجهی به این اعتراضات نمی کنند و هر وقت هم که مطلبی دراعتراض به این عملِ  نوشته و درفضای مجازی منتشر می شود نه تنها جلوی این اقدامات گرفته نمی شود بلکه تشدید نیزمی گردد .

چندی پیش و قبل از راهپیمایی روز قدس به بیانات مقام معظم رهبری دریکی ازشبکه های سیما که به بیان مظلومیت مردم فلسطین اشاره داشتند گوش می دادم . حضرت آقا یکی ازاقدامات غیر انسانی ، خلاف اخلاق و مغایر با موازین حقوق بشری صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین را بازرسی و تفتیش بدنی ایشان هنگام ورود به مسجدالقصی برشمردند . ناخودآگاه ، به ذهنم رسید که اگر بنا برفرمایش و اعتقاد معظم له ، بازرسی و تفتیش بدنی مردم مظلوم فلسطین توسط اشغالگران صهیونیست امری است غیرانسانی ، خلاف اخلاق و مغایر با موازین حقوق بشری ، پس چطور است که در کشور اسلامی ما و به اعتقاد مسئولین مربوطه بازرسی و تفتیش بدنی مردم و همچنین وکلای دادگستری آنهم جهت ورود به مراجع قضایی و تظلم خواهی امری است کاملاً منطبق با موازین اخلاقی ، انسانی و حقوق بشری ؟! . مگر نه اینکه بنابرفرمایش حضرت امام خمینی (ره) قوه قضاییه ملجأ و پناهگاه مردم مظلوم و ستمدیده است ، پس چگونه است که وقتی همین مردم مظلوم و ستمدیده جهت تظلم خواهی و احقاق حقوق از دست رفته خود به دستگاه قضایی پناه می آورند درابتدای ورودشان با بازرسی و تفتیش بدنی تحقیر و به نوعی مورد ستم همین دستگاه قضایی قرارمی گیرند ؟ . چه بسیارند کسانی که بعضاً مورد ظلم قرارگرفته اند لکن ، به دلیل همین امر(بازرسی وتفتیش بدنی) که آن را توهین و تحقیری علنی برشخصیت انسانی خود بعنوان اشرف مخلوقات و خلیفه خدا برروی زمین می دانند ، حاضر به مراجعه و حضور در دستگاه قضایی جهت تظلم خواهی نیستند . متأسفانه ، نمی دانم دلیل اینکه آقایان ، در ظاهر خود را رهرو آرمان های امام راحل و مطیع اوامر رهبری می دانند لکن ، در باطن هیچگونه توجهی به این نصایح و منویات ندارند چیست !! . بنظر این حقیر تنها راه حل این معظل که سال هاست گریبان مردم بلأخص وکلای محترم دادگستری را گرفته است ، پیروی بی چون وچرای مسئولین امر از فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و دست کشیدن ازادامه این گونه اعمال که بنابرفرمایش حضرت آقا غیرانسانی ، خلاف اخلاق و مغایر با موازین حقوق بشری است می باشد ولاغیر .

دسته بندی با وکلا ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top