دو کلمه حرف حساب با اعضای شورای شهر تهران:پیام رای مردم را پس نزنید

دکتر افشین محمدی

وکیل ملت: انتخابات شورای شهر تهران در سال 96 یکی از باشکوهترین اتخابات تاریخ جمهوری اسلامی ایران بود که علاوه بر اینکه برگ زرینی در تاریخ مردمسالاری ایران را ورق زد پیروزی حیثیتی و حساس دیگری را نیز برای طیف اصلاح طلب و اعتدالگرای کشور به ارمغان آورد.

تاریخ انتشار: 1ارديبهشت1397|22:12

دو کلمه حرف حساب با اعضای شورای شهر تهران:پیام رای مردم را پس نزنید
| کد خبر: 263639

هر چند مردم نقش اساسی در پیروزی در هر انتخاباتی را دارند و اگر نباشد حضور پرشور آنها قطعا همه انتخابات ها بی رمق و سرد خواهد بود.اما صرف نظر از این عنصر تاثیرگذار در همه انتخاباتها ، کتمان نمی توان کرد که در هر دوره ای چهر ها و شخصیت هایی در عرصه انتخابات ظهور می کنند که تاثیر بسزایی در کشاندن مردم در پای انتخابات دارند.این نکته از آنرو برای اصلاح طلبان مهمتر است که تجربه نشان داده که هرگاه مردم بطور گسترده در انتخابات شرکت کرده اند برنده انتخابات هم بوده اند.

حضور چهره های موثر اصلاح طلیان بعنوان سرلیست در ادوار مختلف و نقش بسیار مهم آنها در پیروزی های شگفت انگیزعلی رغم همه سنگ اندازی های رقیب، برای اصلاح طلبان موید این تجربیات است.

برای مثال سر لیستی و حضور موثر چهره هایی چون فائزه هاشمی در انتخبات مجلس پنجم که باعث تعدیل انحصار اصولگرایان در مجلس پنجم شد،سرلیستی محمدرضا خاتمی در انتخابات مجلس ششم،سرلیستی آیت الله هاشمی در انتخابات مجلس خبرگان،سرلیستی مجمد رضا عارف در انتخابات مجلس دهم و نهایتا سرلیستی محسن هاشمی در انتخابات شورای شهر پنجم نمونه های شاخصی از تاثیرگذاری این افراد در پیروزی اصلاح طلبان بر رقیب دیرینه در ماراتن انتخابات بوده اند.

اما نکته مهمتر و اساسی تر در این میان که متاسفانه در بیشتر مواقع هم مورد غفلت واقع شده عدم فهم و درک عمیق پیام مردم از اقبال به لیست اصلاح طلبان و سرلیست آنها بوده است.

مردم در هر انتخاباتی که اصلاح طلبان پیروز بوده اند خواسته مشخص و روشنی هم داشته اند و اتفاقات بعدی نشان داده که اگر به خواسته های مردم توسط هر نهاد ،حزب و طیفی بی توجهی شود و پیام حضور و رای معنادار آنها دریافت نشود ملت بصورت آشکاری پاسخ آنها را در انتخابات یا رویدادهای دیگر داده اند.

برای مثال پیام مردم در رای بالا به مرحوم آیت الله هاشمی در انتخابات خبرگان،پاسخ به هتاکان و مخالفان آیت الله بود هرچند در همان لیست افرادی بودند که مردم از آنها دل خوشی نداشتند اما به احترام آیت الله هاشمی به آنها هم رای دادند و یا با رای بالا به دکتر عارف از رفتار اصلاح طلبانه و موثر ایشان در انتخابات سال 92 قدردانی کردند.

اما متاسفانه علی رغم این پیشینه آشکار،معلوم نیست اعضای محترم شورای شهر تهران که به جرات می توان گفت بیش از نیمی از آنها برای مردم ناشناخته یا حداقل کمتر شناخته شده بودند چطور پس از رای بالایی که مردم به یمن سرلیستی محسن هاشمی به آنها داده اند اینگونه در مقابل رای ملت قرار گرفته اند و با اولویت دادن به اهداف و مطامع حزبی وشخصی ،شهروندان تهرانی را از وجود یک مدیر با کفایت ،محجوب و خوش فکر در عرصه شهری محروم کرده اند.

محسن هاشمی سالها در همین کشور مدیر ارشد بوده و همین الان هم بعنوان رئیس شورای شهر تهران پست مهمتر و اتفاقا کم دغدغه تری دارد و طبیعتا نفع شخصی ایشان در این است که در همین پست باقی بماند اما ایشان پیام رای بالا شهروندان تهرانی به خود را کاملا دریافته و در مقابل این اعتماد گسترده احساس تکلیف و دین می کند.محسن فرزند هاشمی بزرگ ، همان فردی است که سال ها پیش از انکه هواداران دوآتشه رئیس جمهور سابق ماهیت او را بشناسند با شجاعت تمام در مقابل او ایستاد و هزینه های فراوانش را هم به جان خرید.

آقایان اعضای شورا از انتخاب دکتر نجفی(علی رغم احترام به شخصیت علمی و فردی ایشان)عبرت بگیرید و پیام شهروندان تهرانی را بگیرید و آن کسی را که مردم تهران با رای بالا بعنوان سرلیست انتخاب کردند بعنوان شهردار پایتخت انتخاب کنید و بیش ازاین در مقابل رای مردم قرار نگیرید.باور کنید این محسن هاشمی نیست که احتیاج به شهردار شدن دارد بلکه این پیام روشن رای مردم  تهران است .این حیثیت اصلاح طلبان است که امروز به توان اجرایی و مدیریتی محسن هاشمی نیاز دارد،پیام مردم را بگیرید تا دیر نشده است.  

 

منبع خبر وکیل ملت
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top