در پاسخ به توصیه جلایی پور به محسن هاشمی

افشین محمدی

وکیل ملت: دکتر حمیدرضا جلایی پوردر یادداشت تلگرامی ضمن توصیه به محسن هاشمی برای باقی ماندن در سمت ریاست شورای شهر مدعی شد که " اکثریت جوانان هوشمند ... آماده‌اند به زندان بروند ولی دوست دارند شما (هاشمی)اجازه ندهید میثاق بیست و یک نفره شورای پنجم شکسته شود".

تاریخ انتشار: 3ارديبهشت1397|22:09

در پاسخ به توصیه جلایی پور به محسن هاشمی
| کد خبر: 263838

وی در بخشی از این یادداشت نوشته است:
جناب محسن هاشمی عزیز
 اکثریت جوانان هوشمند و کارآمدی که بدون هیچ چشمداشتی برای پیروزی لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای تهران زحمت کشیدند (و بیش از یک میلیون دویست هزار تهرانی به این لیست و با امید رای دادند) هیچ انتظاری از شما و شورای پنجم ندارند، حتی آماده‌اند به زندان بروند. ولی دوست دارند شما اجازه ندهید میثاق بیست و یک نفره شورای پنجم شکسته شود.

 شما با یاری اعضای شورای پنجم می توانید بعنوان رئیس شورای پنجم، شهردار لایق و پاکدستی را که راه نجفی را ادامه دهد انتخاب کنید.

 این اقدام شما و شورای محترم قطعا در این فضای ناامیدی امیدآفرین خواهد بود.

 اکثریت شورا از همان ابتدا با میثاق خود تداوم کار در شورا را بر هر کار دیگری ارجح دانستند و همین پیمان باعث شد که شورا بتواند به رغم فشارها از اقدامات اصولی مثل «دفاع از شفافیت ساختاری در شهرداری» حمایت کند.

ضمن احترام به حق آقای دکتر جلایی پور بعنوان یک شخصیت حزبی در اظهار نظر در خصوص انتخاب شهردار تهران بد نیست ایشان به این سوالات هم پاسخ بدهند:

1- آقای جلایی پور و هم حزبی های ایشان در اتحاد ملت بفرمایند دستاورد انتخاب آقای نجفی بعنوان شهردار تهران چه بوده است؟

2- بفرمایند چه کسی پاسخگوی مطالبات شهروندان تهرانی در طول هفت ماهی که دکتر نجفی بعنوان شهردار مورد تایید ایشان در مسند کار بود و بدون نتیجه مشخص برای اداره کلانشهر تهران گذشت، هست.آقای نجفی که بدون توجیه مناسب و علی رغم حمایت قاطعانه ای که اعضای شورا از جمله محسن هاشمی از ایشان داشتند، استعفا را بر مقاومت ترجیح دادند و گوشه عزلت را برگزیدند.قطعا آقای جلایی پور و حزب اتحاد ملت که اصرار عجیبی در توصیه به انتخاب ایشان داشتند باید در این خصوص پاسخ قانع کننده ای به شهروندان داشته باشند که چرا شهردار مورد تاییدشان مقاومت نکرد و به بهانه بیماری عرصه را ترک کرد؟

3- آیا اقای جلایی پور و حزب متبوع ایشان، از میزان سرخوردگی شهروندان تهرانی از این انتخاب و استعفای نابهنگام شهردار خبر دارند.مردم شهرداری می خواهند که در عین مدیر و تخصص داشتن،قاطعیت و شجاعت لازم در مواجهه با مشکلات را داشته باشد.

4- آقای جلایی پور که جامعه شناس هم هست چگونه بدون تحقیق علمی تاکید  می کند که " اکثریت جوانان هوشمند" تهرانی با این انگیزه به هاشمی رای دادند که شهردار نشود.آیا این آمار سازی و نظرخوانی نشان دهنده روح کلی نگر برخی احزاب و چهره های شاخص حزبی ما نیست.آیا دکتر جلایی پور اصرار به کاندیداتوری دکتر معین(علی رغم احترام به شخصیس بسیار بالای ایشان)در انتخابات سال 84 و پراکنده شدن آرا اصلاح طلبان در آن سال را فراموش کرده اند؟

5- مبنای مخالفت ایشان با شهردار شدن محسن هاشمی چیست.آیا میزان دموکراسی خواهی دکتر جلایی پور و هم حزبی های ایشان اینقدر پایین است که حضور مهدی چمران بعنوان نماینده 25 درصد رای اصولگرایان در پارلمان شهری را بر نتابد،این قدر ظرفیت دموکراسی خواهیتان هست آقای دکتر؟

 

6- نتیجه ملموس و عینی حمایت شما از اقدامات اصولی شهردار سابق مثل «دفاع از شفافیت ساختاری در شهرداری» واقعا چه بوده است.اگر این اقدامات اصولی سرانجام و نتیجه مشخصی داشت که آقای شهردار سابق خود باید بیشتر متعهد به ادامه و پیگیری آن می بود نه اینکه خود کاری را شروع کند و ناتمام بگذارد.اگر این اقدامات مهم بود چرا اقای نجفی پای پیگیری این اقدامات نماند؟مگر فقط در مقابل ایشان سنگ اندازی شده است؟ بحران های 9 روزه دوران سید اصلاحات و همین شیخ اعتدال را فراموش کرده اید؟

7- صادقانه بفرمایید چند درصد میزان مخالفتتان با شهردار شدن محسن هاشمی بخاطر تعلق حزبی ایشان به کارگزاران سازندگی است؟

8- نکته اخر اینکه علی رغم نسخه پیچی های جنابعالی و دوستانتان،پیام رای مردم در رای بالا به محسن هاشمی برای شهردار شدن بود.همان پستی که خانم الهه راستگو بعنوان یک فرد حزبی  بدبختانه اصلاح طلب، روزی از شهروندان تهرانی دریغ و تقدیم اصولگرایان کرد، اما شما دیگر این اشتباه را تکرار نکنید و پیام واقعی رای شهروندان تهرانی را بشنوید.درماراتن شهردار شدن این محسن هاشمی نیست که کامروا نمی شود بلکه این اصلاح طلبان و مردم تشنه تدبیر و امید هستند که زیان می بینند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top