تاریخ انتشار: 5ارديبهشت1397|00:24

| کد خبر: 263969
دستمزدهای 700 هزار دلاری در انتظار خارجی‌ها؟

بازیکنان استقلال در انتظار رقم قرارداد شفر و تیام

وکیل ملت: بدون شک باشگاه استقلال در نقل و انتقالات لیگ هجدهم بیشتر نیروی خود را صرف تمدید قرارداد وینفرد شفر و مامه تیام خواهد کرد.

دو خارجی موثری که توانسته‌اند در این ایام کوتاه بدل به نیروهای کارآمد و درجه یک باشگاه استقلال شوند. شفر در مذاکرات خود با باشگاه استقلال هنوز به توافق نهایی نرسیده و ظاهرا روی دریافت رقم 700 هزار دلار سفت و سخت ایستاده است. مامه تیام نیز که برای چند ماه بازی در استقلال 350 هزار دلار گرفته بود از مسوولان استقلال درخواست 700 هزار دلار برای فصل هفدهم کرده است. ارقام قابل توجهی که باشگاه استقلال را با چالش‌هایی مواجه خواهد کرد و از سویی برای دیگر بازیکنان بخصوص ستاره‌ها ملاک سنجش و ارزیابی و البته قیمتگذاری خود خواهد شد. آیا باشگاه استقلال می‌تواند در ماه‌های باقی مانده تا شروع لیگ جدید این مشکلات را با ترفندهایی مدیریت کند یا همچون دو فصل پیش که در نقل ‌و انتقالات عملکرد چندان مناسبی نداشت فصل جاری هم گزینه‌های بزرگی را از دست خواهد داد؟

حالا که شفر و تیام عملکرد چشمگیری در استقلال داشته‌اند این سوال مدام پیش روی مسوولان باشگاه استقلال قرار می‌گیرد که چرا با این دو قراردادهای بلندمدت منعقد نشده است؟
 شاید یارگیران باشگاه استقلال در آن زمان که با شفر و تیام قرارداد بستند هرگز تصور نمی‌کردند این دو به سرعت برق و باد بدل به ستاره‌های آسمان استقلال شوند و روزی برسد که انتقادهایی از این دست پیرامون آنها را فرا بگیرد.
 بدون شک اگر شفر و تیام عملکرد درخشانی از خود برجا نمی‌گذاشتند امروز همان‌ها که از مسوولان استقلال بابت منعقد نشدن قراردادهای بلندمدت با این دو انتقاد می‌کنند، باشگاه استقلال را بابت بستن قرارداد بلندمدت مورد سرزنش قرار می‌دادند. در واقع باشگاه استقلال اکنون با هجمه‌ای از انتقادها پیرامون نحوه عقد قرارداد با خارجی‌های خود مواجه شده که شاید هرگز فکر نمی‌کرد روزی در چنین فضایی قرار بگیرد.
***
وینفرد شفر به ‌عنوان سرمربی و مامه تیام در قامت مهاجمی گلزن به مهره‌های کلیدی و محوری در استقلال بدل شده‌اند و حالا کار به نقطه‌ای رسیده که اگر آنها از استقلال جدا شوند باشگاه استقلال از سوی هوادارانش عمیقا به نقد کشیده می‌شود.
 اکنون تمدید قرارداد با این دو به ماموریت اول مسوولان نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال بدل شده و مدیران آبی تلاش می‌کنند زمینه‌ساز تداوم حضور آنها در استقلال باشند. اقدامی که نیاز به بودجه چشمگیری دارد و طبق صحبت‌های مقدماتی که مدیربرنامه‌های شفر و تیام با باشگاه استقلال داشته‌اند هر یک خواستار تمدید قرارداد به مبلغ 700 هزار دلار شده‌اند که اگر مورد موافقت قرار بگیرد مجموعا باشگاه استقلال را به پرداخت مبلغ یک میلیارد و چهارصد هزار دلار مجاب می‌کند.
 رقمی که معادل ریالی‌اش با دلار 4200 تومان نزدیک به شش میلیارد تومان می‌شود. شش میلیارد برای حفظ شفر و تیام در بازار امروز گزینه‌های درجه یک خارجی مبلغ آنچنان چشمگیری نیست.
 شفر و تیام در استقلال آنقدر ممتاز بوده‌اند که اگر باشگاه استقلال چنین مبالغی را به آنها بپردازد ایرادی به کارشان گرفته نخواهد شد اما مساله‌ای که تمدید قرارداد‌های 700 هزار دلاری با شفر و تیام ایجاد می‌کند این است که بارسنگین مالی از سوی دیگر بازیکنان بر پیکر باشگاه استقلال وارد می‌شود.
 از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که برخی بازیکنان دست نگه داشته‌اند تا مبلغ قرارداد با شفر و تیام مشخص شود و براساس آن قیمت خود را به باشگاه اعلام کنند. برخی بازیکنان این حق را برای خود قایلند که با توجه به درخشش‌شان در فصل هفدهم مبالغی نزدیک به دستمزدهای شفر و تیام از باشگاه استقلال طلب کنند که این مساله ممکن است کار تمدید قرارداد بازیکنانی که در فصل جاری خوش درخشیده‌اند را با باشگاه استقلال سخت و دشوار کند.
 بازیکنانی همچون وریا غفوری، سیدحسین حسینی، امید نورافکن، روزبه چشمی و حتی امید ابراهیمی ممکن است در ردیف اول این قبیل بازیکنان قرار بگیرند که دستمزدهای داده شده به شفر و تیام را برای خود ملاک تعیین سطح قرار دهند و از باشگاه بخواهند مبالغی نزدیک به قرارداد خارجی‌ها به آنها پرداخت شود.
 البته شاید حساسیت آنچنانی به میزان دستمزد شفر نباشد اما مامه تیام می‌تواند حساسیت‌هایی را برای بازیکنان استقلال ایجاد کند و از سوی برخی که حتی خود را از تیام بازیکن موثرتری می‌دانند، مورد مقایسه قرار بگیرد.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top