آغا محمد خان هنوز در تهران مستقر نشده بود كه فرمان نبش قبر كريم خان زند را داد و حكم كرد استخوانهاى وى را از شيراز آورند. همچنین دستور داد تا استخوان‏هاى نادر شاه افشار را هم از گور درآورده و همراه با استخوان‏هاى كريم خان زند جلوى در ورودى كاخ وى در تهران زير پلكان قصرش دفن سازند تا هر وقت از آنجا رفت و آمد میکند بر استخوانهاى آنها گام بگذارد و بدین وسیله آنان را بیحرمتی کند و قدرتش را به رخ همه بکشد.

 آغا محمدخان در سال ۱۲۱۱ ه. ق در ۶۳ سالگى به دست پیشكاران خود کشته شد و پس از آنكه صبح روز ۲۱ ذى الحجه ۱۲۱۱ خبر کشته شدنش در اردو منتشر شد چنان انقلابى در سپاه روى كرد كه هيچكس بفكر دفن پادشاه نيفتاد و هر سردار با جمعى راهی را در پيش گرفتند.

 هنگامی که رضا شاه چیزی در حدود صد و سی سال پس از مرگ آغا محمدخان پادشاه ایران شد دستور داد استخوانهای آن دو پادشاه را از زیر پلکان کاخ بیرون آوردند. او با احترامی تمام، استخوانهای نادرشاه را به مشهد فرستاد و "آرامگاه نادری" را برایش بنا کرد. استخوانهای کریم خان را نیز به جای نخستین خود در شیراز فرستاد و آنجا به خاک سپرد.

 اما آرامگاه او که با استخوانهای شاهان گذشته چنین رفتار کرده بود و آنان را حرمت نگاه داشته بود چندین دهه بعد به دست صادق خلخالی حاکم شرع وقت از میان رفت. نبش قبر  نافرجام ماند زیرا خلخالی قبر را خالی دید و گمان کرد شاه پیکر پدر را از ایران برده است.

 به احتمال بسیار جنازه رضا شاه این بار واقعا در دست دولتمردان ما قرار گرفته است. حال میخواهند آغا محمد خانی و خلخالی وار رفتار کنند یا با بزرگواری مومیایی یافته شده را به خاک بسپارند؟! تاریخ از دومی به نیکی یاد خواهد کرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 7

مجید
|
6ارديبهشت ماه 1397
11
11
ممنون که حرف دل اکثر ایرانی هارو زدید

پاسخ ها

هوشنگ
17ارديبهشت ماه 1397
حرف دل اكثر ايرانيها؟؟!!!!!
آخه خنده دار نيست كه شما جماعت از بي سوادي كه تا قبل از انتصابش به منصب شاهي توسط انگليسيها,رضا پالان و رضا شصت تيرش مي خواندند , با كمال پررويي و جهالت حمايت مي كنيدو او را در رديف شخصيتهاي طراز اول قرار مي دهيد؟!!!
كسي كه توسط انگليس خبيث و فراماسونرهاي اروپايي ,يك شبه از رضاپالان به رضا شاه تبديل شد !! تاوقتي هم كه غلام حلقه به گوش انگليسهابود حمايتش كردند اما وقتي كه به هواي پيروزي هيتلر در جنگ جهاني دوم , شيفته هيتلر شد و شروع به جفتك پراني به سمت انگليسيها كرد , از سلطنت بركنار و به جزيره اي دوردست فرستادنش!!
رضا
|
6ارديبهشت ماه 1397
11
10
درودبرنویسنده این متن
رضا
|
6ارديبهشت ماه 1397
11
10
درودبرنویسنده ای متن
شکوفه
|
6ارديبهشت ماه 1397
2
2
حالا شما شدید همه ی ملت ایران .ورضا پالانی شد جوانمرد اون که از اسم ولقب غصبی بوده تا حکومتی که برمبنای زور و دیکتاتوری بنا کرده بود.کاش پدر بزرگترهاتون زنده بودن وجنایات ازن جانی بالفطره رو کمی براتون توضیح میدادن ویا کمی تاریخ میخوندین وبرای چنین جانی دلسوزی نمیوردین
شکوفه
|
6ارديبهشت ماه 1397
1
1
چی شد همهی مردم ایران نتوستید نظر مخالف روتحمل کنی
علی
|
14ارديبهشت ماه 1397
2
1
مثل یک موجود مرده که توی اب نمی مونه هیچ وقت یک جسد کثیف هم در یک مکان مقدس هم نمی مونه!
این استخوان های بی ارزش باید جایی بره که یک عمر نوکریشون رو میکرد (امریکا)
اینجا جمهوری اسلامی ایران هست خواه دوست دارید خواه نه ...

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top