او قضاوت بازي اين هفته پرسپوليس و ذوب‌آهن را بر عهده داشت و عملكردش آنقدر بحث‌برانگيز شد كه جنبه تشريفاتي بازي براي سرخپوشان را كاملا تحت‌الشعاع قرار داد. در حقيقت اگرچه برد و باخت در اين مسابقه ابدا اهميتي براي قرمزها نداشت، اما سوت‌هاي زرگر آنقدر عجيب و غريب بود كه باعث شد برانكو در نشست خبري پس از بازي حاضر نشود و 48ساعت بعد، در حالي كه عصبانيتش هنوز فروكش نكرده بود به خبرنگاران بگويد: «نمي‌خواستم با حضور در كنفرانس، به آن سيرك مشروعيت بدهم.» اين شايد تندترين اظهارنظر برانكو در همه حوزه‌ها از زمان حضورش در ايران بوده باشد. برنامه دوشنبه‌شب نود هم با تاييد اينكه محمدرضا حسيني، سازنده هر دو گل ذوب‌آهن دو بار بايد در طول بازي از زمين اخراج مي‌شده، نشان داد كه خشم پروفسور چندان بيراه نبوده است. برانكو به طور كلي مربي آرامي است كه كمتر در مورد داوران حرف مي‌زند؛ با اين وجود اتفاقاتي كه طي سه سال گذشته در ليگ ايران براي او رخ داد، مرد كروات را به ستوه آورده است. او در آخرين مصاحبه‌اش گفته طبيعي نيست كه حتي يك پنالتي يا كرنر اشتباه به سود تيم او گرفته نشود. به اين بهانه بد نيست نگاهي به چند عصيان ديگر برانكو عليه داوران در اين سه سال داشته باشيم.

جملا قصار برانكو عليه داوران

- احساس مي‌كنم يك سناريو عليه ما نوشته‌اند. داوري‌ها عجيب، بودار و غيرطبيعي است. (بعد از تكرار اشتباهات داوري در هفته‌هاي آغازين ليگ پانزدهم)

-  اگر چیزی که در مورد داوري‌ها در ذهنم است بگویم، شش ماه محروم خواهم شد. (بعد از بازي رفت ليگ پانزدهم با صباي قم)

- انگار داستان اين است كه در هر بازي بايد آماده نبرد با يك تيم 15 نفره، متشكل از بازيكنان حريف و داوران باشيم. تا الان تصور مي‌كردم اشتباهات داوري سهوي است، اما حالا طور ديگري فكر مي‌كنم. (بعد از بازي حذفي با ملوان در تهران)

- داور بیچاره حتما پشیمان است! حتما اشک او درآمده و مشغول گریه کردن است. قطعا وجدانش اجازه نداده که راحت بخوابد. در عمرم اين همه اشتباه داوري به صورت يكجا عليه يك تيم نديده بودم. (بعد از بازي حذفي با ذوب‌آهن در اصفهان)

- وقتي يك نفر مدام حق شما را مي‌خورد، ديگر نمي‌توانيد سكوت كنيد. اشتباهات داوري به ضرر ما آنقدر زياد است كه ديگر نمي‌توان گفت اتفاقي بوده. (بعد از بازي برگشت با گسترش‌فولاد در ليگ شانزدهم)

- واقعا عالي است؛ اشتباهات داور عليه ما در اين بازي، از هواپيما هم معلوم بود. (بعد از بازي رفت با سياه‌جامگان در ليگ هفدهم)

- كل فصل داوران به شكل وحشتناكي عليه ما سوت زدند، اما امروز تيم داوري از هر مرزي عبور كرد. كار آنها خجالت‌آور بود. دو بازيكن سايپا جلوي چشم داور دو متر در آفسايد بودند. چطور مي‌توان اين را نديد؟ (بعد از بازي برگشت با سايپا در ليگ هفدهم)

- نمي‌خواستم به نشست خبري بروم و در آن سيرك حاضر باشم. اين صدمين بار است كه مشكلات داوري به ضرر ما تكرار مي‌شود. براي فصل بعد فقط از داوران مي‌ترسم. (بعد از بازي برگشت با ذوب‌آهن در ليگ هفدهم)

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top